BREAKING NEWS

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian politicians with criminals, Lord Dingeman is coming to Tirana today, training SPAK prosecutors for money laundering and seizing property, here are the "VIP" names at risk, the Briti...

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian
x
BREAKING NEWS

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state gangs led by General Agim Shehu ambushed us at Ura e Dajlani, Spartak Braho remembers the violence of '96 and reveals the conversation inside the car with the high official of the SP

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela and Petro Koçi confess the horror of May '96: How the socialists were raped, bloodied and tortured by order of Sali Berisha, SPAK to investigate the incident

Bujar Çela and Petro Koçi confess the horror of May '96: How
x
BREAKING NEWS

Pact to eliminate the Justice Reform, Berisha-Bardhi against the resolution, but become part of the special commission to escape from SPAK cells

Pact to eliminate the Justice Reform, Berisha-Bardhi against the resolution, but
x
BREAKING NEWS

The man who opposed the USA for the election of Altin Duman as the head of SPAK leaves, the way is opened for the well-known professor

The man who opposed the USA for the election of Altin Duman as the head of SPAK
x
BREAKING NEWS

Sensational, the well-known journalist of the chronicle warns of the arrest of Monika Kryemadhi and Flamur Noka, this is what is happening inside SPAK

Sensational, the well-known journalist of the chronicle warns of the arrest of
x
BREAKING NEWS

Here is the American "big punch" in the face of Sali Berisha, Frrok Çupi confesses the unsaid after the proposal of Argita as the head of "Rithemelim", from the murders under his power and the details from the night when he was elected president, how h...

Here is the American "big punch" in the face of Sali Berisha, Frrok
x
BREAKING NEWS

SPAK summons Bardhi for the Olsi Rama file, the fraud of the deputy of Reestablishment is revealed, he presented himself as a person in the know, not as a whistleblower

SPAK summons Bardhi for the Olsi Rama file, the fraud of the deputy of
x

Lifestyle

"Money and power", the fate of which sign takes a turn? Here is the Horoscope forecast for today

"Money and power", the fate of which sign takes a turn? Here is the

Aries
Born on: March 21 - April 19
During Friday feelings can return as protagonists. On this day it will be better to see the people you like, you can also find some time to be together with friends or with your partner. You devoted a lot of the first part of February to work. It's family time.

Taurus
Born on: April 20 - May 20
There will be various nervousness. It will be easy to get angry, even if you are not usually the one asking for the controversy. You often work hard to achieve important goals and then there are those who spoil everything with the wrong attitudes, even within the couple. The moment is a bit complicated because of a departure that can also disturb love.

Gemini
Born on: May 21 - June 20
Some tensions may return during Friday. You've been under pressure for days and it's causing a bit of a stir. Work matters will have to be handled wisely, even if an agreement or decision can no longer be postponed. The stars are favorable in terms of feelings.

Cancer
Born on: June 21 - July 22
You are going through a period in which you have to grit your teeth a little, also because there are situations that are not easy to manage even in the family environment. From the next week you will have a gradual recovery phase. There is no need to go against everyone now, perhaps even rejecting some relationships.

Leo
Born on: July 23 - August 22
There is a lot of controversy and if already in the morning you notice that things are not going well, then it will be better to avoid conflicts. During the afternoon the situation will be different. On these Fridays there may be a small crisis at work. Now you will get something more professional level.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Pas momentit kaotik të fillimit të shkurtit, tani vjen një fazë vëzhgimi. Nuk do të dinit çfarë të përgjigjeni nëse dikush do t’ju pyeste se çfarë do të dëshironit të bënit nga tani deri në muajin maj. Ti e di cila është rruga jote, por sikur të kërkosh pak qetësi, edhe për të kuptuar më mirë se çfarë ka ndodhur në javët e fundit.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Në dashuri në këtë fazë nevojitet vëmendje e madhe. Karakteri nuk ju mungon, por e nxirrni atë vetëm kur keni arritur kufirin e qëndrueshmërisë. Nëse e keni mësuar dikë të jetë gjithmonë mikpritës, tani edhe ju mund të ndryshoni papritur qëndrim. Gjatë të premtes mund të ketë më shumë bezdi në planin sentimental.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Hëna është kundër. Gjithçka mund të peshonte pak më shumë në këto orë. Nesër dhe të shtunën do të përballeni me shumë komplikime. Ka më shumë dyshime nëse në familje do të diskutoni çështje ekonomike apo në punë jeni thirrur të bëni një zgjedhje të rëndësishme.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të kesh frikë nga ajo që nuk ka ndodhur ende nuk është një qëndrim shumë i mirë. Mundohuni të lini mënjanë problemet e vogla dhe të fokusoheni në çështje më strukturore dhe relevante. Mos u dorëzoni këtë premte ndaj kërkesave ekstravagante të një familjari.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Nuk është ditë e mirë për të rritur kërkesat tuaja. Ujërat janë pak të rrëmbyeshëm dhe rryma mund t’ju tërheqë atje ku nuk ia dilni dot vetë… Por mos u shqetësoni, atmosfera në punë do të përmirësohet shumë. Midis shokëve ata do të priren të harrojnë problemet e së kaluarës dhe toni i bashkëfajësisë së shëndetshme që ekzistonte në të kaluarën do të kthehet.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Ka ardhur koha të kërkoni atë që është vetëm e juaja dhe t’u rezistoni padrejtësive. Nëse keni nevojë të zhvendosni shtëpinë, kërkoni një investim afatgjatë në zonën tuaj të afërt. Ju duhet të rifitoni forcën. Relaksohuni.

Pisces
Born on: February 19 - March 20
You need a little self-confidence and perseverance even in difficult moments. If you are thinking of sharing an apartment with a friend, carefully evaluate not only the economic benefits, but also the sacrifices that this will bring.