BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Lifestyle

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme, ja çfarë

Dashi

Një ditë jo fort e mirë kjo e diel për të lindurit e kësaj shenje. Sot do jeni të nevrikosur. Nëse jeni përgjegjës për diçka në familjen tuaj, kjo do jeë ditë e tensionuar për juve. Duhet të jeni më të qetë për të shmangur kokëfortësinë dhe vrazhdësinë. Duhet të jeni të qetë!

Demi


Të lindurit e shenjës Demi janë punëtorë shumë të mirë dhe mund të trajtojnë një gamë të gjerë detyrash. Kjo është një ditë e mirë për të studiuar, për të përpunuar informacion, për të edukuar fëmijët dhe për t’u kujdesur për ta. Të gjithë iniciativat që lidhen me projekte ndërkombëtare, udhëtime, biseda biznesi, etj, do japin rezultat.

Binjakët

Në qoftë se ju merrni pjesë në një projekt të përbashkët, ju duhet të dini se si të mbroni interesat tuaja personale. Të gjitha shpenzimet e ditës kanë nevojë për kontrollin tuaj personal. Ju mund të shpenzoni disa nga borxhet e marra.

Gaforrja


Kjo ditë është stresuese për juve. Partneri që bashkëpunoni mund të jetë i mërzitshëm ndaj mundohuni që të mos përfshini emocionet tuaja. Nëse e shihni që nuk mund të mbani veten në kontroll, atëherë thirrni një person të tretë për të marrë pjesë në bisedimet e rëndësishme.

Luani

Bëni kujdes në punë sot. Duhet të jeni të kujdesshëm sot kur bëni procedura të profesionit, veçanërisht nëse keni të bëni me mjete të mprehta, medikamente apo kimikate. Jini të sigurt që gjithmonë të keni udhëzimet e duhura. Do keni nevojë ëpr disa shpenzime.

Virgjëresha

Një ditë e mirë kjo e sotmja. Dita sot promovon punën intelektuale, arsimin, punën letrare, si dhe organizimin e festimeve dhe gara sportive. Ju duhet të kushtoni vëmendje të veçantë për sigurimin e pjesëmarrësve dhe shikuesve në respektimin e rregullave.

Peshorja

Një e diel jo fort e lumtur për Peshoret. Problemet profesionale do të jenë urgjente. Ju do të duhet të zgjedhin midis qetësisë së brendshme dhe aktivitetit energjik, mund t’iu duhet të sakrifikoni mes mirëqenies së familjes suaj apo komoditetit tuaj.

Akrepi

Sot është dita për të provuar sfidat që ju keni. Ia vlen të rrezikoni. Kur të bëheni gati për një udhëtim, jini të sigurt të rezervoni një garanci për ndonjë emergjencë të paimagjinueshme, në këtë mënyrë ju do të ndjehen më të mbrojtur ndaj trazirave të paparashikueshme. Kujdes me financat!

Shigjetari

Financat ju shqetësojnë shumë këtë periudhë. Mund të ndiheni shumë të shqetësuar në lidhje me strategjinë tuaj. Në qoftë se jeni duke u përpjekur për të sqaruar të ardhurat tuaja zyrtare, mos u befasoni nga një bisedë e gjatë me menaxherin tuaj. Përgatiteni veten për këtë bisedë me fakte dhe argumente bindëse.

Bricjapi

Përgatituni për një dialog me partnerin/en që mund të bëhet shumë intensiv dhe emocional. Marrëveshjet e biznesit janë të mundshme sot, por me një çmim për përpjekje të mëdha. Nëse keni një konkurrent, rivaliteti juaj mund të kalojnë në një fazë të hapur të gjakmarrjes së pastër dhe në armiqësi.

Ujori

Një ditë jo e mirë kjo e sotmja. Mund të keni konflikte profesionale dhe përkeqësim të sëmundjeve kronike. Në qoftë se ju vendosni të shkoni te mjeku ose të përdorni ndonjë shërbim, ndërveprim tuaj me personelin e shërbimit mund të jetë mjaft emocional.

Peshqit

Ju ndiheni mjaft krijues si natyrë por bëni kujdes. Sot nuk duhet të mëbshteteni vetëm te frymëzimi juaj krijues. Sot keni dëshirë të eksperimentoni dhe të zhvilloni një talent, por rezultati do jetë ndryshe nga sa e prisni. Ndiheni të pasigurt për financat.