BREAKING NEWS

SPAK deposes Fatmir Mediu, requests for 90 defense witnesses drops, GJKKO summons Shkëlzen Berisha and 71 prosecution witnesses for the "Gërdec" affair

SPAK deposes Fatmir Mediu, requests for 90 defense witnesses drops, GJKKO
x
BREAKING NEWS

The American man who will sink Shkëlzen Berisha enters the scene, this is what the "key" witness of the Gërdec tragedy is expected to say

The American man who will sink Shkëlzen Berisha enters the scene, this is
x
BREAKING NEWS

SPAK is not separated from Saimir Tahir, the former minister's property is under investigation after signals from foreign services

SPAK is not separated from Saimir Tahir, the former minister's property is
x
BREAKING NEWS

SPAK files on "EncroChat" and "Sky" interceptions with criminals, Balla warns of "earthquakes" in the State Police

SPAK files on "EncroChat" and "Sky" interceptions with
x
BREAKING NEWS

The anti-American Berisha-Bardhi squad collapses, the number of deputies' participation drops, the desertion from the political action of the former General Secretary of the DP begins

The anti-American Berisha-Bardhi squad collapses, the number of deputies'
x
BREAKING NEWS

Edi Rama receives instructions from Vu?i? about the situation in the north of Kosovo, here is the document that breaks down the sensational behind-the-scenes

Edi Rama receives instructions from Vu?i? about the situation in the north of
x
BREAKING NEWS

OLAF will continue investigations into funds from IPARD II; No disbursements from the program are scheduled until 2025

OLAF will continue investigations into funds from IPARD II; No disbursements
x
BREAKING NEWS

The traitor Edi Rama opposite the hero Albin Kurti as Esat Pashë Toptani opposite Ismail Qemali

The traitor Edi Rama opposite the hero Albin Kurti as Esat Pashë Toptani
x

Lifestyle

"The tumultuous challenge of love, finance and health" is what Paolo Fox predicts for next week

"The tumultuous challenge of love, finance and health" is what Paolo

Aries
Finances:

This can be a good time for financial matters for Aries. Pay attention to investment opportunities that may arise during the week. Spend wisely and try to save for the future.


Health:

Your health seems to be stable. However, you may feel a little tired or stressed due to a heavy workload. Don't forget to take breaks and leave time for relaxation. Eat a balanced diet and exercise regularly to keep your body in shape.

Love:


In your sentimental life, you will have fluctuations, but strong ties will not withstand everything. Watch out for the next few weeks, try to figure out who you need to let go. You need to clarify everything with yourself and make a choice.

Taurus
Finance:

This week may bring some financial challenges. You will have to manage your money better and be careful of excessive spending. Try to avoid risky financial decisions and maintain accurate planning. Think before you make big decisions.

Health:

You will have to pay more attention to your health this week. You may feel tired. Make sure you get enough sleep, eat healthy and in a balanced way. Avoid stress and allow yourself moments of relaxation to regenerate your strength.

Love:

Jupiter is still on your side. You want to leave yourself free to love. A friendship can turn into something important. Venus is romantic and you can't wait to make even more progress in your relationship. 

Gemini
Finances:

This week you may have some good financial opportunities. You may receive a job offer or a new investment opportunity. Keep your eyes open and be ready to seize opportunities when they arise. Make sure you weigh every financial choice carefully and seek professional advice if necessary.

Health:

Health will be in good condition. However, you may feel a little anxious or stressed. Try to manage stress through activities such as yoga, meditation or a relaxing walk in nature. Take some time for yourself and remember to keep a balance.

Love:

Në dashuri ju është dashur të kaloni një periudhë paksa të vështirë, jeni ndjerë të çorientuar. Keni shumë gjëra pezull, ende për t'u sqaruar, por përpiquni të jeni të duruar dhe të qetë sepse polemikat nuk ju ndihmojnë, ato nuk të çojnë askund.

Gaforrja
Financat:

Mund të përballeni me disa sfida financiare këtë javë. Mund të ketë rritje të shpenzimeve të papritura ose probleme me menaxhimin e buxhetit. Shmangni vendimet e nxituara dhe përpiquni t'i planifikoni me kujdes financat. Nëse është e nevojshme, kërkoni këshilla të ekspertëve.

Shëndeti:

Shëndeti juaj mund të ketë nevojë për më shumë vëmendje këtë javë. Mund të ndiheni pak të mbingarkuar ose të lodhur. Sigurohuni që të pushoni mjaftueshëm dhe të hani shëndetshëm. Ushtrohuni rregullisht për të mbajtur trupin në formë dhe përpiquni të reduktoni stresin përmes aktiviteteve relaksuese.

