BREAKING NEWS

SPAK deposes Fatmir Mediu, requests for 90 defense witnesses drops, GJKKO summons Shkëlzen Berisha and 71 prosecution witnesses for the "Gërdec" affair

SPAK deposes Fatmir Mediu, requests for 90 defense witnesses drops, GJKKO
x
BREAKING NEWS

The American man who will sink Shkëlzen Berisha enters the scene, this is what the "key" witness of the Gërdec tragedy is expected to say

The American man who will sink Shkëlzen Berisha enters the scene, this is
x
BREAKING NEWS

SPAK is not separated from Saimir Tahir, the former minister's property is under investigation after signals from foreign services

SPAK is not separated from Saimir Tahir, the former minister's property is
x
BREAKING NEWS

SPAK files on "EncroChat" and "Sky" interceptions with criminals, Balla warns of "earthquakes" in the State Police

SPAK files on "EncroChat" and "Sky" interceptions with
x
BREAKING NEWS

The anti-American Berisha-Bardhi squad collapses, the number of deputies' participation drops, the desertion from the political action of the former General Secretary of the DP begins

The anti-American Berisha-Bardhi squad collapses, the number of deputies'
x
BREAKING NEWS

Edi Rama receives instructions from Vu?i? about the situation in the north of Kosovo, here is the document that breaks down the sensational behind-the-scenes

Edi Rama receives instructions from Vu?i? about the situation in the north of
x
BREAKING NEWS

OLAF will continue investigations into funds from IPARD II; No disbursements from the program are scheduled until 2025

OLAF will continue investigations into funds from IPARD II; No disbursements
x
BREAKING NEWS

The traitor Edi Rama opposite the hero Albin Kurti as Esat Pashë Toptani opposite Ismail Qemali

The traitor Edi Rama opposite the hero Albin Kurti as Esat Pashë Toptani
x

Lifestyle

"At work you will experience..."/ Weekly horoscope May 29- June 4, 2023

"At work you will experience..."/ Weekly horoscope May 29- June 4,

Aries
Born on: March 21 – April 19
This week too, unfortunately, you will have to deal with a Venus in an unfavorable position, which may bring more tension between you and your partner. The first three days of the week you may have more "fights", when the moon will also be quite nervous. However, good news comes between Thursday and Friday, when the moon will smile again!

Taurus
Born: April 20 - May 20
The conjunction of Mercury and Jupiter in your sign will bring you excellent results, especially in the workplace. Recognition and satisfaction are on the way. If you are starting a new path, don't be afraid to start right away, hard work will help you succeed! Mars in an unfavorable position makes you feel a little more tired, but you can count on a beautiful Venus, ready to give you the love and attention of someone special.

Gemini
Born: May 21 – June 20
This week you'll have a beautiful, lucky moon on your side on Thursday and Friday. Take advantage of her influence to address an issue that is important to you, whether at the office or at home. However, on Saturday and Sunday when the dialogue with your partner can be complicated without, there will be a high risk of misunderstanding... Mars gives you a beautiful energy.

Cancer
Born on: June 21 - July 22
The week will start well. On Monday, Tuesday and Wednesday a beautiful moon will shine along your sign, ready to give you lots of luck, while Venus – also in conjunction – will give you plenty. Charm will increase your (already quite high) seduction power! Work will also go well. Jupiter, finally favorable, will bring you new opportunities.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Këtë javë mund të filloni të ndjeni tranzitin e pafavorshëm të Jupiterit i cili së bashku me një Mërkur po aq të pafavorshëm, do të sjellë disa pengesa të tjera në rrugën tuaj profesionale. Nëse keni një kërkesë ose një propozim për të bërë në punë, duhet të përqendroni gjithçka të enjten dhe të premten, kur do të keni një hënë të bukur me më shumë fat. Kini kujdes të mos zemëroheni shumë…

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Do të keni një javë me shumë fat! Në fakt, do të mund të mbështeteni në favorin e Jupiterit dhe Merkurit, si dhe atë të Venusit. Kënaqësitë nuk do të mungojnë as në vendin e punës dhe as në atë sentimental. Veçanërisht e shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë për t’u mbajtur mend, në të cilat një hënë e bukur së bashku do t’ju dhurojë momente të mrekullueshme romantike. Dhe nëse ndiheni pak në ankth pa e ditur vërtet pse, mund të jetë Saturni…

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Më në fund planeti Jupiter nuk është më në kundërshtim me shenjën tuaj! Tashmë ndiheni më të lehtë dhe pak nga pak qetësia shpirtërore do të kthehet, veçanërisht në jetën tuaj të punës. Në atë sentimentale, për fat të keq, do t’ju duhet të prisni pak më shumë përpara se të buzëqeshni përsëri. Tranziti i pafavorshëm i Venusit krijon tensione me partnerin tuaj dhe ju pengon të bëni takimin e jetës tuaj…

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Këtë javë mund të mbështeteni në favorin e Venusit, i gatshëm t’ju japë shumë fat në fushën e ndjenjave. Fatkeqësisht, sfera profesionale nuk do të jetë aq me fat, kundërshtimi i dyfishtë i Jupiterit dhe Mërkurit do t’ju sjellë pengesa të ndryshme për të kapërcyer dhe do t’ju kërkojë të rishikoni projektet tuaja. Ditët me fat: e hënë, e martë dhe e mërkurë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Saturni në një pozicion të pafavorshëm bën që gjithçka të duket më e ndërlikuar se sa është. Planeti Mars është gati t’ju japë shumë energji të reja dhe nëse do t’ju duhet të bëni një udhëtim më të gjatë se sa pritej për të arritur qëllimet tuaja, kjo nuk është kështu. Do të thotë që nuk do të bësh, do të arrish! Të enjten dhe të premten do të keni një hënë të bukur me fat.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Për ju ka filluar një periudhë e mirë rikuperimi. Jupiteri nuk është më i pafavorshëm dhe së bashku me Mërkurin ju premton rezultate të mira në fushën profesionale. Do të jetë sfera e ndjenjave, megjithatë, ajo që do t’ju sjellë më shumë dhimbje dashurie, për shkak të planetit Venus në kundërshtim me shenjën tuaj… Për të kërkuar dialog me partnerin, shmangni ditët e së hënës, të martës dhe të mërkurës, kur do të keni edhe hënën në opozitë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Planeti Mars tashmë prej një jave është në kundërshtim me shenjën tuaj dhe rrezikon t’ju bëjë të ndiheni shumë më të lodhur. Ditët më të rënda do të jenë ato të së enjtes dhe të premtes, kur edhe hëna do të jetë në kundërshtim dhe stresi dhe nervozizmi do të ngrihen lartë… Kushtojini vëmendje të veçantë vendit të punës. Mos merrni vendime të nxituara dhe më mirë synoni të ruani rezultatet e arritura në vend që të rrezikoni.

Pisces
Born on: February 19 - March 20
Another good week for your sign which can count on the favor of Jupiter and Mercury in the workplace, ready to give you many opportunities and new acquaintances, and on Venus in the sentimental one, which will bring love and passion to life. The luckiest days aided by a favorable moon will be those of Monday, Tuesday and Wednesday. Not good days, Saturday and Sunday