BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Lifestyle

Shpërthejnë papritur në lot! Këto janë shenjat më emocionale të zodiakut

Shpërthejnë papritur në lot! Këto janë shenjat më

Emocionalizmi nuk shprehet gjithmonë përmes shpërthimeve të zemërimit, trishtimit dhe gëzimit, por mund të përvetësohet tek disa njerëz. Prandaj ndër shenjat më emocionale ka disa që e shprehin hapur dhe të tjerë që mbajnë brenda edhe ndjenjat e tyre më të forta.

Pra, cilat janë shenjat më emocionale, pavarësisht nëse e shfaqin atë apo jo?

Gaforrja: E udhëhequr nga Hëna, e cila përfaqëson emocionet tona, konsiderohet natyrshëm si shenja më emocionale. Por kjo do të thotë ndër të tjera se nëse ia lëndoni zemrën do të pendoheni hidhur, sepse ajo shquhet edhe për natyrën e ajo manipuluese.


Dashi: Ai është i pandalshëm: Ai e lë veten të përfshihet nga një vërshim emocionesh pa pushuar kurrë për t’i përpunuar ato. Kjo, sigurisht, mund të nënkuptojë stres të shtuar, vështirësi në gjumë dhe vendime impulsive.

Peshqit: Jo vetëm që kujdeset për ndjenjat e tij, por edhe për ato të të tjerëve – ai madje tenton t’i trajtojë problemet e atyre që e rrethojnë si të tijat, dhe kjo rëndon edhe më shumë mbi një Peshk tashmë të ndjeshëm. Mundohuni të mbani mend, nëse i përkisni kësaj shenje, se nuk mund të shpëtoni të gjithë.

Demi: Ai mund të jetë i famshëm për mënyrën e tij të të menduarit me këmbë në tokë, por nëse e shtyni në ekstrem, ai bëhet si një dem në një dyqan xhami dhe pas atij shpërthimi, nuk ka kthim prapa dhe ju me të vërtetë nuk do të jenë në të njëjtën dhomë.

Akrepi: Ai mund të duket i lezetshëm nga jashtë – dhe nëse e pyesni, ai do të konfirmojë se është i lezetshëm. Por në realitet ka momente që ai tërhiqet nga pasioni dhe emocionet e tjera të forta, ndaj e pushton terrori. Sepse gjëja e fundit që një Akrep dëshiron të ndiejë është jashtë kontrollit.