BREAKING NEWS

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the untold stories of the couple who married in power and divorced in opposition, from the luxurious villa with 11 toilets, the palm trees that were brought by helicopter, the...

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the
x
BREAKING NEWS

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes high-ranking officials, politicians, media leaders and their families, the details of the big operation are disclosed

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes
x
BREAKING NEWS

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the former prime minister defended the analyst for the villa in Golem who is being investigated by SPAK and "swallowed" all the slanderous accusations that they have exchanged with ...

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of the DP makes way for Argita and prepares to crown his daughter on the throne with the July 12 protest, Gaz Bardhi ends up as a "squeezed lemon"

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of
x
BREAKING NEWS

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run, here are the transfers of hundreds of thousands of euros by Albanian taxpayers to Swiss offshores, SPAK reveals that the businessman who is helping him in Lugano is accused of money la...

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run,
x
BREAKING NEWS

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the scandals in which the deputy prime minister is involved, from investigations into incinerators, corrupt tenders, contracts, privatizations and up to scandalous firms for giving public lands

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the
x
BREAKING NEWS

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation deadlines for Arben Ahmetaj by 3 months and send summons to the oligarch who is accused of money laundering

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why the divorce of Ilir Meta and Monika Kryemadhi cannot save them from the shackles and the strong reason that DASH senior official Richard Nephew avoided meetings in Tirana with the 'R...

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why
x

Lifestyle

An interesting and eventful weekend, here's what the stars have in store for you today

An interesting and eventful weekend, here's what the stars have in store

Aries

The Moon in good aspect will give you an eventful and interesting weekend. The coming days can be quite bright, but a lot, according to today's star predictions, will depend on what you are doing, on what you want to do. You may have decided to follow a new path. There is a legal matter to be resolved, one that has tested the wallet in recent months: now it is possible to put things right. The weekend gives the green light to emotions.

Taurus

At times you are very impatient and risk overstepping your bounds or getting angry over nothing. This weekend heralds some minor annoyances from that point of view, perhaps because you've already been struggling with various issues since Friday. If between Saturday and Sunday things continue to go wrong, try to let everything pass: at this moment it is better to avoid all worries. You have something to do or overcome, while couples in long-term love may find themselves faced with strange situations to deal with. You probably consider a loved one immature: there is something to clarify.

Gemini

You can count on a beautiful favorable moon and active Mars and Jupiter: this can give you positive feedback and make you experience beautiful emotions. These stars bring important sensations: currently, according to Paolo Fox's horoscope, you have an extra gear. You can start looking into the future very calmly. For some, some good news has already arrived. In recent months Jupiter has been against, but now it is in favor: it is time to start again in a fantastic way. Avoid anxiety.

The crab

You have finally left behind a month of May to forget, full of physical or personal problems. Don't worry though: slowly start the recovery. What others manage to overcome quickly becomes an almost impassable stone for you. This is because you give too much weight to emotions and get caught up in a little bit of everything. Don't worry though: chances are, the stars will give you a recovery weekend. It all depends on you.

Leo

Leo is undoubtedly among the most fascinating signs of this weekend. Mars and Jupiter are in good aspect and give you beautiful emotions, beautiful sensations. However, this moment gives you not only successes, but also some minor disagreements. In the coming days you will be so confident in your actions and emotions that you can get nervous even if someone is against you. It will take some patience to deal with everything: don't give up.

Virgo

Jupiteri nuk është më kundër dhe për këtë arsye shumë prej jush kanë zgjidhur së fundmi një problem pune. Gjithçka që po bëni tani dhe ajo që dëshironi të filloni do të jetë një shenjë e mirë për të ardhmen. Mund të mbështeteni në një Venus të bukur, që në astrologji përfaqëson dashurinë, estetikën: më në fund mund të fitoni një sfidë. Ka mundësi të bukura që lindin nga brenda: përfitoni prej tyre. Projektet që do të nisin këtë vit ose vitin e ardhshëm janë të favorizuara: është koha për t’u angazhuar tani që Jupiteri nuk është më kundër.

Peshorja

Tani për tani po dilni nga një situatë e vështirë dhe mund të shijoni momente relaksi, pauzë dhe qetësie. Të shtunën do të jetë Hëna në aspekt të mirë për t’ju ndihmuar. Duhet të kuptojmë se çfarë ka ndodhur kohët e fundit. Disa prej jush përpiqen të nxjerrin më të mirën nga një situatë e keqe dhe, përballë situatave që nuk janë të mira, vazhdojnë të pretendojnë se gjithçka është në rregull. Duhet pak durim. Është e rëndësishme të çlironi zemrën nga kaq shumë probleme. Së shpejti do të ketë një rikuperim të qartë në nivelin sentimental, ndaj përpiquni të jeni optimistë dhe të keni një qëndrim konstruktiv.

Akrepi

Ato të së shtunës dhe të dielës do të jenë, për ju, ditë nën presion, ndoshta edhe pak nervoze. Do të jetë e nevojshme që në 48 orët e ardhshme t’i bëni gjërat me qetësi. Ju po kaloni një periudhë reflektimi në lidhje me marrëdhëniet ndërpersonale. Ndoshta thjesht jeni të shqetësuar për partnerin tuaj. Sipas yjeve, në përgjithësi, kjo nuk është një periudhë e komplikuar: dy ditët e ardhshme, megjithatë, do të merren me rezerva. Vëzhgoni të gjitha marrëdhëniet, madje edhe ato midis prindërve dhe fëmijëve: nëse diçka nuk shkon më mirë ta diskutoni, ndoshta me qetësi.

Shigjetari

Midis të shtunës dhe të dielës mund të mbështeteni në Hënën, Marsin dhe Jupiterin së bashku me Saturnin: ky nuk është vetëm një qiell me fuqi të madhe, por mund të jetë edhe një horoskop zbulimesh të rëndësishme. Ata që kanë qëndruar të qetë për një kohë, më në fund mund të fillojnë përsëri: është koha të filloni të privilegjoni ndjenjat, tani gjithçka mund të ndodhë, thjesht duhet të dëshironi. Kjo është një kohë e mirë dhe ju mund ta kërkoni dashurinë, sepse ajo nuk vjen vetë. Kohë pozitive për çiftet që kanë pasur probleme kohët e fundit.

Bricjapi

Diçka nuk është më mirë për ju, jeni të lodhur dhe dëshironi të ndryshoni. Në këtë moment, në realitet, ende mungon njëfarë konfirmimi: kjo është arsyeja pse ju po përjetoni këtë gjendje trazirash të mëdha të brendshme. Nuk mungojnë përgatitjet dhe forcat: ka disa marrëveshje që do të shqyrtohen në orët e ardhshme. Ndjenjat janë në rikuperim të qartë krahasuar me muajin maj. Nga sot dhe nesër mund të bëni paqe me një person ose të dilni nga një situatë problematike: yjet ju hapin rrugën.

Ujori

You feel, these days, a great tension in the air. You thought you were entitled to some peace, someone has decided to do less while waiting for something better, but the moment is not yet favorable. However, patience is limited. You are actually going through an important period. But in the following days they will feel dissatisfaction. The Moon in opposition can also generate some effort: be careful!

Pisces

Favorable Venus is definitely a good omen. You have a valid horoscope and therefore you fall on your feet in any case: those who have experienced a breakup can finally get rid of a weight. On the other hand, those who are experiencing a beautiful love story can make big plans. The weekend will be spent with dear friends: you really want to laugh and be calm, forget a sad past. There are months that are hard to leave behind forever.