BREAKING NEWS

The two MOH officials in handcuffs for corruption, details from the SPAK file are revealed

The two MOH officials in handcuffs for corruption, details from the SPAK file
x
BREAKING NEWS

Anila Hoxha comes out with new details, here is the last move that the prosecutor will make in the case of Saimir Tahir

Anila Hoxha comes out with new details, here is the last move that the
x
BREAKING NEWS

The arrest of the General Secretary of the Ministry of Health, Rama's reaction comes immediately

The arrest of the General Secretary of the Ministry of Health, Rama's
x
BREAKING NEWS

SPAK issues the order, another government official is arrested (Name)

SPAK issues the order, another government official is arrested (Name)
x
BREAKING NEWS

"He kissed Melon, but he didn't increase his pension", Lulzim Basha comments on Rama's action

"He kissed Melon, but he didn't increase his pension", Lulzim
x
BREAKING NEWS

The general secretary of the Ministry of Health is arrested

The general secretary of the Ministry of Health is arrested
x
BREAKING NEWS

The release of Saimir Tahir from the cell, Lulzim Basha reacts

The release of Saimir Tahir from the cell, Lulzim Basha reacts
x
BREAKING NEWS

Prime Minister Rama reacts for the first time to Saimir Tahir's release from prison

Prime Minister Rama reacts for the first time to Saimir Tahir's release
x

Lifestyle

"There is no room for mistakes"/ Weekly horoscope forecast by Jorgo Pulla

"There is no room for mistakes"/ Weekly horoscope forecast by Jorgo

It seems that this week will have ups and downs, if you start something new or a job, you should be careful. There is no room for mistakes during this week even though it will be a week full of surprises. More attention should be paid to the Leo sign, as they make important decisions and must be careful as there is no going back. The sign of Libra should also receive attention during this week in the field of work and documentation. While the most favorite signs of this week, with colossal benefits and new opportunities in property sales, in the economy, in work and career are Aries, Cancer and Virgo. There have been some problems lately, but this week will be ideal in fulfillment of desires as well as in spiritual matters.  

Astrologer Jorgo Pulla further dwelled on the most detailed forecast for the 12 zodiac signs for the week of March 27 - April 2, 2023

Aries

You will have the opportunity during this week to get rid of bad habits and you will have some important meetings and conversations. It is a good period where you are given many opportunities in the field of work and career, but you have to be prudent and understand between what you have to do and what you can do. The biggest focus for you at this moment is economic and financial stabilization. You will choose important issues, especially those dealing with business. You will be given a great opportunity for a fruitful cooperation. The third 10th day is more favorable in economic terms. In spiritual matters problematic relationships end, start a new chapter in your life. Positive days to act are Monday, Tuesday and Thursday. Connections with Aquarius and Leo are good, while attention with Scorpio.

Taurus

The sign of sacrifice and important thoughts. You will win an injustice that has been done to you. It is a very good period, a period that really has strong influences in the field of work, career and faith. You will have an offer related to a job which will bring you a lot of money, respect and prestige. But, you should be very careful and detailed in observing this offer as there is a catch and a problem. Do not take everything you are told for granted, be careful with the signings you can make during this week. Positive days are Wednesday and Friday, while Saturday is positive for shopping. You who are waiting for a new job or who want to move from your current job is a good moment for new beginnings or for positive changes. If you have to sign a document, do it on Monday. In spiritual matters, relationships with Aquarius and Leo are favorites, while you have a new acquaintance with Scorpio.

Binjakët

Shenja e përpikmërisë dhe realitetit. Me sa duket pas një kalvari vuajtjesh në fushën e punës, në disa thashetheme që kanë ndikuar tek ju, por që të tjerët nuk arritën qëllimin, drita do duket për ju në fund të tunelit. Kjo do të jetë një javë perfekte për ju, mos lini asnjë moment të saj pa shfrytëzuar. Një punë shumë të rëndësishme do e zgjidhni të hënën, të enjten ose të premten. Është një periudhë shumë e mirë për të gjithë Binjakët, do flitet shumë për ju dhe do arrini aty ku dëshironi. Jeni në kohën e duhur për të nisur gjëra të mëdha, edhe pse të tjerët mund të mos bien dakord me ju, ju e keni vendosur dhe nuk do ketë kthim pas për vendimet që do të merrni. Një punë e dytë mund t'ju ofrohet nga mesjava. Koha më e përshtatshme për Binjakët për takime e bisedime këtë javë do të jenë paraditet me ndikime të mira planetare. Një çështje dokumentacioni zgjidhet përgjatë kësaj jave. Në fushën shpirtërore me Bricjap dhe Peshore ka ndikime pozitive planetare.