Dashuria:

Afërdita është në anën tuaj, emocionet nuk do të mungojnë. Një miqësi mund të kthehet në një lidhje romantike. Ju po kërkoni siguri, por nuk duhet të jeni të njëanshëm. Favorizoni takimet e së enjtes dhe së premtes.

Luani
Financat:

Këtë javë financat do të jenë të mira. Ju mund të merrni një rritje page, bonus ose të bëni një marrëveshje të mirë. Megjithatë, mos harroni të menaxhoni paratë tuaja me mençuri dhe të mos bini në grackën e shpenzimeve të tepërta. Jini të vëmendshëm për mundësitë e investimit që mund të shfaqen dhe kërkoni këshilla profesionale nëse është e nevojshme.

Shëndeti:

Shëndeti juaj do të jetë është në gjendje të mirë. Do të ndiheni energjikë. Megjithatë, mos e neglizhoni rëndësinë e pushimit. Mundohuni të mbani një ekuilibër midis angazhimit tuaj profesional dhe kohës së dedikuar për mirëqenien personale. Bëni ushtrime rregullisht dhe hani shëndetshëm.

Dashuria:

Yjet janë në anën tuaj, ndaj në dashuri mund të përjetoni kënaqësi. Historitë që lindin tani premtojnë diçka të mirë, mos u dorëzoni. 

Virgjëresha
Financat:

Kjo javë mund të sjellë stabilitet financiar. Mund të gjeni zgjidhje praktike për të adresuar çështjet tuaja financiare dhe për të arritur qëllimet. Megjithatë, qëndroni realistë dhe merrni vendime të zgjuara. Shmangni rrezikun e tepërt dhe bëni një planifikim financiar të kujdesshëm.

Shëndeti:

Shëndeti juaj mund të ketë nevojë për një vëmendje shtesë këtë javë. Mund të ndiheni të lodhur ose të mbingarkuar me detyrat e përditshme. Mos harroni të merrni kohë për veten tuaj dhe t'i kushtoni vëmendje mirëqenies suaj emocionale. Mundohuni të reduktoni stresin përmes aktiviteteve relaksuese si meditimi ose leximi i një libri të mirë. Mbani një mënyrë jetese të ekuilibruar dhe kushtojini vëmendje ushqyerjes.

Dashuria:

Jeni pak të hutuar, ndoshta po mendoni shumë për punën dhe përgjegjësitë tuaja. Lëreni veten të lirë dhe do të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë. Me pak fjalë, duhet të qartësoni zemrën tuaj.

Peshorja
Financat:

Këtë javë mund të keni disa sfida financiare. Mund të keni shpenzime të papritura ose mund t’ju duhet të zgjidhni çështje komplekse biznesi. Mbani mend se durimi dhe vendosmëria do të jenë të rëndësishme në tejkalimin e këtyre pengesave. Planifikoni financat tuaja me kujdes dhe kërkoni mënyra kreative për të kursyer para.

Shëndeti:

Shëndeti juaj duket të jetë i qëndrueshëm këtë javë. Megjithatë, mund të ndiheni pak të stresuar ose të shqetësuar. Përpiquni të praktikoni teknika të menaxhimit të stresit si joga ose meditimi për të ruajtur ekuilibrin mendor. Kushtojini vëmendje ushqyerjes dhe përpiquni të flini mjaftueshëm. Mos harroni se një ekuilibër midis mendjes dhe trupit është thelbësor për ruajtjen e shëndetit të mirë.

Dashuria:

Jupiteri nuk është më kundër, ndaj dashuria është sërish protagoniste në jetën tuaj dhe më në fund një person ka hyrë në jetën tuaj të përditshme. Keni nevojë për siguri dhe dalëngadalë po vjen. Kujdes nga gjykimet, ndonjëherë jeni pak të njëanshëm sepse keni vuajtur në të kaluarën. 

Akrepi
Financat:

Kjo javë mund të sjellë disa mundësi interesante financiare. Ju mund të merrni një rritje page, një ofertë fitimprurëse pune ose një marrëveshje biznesi që mund të sjellë fitime të konsiderueshme. Megjithatë, kini kujdes që të mos tërhiqeni nga impulsiviteti apo lakmia. “Peshoni” me kujdes opsionet tuaja dhe kërkoni këshilla profesionale, nëse është e nevojshme, përpara se të merrni ndonjë vendim të rëndësishëm financiar.

Shëndeti:

Kushtojini vëmendje shëndetit. Mund të ndiheni të lodhur ose të stresuar për shkak të ngarkesës së madhe të punës ose shqetësimeve personale. Sigurohuni që të merrni kohë për të pushuar dhe për t'u çlodhur. Mbani një dietë të ekuilibruar dhe bëni stërvitje për të mbajtur trupin në formë.

