BREAKING NEWS

"The clearest evidence that the State Police was put at the disposal of the drug gang", Alibeaj reacts to the arrest of the former police chief: Traffic was made with the blessing of the prime minister and was executed by Saimir Tahiri

"The clearest evidence that the State Police was put at the disposal of the
x
BREAKING NEWS

The police have been looking for him since 2017/ New details from the arrest are revealed, here is where the former police chief who escaped from Muriqani was hiding for 5 years

The police have been looking for him since 2017/ New details from the arrest are
x
BREAKING NEWS

Name/ Involved in the drug trafficking of Habilaj, the former police chief of Dhërmi is arrested in Berat

Name/ Involved in the drug trafficking of Habilaj, the former police chief of
x
BREAKING NEWS

"Known characters, left and right will be subject to justice", Vangjeli's strong warning: 'Political weather' will become much hotter in September

"Known characters, left and right will be subject to justice",
x
BREAKING NEWS

"Event that has put the police in a dilemma and great difficulty", Klodiana Lala revealed new details from the loss of contacts with Martinaj: Here are the three areas that are being investigated

"Event that has put the police in a dilemma and great difficulty",
x
BREAKING NEWS

"The destruction of buildings during the earthquake was a result of corruption", Meta breaks the strong statement and accuses the government: Durrës under the pressure of the mafia

"The destruction of buildings during the earthquake was a result of
x
BREAKING NEWS

Ervis Martinaj's fate mystery, Klodiana Lala reveals his last message

Ervis Martinaj's fate mystery, Klodiana Lala reveals his last message
x
BREAKING NEWS

"The circle of those who want to destabilize Montenegro is narrowing!", Dritan Abazovic makes a strong statement and calls on the Prosecutor's Office: Those who want to 'remove my head', hurry up, as...

"The circle of those who want to destabilize Montenegro is
x

Lifestyle

Money, success and love, find out what your luckiest day is for the month of August according to your horoscope sign

Money, success and love, find out what your luckiest day is for the month of

Aries: August 29

Chiron, an asteroid dedicated to healing the wounds of the past, joins Taurus and brings you a very important insight. An extremely powerful energy awaits you, which will allow you to change yourself and the way you perceive your surroundings.

Taurus: August 19

The latter part of the month allows you to remove obstacles from your path and focus on what you want to create. You will feel a strong desire to act in accordance with yourself. August 19th brings you clarity and peace that will help you in the weeks ahead.

Gemini: August 20

Today, Mars moves into your sign, giving you the green light for something you want to create. This is a great opportunity to invest more energy and time in a project or relationship that you truly believe in with all your heart. If you follow yourself, the universe will support you.

Cancer: August 11th

The Moon in Aquarius will lead to a deeper intimacy with yourself and those around you. Seize the day by taking care of yourself and putting your well-being first. Among other things, you will understand even better what you need from others, which can help you improve your relationships.

Leo: August 11

Venus, the planet of love and abundance, enters your sign today. You have an interesting and magical month ahead of you and Venus brings you more extraordinary opportunities in life. Pay attention to them and use what your intuition says is right for you.

Virgo: August 4th

Mercury moves into your sign, which will help improve communication. Not only will you be able to speak and think more clearly, but you will understand others more easily, which will significantly improve your relationships both personally and professionally.

Libra: August 25

At the end of the month, Mercury moves into Libra, which will give you the feeling that suddenly everyone is speaking your language. You will be more open to clear communication, which will quickly bring positive results in your relationships.

Akrepi: 5 gusht

Tremujori i parë i hënës në shenjën tuaj ju sjell shumë motivim për të realizuar ëndrrat tuaja. Gjatë kësaj kohe, do të jeni më optimistë dhe më të sigurt, gjë që është një mundësi e shkëlqyer për të trajtuar gjithçka që dëshironi të arrini vërtet.

Shigjetari: 11 gusht

Hëna në Ujor ju lejon të komunikoni më qartë. Do të jetë më e lehtë për ju të dëgjoni të tjerët dhe falë shprehjes së qartë mund t’u transmetoni një mesazh të saktë të tjerëve. Por mos harroni të dëgjoni veten dhe të ndiqni dëshirat dhe nevojat tuaja.

Bricjapi: 25 gusht

Mërkuri në Peshore ju sjell një sërë ndryshimesh pozitive në karrierë dhe financa. Kjo ditë është një mundësi e shkëlqyer për të menduar për atë që dëshironi të bëni vërtet dhe për të ecur pa frikë drejt arritjes së qëllimeve që doni. Mbroni veten dhe jepini vetes jetën që meritoni.

Ujori: 11 gusht

Hëna në Ujor është një mundësi e shkëlqyer për vetë-reflektim. Mendoni për qëllimet tuaja dhe se si mund t’i arrini ato dhe nëse ndonjë prej tyre mund të ketë nevojë të ndryshohet. Lëreni diçka që nuk ju nevojitet më dhe hiqni qafe pengesat që ju bllokuan rrugën në gjysmën e parë të vitit.

Peshqit: 24 gusht

Urani retrogradë në Dem do të ndikojë në komunikimin tuaj dhe do t’ju lejojë të shprehni në mënyrë krijuese atë që ndjen shpirti juaj. Gjatë kësaj kohe, do të jeni edhe më të kuptueshëm për të tjerët si dhe veten, gjë që do t’jua bëjë më të lehtë të merrni atë që ju nevojitet.