Gaforrja

Shenja e fillimeve të reja dhe ekonomisë së stabilizuar. Edhe pse kanë patur një periudhë aktive në punë, Gaforrja futet në ato shenja të cilat janë favorizuese në fushën e punës. Duket se tani është një moment shumë pozitiv për Gaforret sidomos në lidhje me punë të reja, me oferta dhe mundësi, por është mirë që të shikoni me kujdes dhe vëmendje çdo ofertë që ju bëhet. Është një periudhë tani deri në fund të Qershorit, dhe kjo në përgjithësi për të gjitha shenjat, nuk është mirë që të lëvizni nga një vend pune në tjetrin. Një kohë e mirë në stabilizimin ekonomik, nismat e reja ju favorizojnë përsa i përket vendimeve të rëndësishme që do merrni tani e tutje. Kjo periudhë me shumë ndikime ju drejton në vendin e duhur dhe në kohën e duhur, përsa i përket vendimeve madhore. Në anën shpirtërore duhet të tregoheni pak më të kujdesshëm. Favorite duken kombinimet Gaforre-Peshk dhe Gaforre-Dem.

Luani

Është shumë e rëndësishme ajo që do të bëni tani e tutje sepse marrja e vendimeve të rëndësishme do të jetë kyçi i suksesit tuaj. Nga sot deri të enjten paradite do të merrni një dokumentacion të rëndësishëm. Jeni shumë kuriozë të dini se çfarë të tjerët mendojnë për ju, e keni ndjerë veten të vëzhguar në punën tuaj, ka ardhur momenti të dini pikërisht se çfarë doni të bëni dhe ku dëshironi të arrini. Është një periudhë ku ju mund të arrini majat në lidhje me punën, me karrierën apo me ndryshime të mëdha që pritet të keni. Kjo javë nëse jeni të vëmendshëm ju jep momentet dhe mundësitë më ideale për të vepruar me zgjuarsi dhe maturi. Dita e diel do të jetë një ditë shumë e mirë si për bisedime ashtu dhe për udhëtime. Në çështjet shpirtërore favorite janë marrëdhëniet me Shigjetar, Peshk dhe Peshore e 10-të ditëshit të dytë.

Virgjëresha

Shenja e dhembshurisë dhe dashurisë reale. Për Virgjëreshat duket se tani është një moment kyç për jetën tuaj. Është një moment kur duhet patjetër të merrni një vendim të rëndësishëm sa i takon punës tuaj dhe anës ekonomike-financiare. Kjo javë për ju do të ketë uljet dhe ngritjet e veta. Duhet të bëni më shumë kujdes në ekonominë, do të zgjidhet një çështje që ju ka munduar kohët e fundit dhe do t'ju kthejë buzëqeshjen. Për ju nuk ka asgjë të pazgjidhshme, nëse merrni përsipër diçka atë e çoni deri në fund. Është pikërisht kjo kohë që ju bën që të shfaqni gjithë potencialin tuaj dhe ju jep mundësinë perfekte për të zgjidhur gjithçka. Vetëm duhet të jeni të kujdesshëm dhe të anashkaloni çdo debat të mundshëm përgjatë kësaj jave. Në çështjet shpirtërore kujdes nga debatet e dashurisë. Lidhjet me Ujor dhe Dem janë pozitive.

Peshorja

Shenja e përputhshmërisë  në punë dhe ekonomi, dinë shumë mirë t'i përgjigjen kërkesave në role drejtuese. Jeni ju pa janë të tjerët, mos e nënvlerësoni veten. Peshoret janë mjaft të dhëna pas punës, por kanë harruar diçka që është më e rëndësishmja që është jeta. Mos punoni më shumë se ç'duhet, mos u bëni lakmitarë, pasi keni lënë shumë pas dore shëndetin tuaj. Është shumë e rëndësishme koha kur ndodhin fenomenet, nëse keni ndër mend për të nisur një punë ose keni kohë që e mendoni, mirëpo nuk ka ardhur momenti akoma, dhe vjen një moment që zgjidhet pa u kuptuar. Ndonjëherë duket se gjërat janë të vështira për t'u zgjidhur por mos u shqetësoni, pasi kjo do të thotë se thjesht nuk ka ardhur momenti. Nëse keni për të marrë ndonjë vendim të rëndësishëm ditë me shumë ndikim është e martë, e mërkurë dhe e enjte, sidomos nëse bëhet fjalë për një çështje ligjore apo dokumentacionesh. Është momenti ideal në zgjidhjen e çdo problemi apo konflikti që keni patur apo keni. Një punë që e keni lënë pas dore është mirë që t'a mbyllni tani. Në anën sentimentale vëmendje me Gaforre dhe Peshk të 10-të ditëshit të dytë.