Dashuria:

Në fillim të qershorit, Hëna do të jetë në anën tuaj, ndaj nëse doni të bini në dashuri dhe të përjetoni ndjenja të forta, nuk keni pse të mbylleni në shtëpi. Nëse keni interes për një person të largët, guxoni t’i afroheni.

Shigjetari
Financat:

Kjo javë mund të sjellë disa sfida financiare. Mund të përballeni me shpenzime të papritura ose me pengesa në menaxhimin e parave. Shmangni vendimet e nxituara financiare dhe përpiquni të planifikoni buxhetin tuaj me kujdes. Mundohuni të kurseni para dhe kini kujdes për mundësitë e investimit.

Shëndeti:

Shëndeti juaj duket se është i qëndrueshëm këtë javë. Megjithatë, mund të keni një rënie të lehtë të energjisë ose një ndjenjë stresi. Mundohuni të gjeni kohë për pushim dhe relaksim. Ushtrohuni rregullisht dhe hani shëndetshëm.

Dashuria:

Afërdita është në anën tuaj që nga e hëna, kështu që dashuria mund të vijë papritur. Planetët janë me ju, kështu që nëse keni mbyllur kohët e fundit një histori, mund të merrni frymë të lehtësuar dhe të ndryshoni kapitull. Lëreni veten të lirë për të ndjerë emocione.

Bricjapi
Financat:

Kjo javë mund të sjellë stabilitet financiar. Mund të ndiheni më të sigurt në financat tuaja dhe të gjeni mënyra praktike për të menaxhuar shpenzimet tuaja. Planifikoni buxhetin tuaj me kujdes dhe shmangni rrezikun e tepërt.

Shëndeti:

Shëndeti do të jetë në gjendje të mirë. Megjithatë, mund të ndiheni pak të stresuar ose të shqetësuar për shkak të angazhimeve profesionale ose personale. Mundohuni të menaxhoni stresin përmes aktiviteteve relaksuese si joga ose meditimi. Merrni pak kohë për veten tuaj dhe mbani ekuilibër.

Dashuria:

Ndoshta jeni pak të shpërqendruar dhe nuk keni shumë kohë për t'i kushtuar një njeriu të veçantë për ju. Nëse, nga ana tjetër, përjetoni një histori disi të lëkundur, përpiquni të sqaroni gjërat.

Ujori
Financat:

Kjo javë mund të sjellë disa mundësi interesante financiare. Mund të merrni një ofertë pune fitimprurëse ose një mundësi premtuese investimi. Megjithatë, sigurohuni që të peshoni me kujdes opsionet tuaja dhe të bëni një hulumtim të plotë përpara se të merrni ndonjë vendim të madh. Qëndroni realistë dhe përpiquni të mos kapeni nga impulsiviteti.

Shëndeti:

Shëndeti juaj duket se është i qëndrueshëm këtë javë. Megjithatë, mund të ndiheni pak të stresuar ose të lodhur për shkak të angazhimeve personale ose profesionale. Merrni pak kohë për t'u çlodhur dhe për të bërë aktivitetet që ju pëlqejnë. Ushtrohuni rregullisht dhe hani shëndetshëm për të mbajtur trupin në formë.

Dashuria:

Nëse një histori dashurie nuk funksionon, ndoshta është koha për t'u sqaruar. Shumë prej jush janë duke kërkuar për një marrëdhënie aventureske, pa angazhime. Megjithatë, përpiquni të jeni të kujdesshëm, rrezikoni të lëndoni veten pa dashje. 

Peshqit
Financat:

Kjo javë mund të sjellë stabilitet financiar. Mund të ndiheni më të sigurt në financat tuaja dhe të gjeni mënyra praktike për të menaxhuar shpenzimet. Shmangni vendimet e nxituara financiare, nga shpenzimet e tepërta dhe përpiquni të kurseni për të ardhmen. Merrni parasysh mundësitë e investimit afatgjatë.

Shëndeti:

Shëndeti juaj i përgjithshëm duket se është në gjendje të mirë. Megjithatë, mund të ndiheni pak të lodhur. Sigurohuni që të merrni kohë për të pushuar dhe për t'u çlodhur. Ushtrohuni rregullisht dhe përpiquni të mbani një dietë të ekuilibruar.

Dashuria:

Venus is on your side, but sometimes you are distrustful in love and don't know how to act. Maybe you are afraid. In the past you have had to deal with painful breakups and now you are afraid to let yourself go completely. You have created a wall that is difficult to overcome.