BREAKING NEWS

Ndahet nga jeta ish-futbollisti i Kombëtares, Armand Duka jap lajmin TRAGJIK: Personalitet me shumë vlera që do na mungojë të gjithëve!

Ndahet nga jeta ish-futbollisti i Kombëtares, Armand Duka jap lajmin
x
BREAKING NEWS

“E kanë lënë trutë e kokës”, Kreshnik Spahiu i publikon Ilir Metës videon që po thyen rrjetin

“E kanë lënë trutë e kokës”, Kreshnik
x
BREAKING NEWS

Ky është qyteti në vendin tonë që zgjohet i gjithi i ngrirë! Temperaturat zbresin deri në -18 gradë celsius

Ky është qyteti në vendin tonë që zgjohet i gjithi i
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD Luciano Boçi në zi, ndan lajmin e hidhur: Ndriçofsh në parajsë shoku, miku e kolegu im i mirë!

Deputeti i PD Luciano Boçi në zi, ndan lajmin e hidhur:
x
BREAKING NEWS

Temperatura nën zero dhe pritet të shkojnë -17 gradë të shoqëruar me reshje të dendura dëbore, Rama që në orët e para të mëngjesit bën njoftimin me rëndësi dhe nxjerr pamjet se çfarë po ndodh në vend

Temperatura nën zero dhe pritet të shkojnë -17 gradë të
x
BREAKING NEWS

Ngjarja që tronditi Shqipërinë/ Artan Hoxha publikon fotot dhe del me deklaratën e fortë: Dëshmorët e vërtetë jeni ju, nesër do të...

Ngjarja që tronditi Shqipërinë/ Artan Hoxha publikon fotot dhe
x
BREAKING NEWS

Shkëlqim Hajdari zbardh detajet e hetimeve për “21 Janarin”: FBI faktoi se Garda qëlloi për të vrarë, si u bllokua dosja dhe konflikti polici-prokurori

Shkëlqim Hajdari zbardh detajet e hetimeve për “21
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja në Strasburg për “21 Janarin”, Berisha fshehu provat për vrasjen e 4 protestuesve, Garda synonte të qëllonte sa më shumë njerëz

Zbardhet dosja në Strasburg për “21 Janarin”, Berisha
x

Lifestyle

Përgatituni! Këto janë tre shenjat që i pret një 2022-sh i vështirë

Përgatituni! Këto janë tre shenjat që i pret një

Peshorja

2022-shi është ‘Viti juaj i së Vërtetës’. Ju tentoni t’i fshihni ndjenjat tuaja pas një maske të fshehtësisë dhe intelektit, por nga fundi i 2021 deri më 29 janar, nuk mund të bëni asgjë përveçse të përballeni me njerëzit dhe mënyrat e jetesës nga e kaluara.

Të shtiresh sikur je në rregull nuk të ndihmon më. Keqkomunikimi do të jetë një dukuri të zakonshme gjatë gjithë vitit. Jini shumë të qëllimshëm për të thënë të vërtetën, sepse fjalët tuaja mund dhe do të keqinterpretohen lehtësisht. Do të ndiheni të trazuar dhe të paqëndrueshëm nga 29 prilli deri më 8 tetor. Ndërsa retrogradi i Mërkurit shkakton kryesisht probleme në botën materiale. Me shumë mundësi do të ndiheni të pavend dhe do ta gjeni veten duke vënë në dyshim qëllimin tuaj – thjesht përpiquni ta përballoni atë. Do të kalojë dhe sfidat e vitit 2022 do t’ju çojnë drejt së vërtetës dhe një 2023-shi të pabesueshëm.

Luani

Përgatituni për ‘Vitin e shqetësimit’, Luan. 2022-shi do t’ju kthejë përmbysë, do të shkundë botën tuaj dhe do t’ju mësojë se mund t’i rezistoni edhe më shumë shqetësimeve sesa mendoni. 2022-shi do të jetë padyshim i vështirë për ju, por jo më kot. Detyra juaj është të mësoheni me gjithçka që përballeni. Të katër eklipset e këtij viti (që do të ndodhin më 30 prill, 16 maj, 25 tetor dhe 8 nëntor) ju ëvnë para shqetësimeve, por njëherësh përballe energjive për të sjellë ndryshime të jashtëzakonshme. Ju nuk jeni ai lloj personi që ju pëlqen të ndaleni, por në vitin 2022, do të duhet të mësoheni me këtë gjë.

Ujori

Ujori, 2022 është ‘Viti juaj i Mirëkuptimit’. Do mendoni për: ndërtimin e shtëpisë, krijimin e familjes, ndryshimin e karrierës gjatë një viti që ka të ngjarë të jetë i ndërlikuar për të lundruar. Me të gjitha eklipset e vitit 2022 që veprojnë kundër jush, do të pengoheni të arrini qëllimet tuaja. Do reagoni në mënyrë agresive dhe emocionale. Përdorini përvojat e këtij viti për të kultivuar një kuptim më të mirë të betejave të të tjerëve dhe t’i ktheni ato ndjenja të thella në veprim për mirë. Do t’ia dalësh, Ujor!