BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa confesses the unsaid: This is how Ramiz Alia in complete secrecy and cunning, oriented, guided, and forced by foreign agencies organized the movement of December '90, from the infiltration of spies of the former State Security, to secret...

Muharrem Xhafa confesses the unsaid: This is how Ramiz Alia in complete secrecy
x
BREAKING NEWS

Here are the dark secrets that "Foltorja" hides, Evi Kokalari broke the scandals of Shkëlzen, Ilir Meta, Albana Vokshi, Flamur Noka, Edi Paloka and Abi Malltez: How Sali Berisha's people have threatened me, I tell you all their dirty deals

Here are the dark secrets that "Foltorja" hides, Evi Kokalari broke
x
BREAKING NEWS

Britain sends a "message" to SPAK about Sali Berisha, Ambassador King Smith wants to start a criminal investigation against the corrupt and warns of another list of "non-women", London is committed to dismantling the links between crime, corruption and...

Britain sends a "message" to SPAK about Sali Berisha, Ambassador King
x
BREAKING NEWS

SPAK has put them under investigation, the assets of Damian Gjiknuri and Olta Xhaçka are disclosed, from apartments, garages, to bank accounts, here are the documents

SPAK has put them under investigation, the assets of Damian Gjiknuri and Olta
x
BREAKING NEWS

This is why Edi Rama attacked the Americans and SPAK in Congress, the list of MPs, former MPs, ministers, ex-ministers and mayors waiting for their turn in the prison cell is revealed

This is why Edi Rama attacked the Americans and SPAK in Congress, the list of
x
BREAKING NEWS

From Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, to Sabri Godo and Remzi Lani, Ilir Demalia releases the "bombshell" list of "VIP" characters who were part of the former State Security and Labor Party, here aliases

From Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama involved in traffic, Gazment Bardhi threatens Edi Rama and is expected to make public the file of the prime minister's brother on December 14, 2023

Olsi Rama involved in traffic, Gazment Bardhi threatens Edi Rama and is expected
x
BREAKING NEWS

Half of the government in prison and half under investigation, Edi Rama convenes the SP Congress and launches a frontal attack against the USA and SPAK, in a panic from the republic of prosecutors

Half of the government in prison and half under investigation, Edi Rama convenes
x

Lifestyle

"Serious problems", get to know the star forecast for today

"Serious problems", get to know the star forecast for today

ARIES

There is a risk of serious problems during this day for all those in a relationship. Do not flirt with other people because you will hurt the person on your side immensely. Singles will have a meeting during a trip or a visit somewhere that will stick in your mind. In the financial plan, you should be prudent with your expenses.

Taurus

If your relationship is strong, today will pass wonderfully. You will go out more with your partner and have fun together. For those who have had difficulties, things will not go as they should. Be careful! Singles will receive proposals, but they should not trust everyone. Finances will not be in the best condition.

Gemini

You will have many complexes during this day and your partner will find it difficult to fulfill their wishes. You would do well to change your behavior if you want to feel good. Singles will have one of the luckiest days, during which they can meet their prince. Financially, you will have an immediate increase in income.

THE CRAB

Pluto will be well positioned in your life as a couple during this day. You will quickly pass the delicate phase you were in and you will be calmer. Singles will not even know what they want and in this way they will stay as they are. In the financial plan, be careful not to take hasty steps.

LION

There will be positive developments during this day in your life as a couple, so prepare for surprises. The partner will do everything in his power to make him happy. Singles should be measured before making strong declarations of love. Mercury will be the planet that will favor income.

Virgo

Nëse nuk bëni tolerime dhe nuk hapni rrugë në jetën tuaj në çift, situata mund të ndërlikohet jashtë mase sot. Ndikimi i yjeve nuk do jetë aspak në favorin tuaj. Beqarët do joshin pa fund, por asnjeri nuk do interesohet për ta. Financat nuk do jenë aspak shqetësuese, megjithatë mirë do jetë të mos luani shumë me zjarrin.

PESHORJA

Dita e sotme do jetë e bukur dhe më emocionuese për ata që janë në një lidhje. Do jeni të dy të gatshëm të provoni gjëra të reja dhe të ndërmerrni edhe sakrifica. Beqarët do kenë aventura romantike, mjaft të këndshme, por për fat të keq shumë të shkurtra. Në planin financiar situata nuk do ketë asnjë tronditje dhe ju do ndiheni të qetë.

AKREPI

Ditë shumë e qetë dhe pa problemin më të vogël kjo e sotmja për të dashuruarit. Nuk do keni aspak debate, përkundrazi do kuptoheni më së miri. Dielli do jetë planeti që do ndihmojë beqarët ta gjejnë shpirtin e tyre binjak dhe më në fund të krijojnë një lidhje të qëndrueshme. Në planin financiar mos abuzoni me shpenzimet.

SHIGJETARI

Do keni konflikte të zjarrta gjatë kësaj dite me personin e zemrës dhe do mërziteni shumë. Në fakt të dy keni faj dhe duhet ta pranoni këtë sa më parë. Beqarët do kenë një marrëdhënie të ngrohtë me personat që do ju gjenden afër, por nuk pritet asgjë e re në planin sentimental. Në planin financiar duhet t’i bëni sytë katër nëse nuk doni probleme.

BRICJAPI

Do kenë shumë ngjarje me rëndësi gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift dhe do ndiheni mirë në çdo moment. Mbrëmja do jetë edhe më e zjarrtë sesa ka qenë. Beqarët do kenë takime vendimtare të cilat do ua ndryshojnë tërësisht jetën. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj. Do i përmirësoni shumë shpejt të ardhurat.

UJORI

Asnjë planet nuk do ketë ndikim të drejtpërdrejtë tek jeta juaj në çift, prandaj gjithçka do varet nga sjellja juaj. Do ndiheni të lumtur nëse toleroni më tepër. Beqarët do kenë disa takime interesante, por në fokusin e tyre nuk është krijimi shpejt i një lidhjeje. Financat do jenë mjaft të ekuilibruara dhe aspak problematike.

PESHQIT

Today is an ideal day for all those who are in a relationship. Your most passionate desires will be fulfilled and you will feel lucky to have someone like your partner next to you. Singles will have meetings, but many whims will immediately drive those people away. Financially, the situation will be quite delicate. Careful.