BREAKING NEWS

New details from the event in Përmet/Vacations turn into tragedy, the 24-year-old killed his mother 4 days after they returned to Albania

New details from the event in Përmet/Vacations turn into tragedy, the
x
BREAKING NEWS

The accident in Rrëshen, the number of injured is 7, among them 3 children

The accident in Rrëshen, the number of injured is 7, among them 3 children
x
BREAKING NEWS

Shocking in Përmet, the 24-year-old kills his mother

Shocking in Përmet, the 24-year-old kills his mother
x
BREAKING NEWS

Fatal accident/ Two cars collide, the police issue an official statement

Fatal accident/ Two cars collide, the police issue an official statement
x
BREAKING NEWS

Berisha reacts after Rama's statement about Kurti: He asks for mercy from the West for the McGonigal affair

Berisha reacts after Rama's statement about Kurti: He asks for mercy from
x
BREAKING NEWS

It happens again in Bulqiza! Residents were poisoned by drinking water pollution, the police responded

It happens again in Bulqiza! Residents were poisoned by drinking water
x
BREAKING NEWS

The DP Parliamentary Group shares the strong call for SPAK and demands the resignation of the well-known minister

The DP Parliamentary Group shares the strong call for SPAK and demands the
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha warns of the sensational arrest: Hold your breath, people, the prime minister himself will tell us

Artan Hoxha warns of the sensational arrest: Hold your breath, people, the prime
x

Lifestyle

Today's Weather Forecast: You've just overcome a major hurdle, but...

Today's Weather Forecast: You've just overcome a major hurdle, but...

Aries

Born on: March 21 - April 19

During the following hours you will have the feeling that you have overcome a big obstacle and this is due to the fact that you will be able to benefit from a calmer astral view compared to the last few days, especially in love.

Taurus

Born on: April 20 - May 20

On Monday, a small moment of stress for you, try to avoid discussions in the family and not all last week you were subject to mood swings, now it will be important to avoid sayings that you do not think.

Gemini

Born on: May 21 - June 20

At this stage of your life you should be more practical. Keep expenses away and avoid taking longer steps than you can. Now you will have to decide which path you will follow, not only from a professional point of view.

The crab

Born on: June 21 - July 22

You want to talk about love without any mask. Many will want to get rid of a big "stone" that has been weighing you down for some time. You are generally a very loyal person, but some mood swings can make you make mistakes.

Leo

Born on: July 23 - August 22

On Monday, a quiet week awaits you, many may feel tired and someone will sleep badly. In love you will have to be careful and not rush to get answers.

Virgo

Born on: August 23 - September 22

Yjet ju premtojnë shumë sinqeritet. Pavarësisht disa problemeve praktike, me Diellin disonant, mund të lindin huti të forta dhe çdo vendim do të duhet të merret në mënyrë të vendosur.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Ju pret një javë e rëndësishme veçanërisht për të folur për paratë. Ju keni mundësi të mëdha në mendje që mund të gjeni terren pjellor në javët e ardhshme.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të hënën Jupiteri në shenjën tuaj ju jep një kapacitet të madh për veprim, manovrim. Nëse mendoni se keni gjetur personin e duhur, kjo mund të jetë dita e duhur. për të fundosur goditjen. Ju keni një shans shumë të mirë për ta bërë atë!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dielli është në kundërshtim të qartë në shenjën tuaj dhe kjo ngadalëson negociatat dhe marrëveshjet. Korriku do të jetë një muaj i rëndësishëm. Javën e ardhshme ju mund të përfitoni nga Hëna në anën tuaj.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Rënie fizike në shikim për shumë prej jush. Së shpejti do të ketë një fazë rikuperimi që nuk duhet ta nënvlerësoni. Gjatë kësaj kohe mund të ndërtoni diçka të rëndësishme falë intuitës suaj. Dikush do të përpiqet të hedhë baltë mbi ju, por pa ia arritur qëllimit.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të hënë gjatë orëve në vijim do të mund të vini në jetë ide që për të tjerët janë të paimagjinueshme. E gjithë kjo falë krijimtarisë suaj të madhe. Në këtë periudhë do të vini në lojë aftësitë tuaja. Por kini kujdes pak lodhje dhe disa pengesa mund të shkaktojnë ngadalësime dhe vonesa.

Peshqit

Born on: February 19 - March 20

Some of you have not had time for your loved one. It's time to let go of negative thoughts. Give up the apathy that often overtakes you.