BREAKING NEWS

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet çfarë u diskutua

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për ndryshimet rrënjësore që pritet të ndodhin:Harta mund të ndryshojë, Shqipëria dhe Kosova do bashkohen

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për
x
BREAKING NEWS

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i
x
BREAKING NEWS

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel kushtetutën dhe autonominë e pushtetit vendor", Ilir Meta del me vendimin më të fundit

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel
x
BREAKING NEWS

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për Sali Berishën

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur, një nga më të mirët në zhanrin e peisazhit (EMRI+FOTO)

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë korrupsioni dhe frika e SPAK, nuk trembet SHBA me “Foltore”, 3 makina policie duhen për t’i arrestuar

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë
x

Lifestyle

Parashikimi i yjeve nga Paolo Fox, e shtunë 13 Nëntor 2021. Kujt do t’i buzëqeshë fati

Parashikimi i yjeve nga Paolo Fox, e shtunë 13 Nëntor 2021. Kujt do

Ditën e sotme do të keni takime interesante për shkak të ndikimit të mirë të Hënës. Në punë, do ia dilni të realizoni projektet tuaja pa u ndikuar shumë nga paratë.

Në dashuri, jepini rëndësi njohjeve ose takimeve që kanë nisur në mes të nëntorit. Në punë nëse keni një projekt që përfshin kontakt me publikun, prisni muajt e ardhshëm për të parë rezultate.

Në dashuri, kjo e shtunë do të sjellë keqkuptime por do të jenë të parëndësishme, ndaj mos rrezikoni me debatet. Në punë, 48 orët e ardhshme do të jenë për të reflektuar në lidhje me projektet e ardhshme.

Në dashuri, Hëna do të ndikojë që këtë fundjavë të përjetoni situata interesante. Në punë është koha e duhur për të kërkuar një takim në funksion të projekteve të reja.

Në dashuri mund të zgjidhni një problem që ju ka lindur së fundmi. Ndërsa në punë, jepini rëndësi marrëdhënieve profesionale. Duhet të rishikoni cdo gjë që lidhet me financat.

Këtë të shtunë do të ndiheni tepër nervoz, por mundohuni të mos shfryni nervat e javës tek partneri/partnerja. Ndërsa në punë, për ata që janë në kontakt me publikun kjo është një periudhë e favorshme.

Në dashuri, këtë fundjavë do të shijoni qetësinë, por nuk do të mungojnë debatet. Në punë, këto ditë përgjegjësitë nuk mungojnë por duket se nuk jeni rehat me ambientin që ju rrethon.

Falë ndikimit të hënës, mund të keni një takim të vecantë që mund të ndryshojë jetën tuaj. Në punë nëse keni në plan të realizoni një projekt, mos kini frikë.

Në dashuri, çiftet që kanë pasur probleme së fundmi duhet të kenë shumë durim. Ruani qetësinë që të arrini në një zgjidhje. Në punë, përpiquni të mbani larg njerëzit që janë të mërzitshëm.

Në dashuri keni nevojë për pak relaks, dy ditët e ardhshme duhet të përpiqeni t’i ndani me të dashurin tuaj. Në punë duhet të përpiqeni të kufizoni pak sjelljen e tensionuar.

Këto ditë ju ftojnë të jepni sa më shumë dashuri dhe të debatoni për asgjë. Nëse keni një punë që lidhet me komunikimin, ky është një moment i mirë për të bërë disa zgjedhje të rëndësishme.

Këtë fundjavë ka lindur një dëshirë e madhe tek ju. Bëni mirë t’ia shprehni atij/asaj që ju bën të ndiheni ndryshe. Pritet të keni shpenzime më të larta për shtëpinë. Mund të jeni duke menduar që të ndërroni apartament ose të bëni investime sepse do të zgjeroni familjen.