Akrepi

Shenja e miqësisë dhe zgjuarsisë. Akrepi miq të vjetër mban, miq të rinj kërkon, është shumë i zhvilluar në mënyrat që ai vepron. Lum ata që kanë Akrep në punën e tyre, Akrepët janë mistikë ata dinë të mbajnë dhe ruajnë sekrete, janë të besës në çdo aspekt, edhe pse të tjerët nuk duan shpesh të përballen me ta. Çdo shenjë ka armën e vet të mbrojtjes apo armën më të fuqishme të karakterit dhe Akrepët armën e tyre dinë t'a përdorin më së miri. Kjo periudhë është shumë e mirë dhe pozitive sa dhe ju vetë do befasoheni. Ditët më perfekte janë e hënë, e martë dhe e premte paradite. Në fushën shpirtërore gjithçka shkon shumë mirë, është një javë e qetë dhe e mbarë për ju.

Shigjetari

Rritje ekonomike, dashuri të reja dhe miqësi të përhershme. Shigjetari krijon atmosferë, jep mundësi, nuk mban hatërmbetje. Të tre 10-të ditëshat e Shigjetarit janë ndër shenjat më analizuese. Kjo periudhë është mjaft e mirë për Shigjetarët me ndikime pozitive, me mundësi të mëdha në fushën e punës, në rritjen e të ardhurave. Dihet që ekonomia është fokusi më i madh i Shigjetarëve, për ta kurrë nuk mbarohen paratë, pasi duket se ajo i "ndjek" ata. Por, gjithsesi mos u tregoni shumë dorëshpuar, kujdes me shpenzimet dhe harxhimet e tepërta këtë periudhë. Në fushën e punës dukeni të stabilizuar, pa asnjë shqetësim, do të jetë një javë e qetë në këtë drejtim. Dita më pozitive është dita e enjte, pasi ndikohet nga Jupiteri, guvernatori juaj. Në çështjet shpirtërore kujdes me Peshk, Virgjëreshë dhe Binjak, e keni lenë pak pas dore dashurinë.

Bricjapi

Shenja e ekonomisë dhe sigurisë për të ardhmen. Bricjapët duket se në këtë periudhë kanë në dorë çelësat e së ardhmes në fushën ekonomike. Është pikërisht kjo javë pikënisja e zhvillimeve të reja që do keni tani e tutje. Bricjapët janë pak qejfmbetur, por ka ardhur koha kur ata të marrin një kthesë dhe një ndryshim pozitiv në jetën e tyre. Keni qenë pak në dilema këto kohë në lidhje me ekonominë tuaj, shumë pyetje i keni drejtuar vetes për atë që doni të bëni, por është shumë e rëndësishme të veproni në momentin dhe kohën e duhur. Çdo gjë mund të ndodhi, çdo gjë mund të arrihet falë zgjuarsisë dhe maturisë. Nëse keni diçka për të zgjidhur, një takim apo bisedime të rëndësishme ditë me shumë ndikim janë e hënë, e mërkurë dhe e enjte. Në çështjet shpirtërore keni pasur disa dilema. Diçka e re pritet të vijë në fushën e dashurisë, një njohje e re mund të rezultojë pozitive.

Ujori

Shenja e stabilizimit dhe vazhdimësisë së të shkuarës. Disa çështje apo punë të së shkuarës dalin tani në pah dhe kjo është koha më e mirë për të mbyllur çdo çështje të pa zgjidhur apo të lënë të hapur që keni patur me punën, me ligjin, me takime apo me vendime. Por a jeni vallë gati të përballeni me të nesërmen? Nuk keni kohë për të humbur, ju i keni të gjitha mundësitë për të zgjidhur gjithçka, mbyllini problemet e së shkuarës dhe do të shikoni që do të ecni në të ardhmen shumë më të sigurtë. Është një moment ky shumë pozitiv në këtë drejtim, ndaj mos lini asnjë moment të kësaj jave pa vepruar. Stabilizimi ekonomik duket i mbarë, pa asnjë problem. Ditë me ndikim pozitiv janë dita e hënë, e enjte dhe e diel. Në çështjet shpirtërore ndikime pozitive me Gaforre dhe Peshore, ndërsa vëmendje kërkohet me Luan.

Peshqit

Shenja e ndryshimeve, e statistikave të mëdha. Edhe pse përgjatë kësaj jave do ju anullohet një udhëtim, mos u mërzisni pasi kjo është në favorin tuaj. Keni një ndikim shumë të madh për ndryshime. Kjo javë është mjaft e mirë pasi do të zgjidhni një problem të vogël që ju ka shqetësuar, zgjidhni një problem që ka të bëjë me anën e punës. Takimet e punës është mirë t'i bëni ditën e hënë, ditën e mërkurë dhe të premte. Peshqit kanë një jetëgjatësi në nismat e reja që ndërmarrin, çdo gjë e marrin me shumë energji dhe e çojnë para falë vullnetit të tyre. Kjo javë duket se do jetë perfekte për ju, është momenti më i mirë i mundshëm me shumë mundësi për të mbyllur probleme të së shkuarës dhe për të nisur me ndryshime dhe nisma të reja. Në fushën shpirtërore perfekt jeni me Peshk dhe Virgjëreshë, ndërsa vëmendje me Gaforre dhe Shigjetar, kujdes nga grindjet.