BREAKING NEWS

Head of State, Bajram Begaj, meeting 'head to head' with American President Joe Biden in the USA, what was discussed

Head of State, Bajram Begaj, meeting 'head to head' with American
x
BREAKING NEWS

The Americans kicked her out of politics, Lindita Nikolla put Sali Berisha through the window through the bait Bardhi, the anti-US "kamikaze" Speaker of the Assembly of the "Bermuda Triangle" and the Zeni partnership

The Americans kicked her out of politics, Lindita Nikolla put Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

SPAK in the court of "non women", this is how the USA has sewn up the file of the "Berisha" family, in the scanner the assets of the children, the son-in-law, the "Partizani", "CEZ-DIA" and "GĂ«rdeci" affairs, the American cables are revealed

SPAK in the court of "non women", this is how the USA has sewn up the
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela warns of "bombastic" news: This is why Sali Berisha is attacking the "iron" prosecutor Enkeleda Millonai who is investigating her son-in-law for money laundering and the scheme that Ilir Meta is following to escape from the clutches of SPAK

Spartak Ngjela warns of "bombastic" news: This is why Sali Berisha is
x
BREAKING NEWS

Here are all the gifts of Prime Minister Rama to the oligarch Samir Manen, how he put the whole state at the service of his businesses, from the forgiveness of private and state lands, tenders, to the helicopter runway and hangar for private aircraft

Here are all the gifts of Prime Minister Rama to the oligarch Samir Manen, how
x
BREAKING NEWS

The American Congress deepens the investigation into the "Rama-McGonigal" affair, this is how the scandal can cause earthquakes in Tirana and Washington, Robert Pope reveals the latest news

The American Congress deepens the investigation into the
x
BREAKING NEWS

Clashes for the head of the DP group, the American Embassy makes it clear to Berisha: We do not change our position on "non-women", we encourage the actors to carefully examine their commitments in the party

Clashes for the head of the DP group, the American Embassy makes it clear to
x
BREAKING NEWS

The increase in pensions is approved, 767 thousand people benefit from indexation by 8.6 percent from October 1, the Ministry of Finance and the Institute of Social Insurance clarify the details

The increase in pensions is approved, 767 thousand people benefit from
x

Lifestyle

Horoscope forecast for today: The day starts with a little tiredness, try not to stay at home

Horoscope forecast for today: The day starts with a little tiredness, try not to

Aries

Born on: March 21 - April 19

The day starts with a little tiredness, you feel a little bored and you need someone to push you. Try not to close yourself at home, but to be with those who love you. Only those who love you and you love them can understand what is wrong or your suffering when you face a bad period.

Taurus

Born on: April 20 - May 20

On Monday, everything is going well, both in terms of love and work, with no ups and downs. If you want to change something in your life, act, it all depends on you.

Gemini

Born on: May 21 - June 20

You're feeling in love like never before these past few days. Enjoy these beautiful emotions without thinking too much. You need more concentration at work. You will be able to achieve great things. Roll up your sleeves and you'll find you can pull off some great treats.

The crab

Born on: June 21 - July 22

In love, everything seems difficult lately, but you have to learn to cope even with moments of adversity. At work, make decisions based only on what you really want.

Leo

Born on: July 23 - August 22

On Monday there are many thoughts, but you should not lose your ambition both in love and in work. You can achieve more, but you are not a sign that gives up easily.

Virgo

Born on: August 23 - September 22

Nga pikëpamja e dashurisë duhet të dëgjoni këshillat e disa miqve të mirë. Në punë është mirë që të mos i trazoni shumë gjërat. Dikush do të përpiqet të vendosë një fole në rrotat tuaja, por ju shkoni drejt në rrugën tuaj.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse nuk jeni të kënaqur me diçka, atëherë hidhni hapin e parë për ta ndryshuar atë. Pritja nuk do të bëjë mirë. Gjërat nuk ndodhin rastësisht apo fatit, duhet ta meritoni. Vetëm në këtë mënyrë do të bëni një ndryshim në jetën tuaj.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të hënën në dashuri duhet të mësoni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë dhe të silleni në përputhje me rrethanat. Është një moment mjaft i sheshtë në punë, por së shpejti do të përmirësohet.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dita është paksa kërkuese emocionalisht, por me ndihmën e njerëzve të besuar do të mund ta përballoni në mënyrën më të mirë të mundshme. Angazhohuni dhe do të shihni që gjithçka do të funksionojë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Hëna ju ndihmon të menaxhoni më mirë emocionet tuaja. Në punë dëshironi diçka më shumë por ju takon të angazhoheni. Përveshni mëngët dhe do të shihni se gjithçka është në rregull. Do të arrini gjëra të mëdha.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të hënën kjo është një periudhë paksa stresuese, por mos e hidhni poshtë. Me përpjekjet e duhura do të arrini të bëni gjithçka. Angazhohuni dhe do të shihni që gjithçka do të funksionojë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

You will bring out your innate patience because you will need it. There are many innovations in the works to be caught on the fly. However, take your time and weigh the pros and cons before making any rash decisions. You will be able to achieve great things and get great satisfaction.