BREAKING NEWS

"Earthquake" in the State Police, the "SKY" gang falls, this is how the dome will be replaced, the chiefs of the police stations and the directors of the directorates, almost 600 new faces at the top of the list

"Earthquake" in the State Police, the "SKY" gang falls, this
x
BREAKING NEWS

Spartak Njjela's "Bomb": This is why Prime Minister Rama does not resign after all the arrests in his government and the reason that may have forced the judge to take Jamarbër Malltezi to house arrest

Spartak Njjela's "Bomb": This is why Prime Minister Rama does not
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri is shocked: Ilirjana Olldashi, who freed Jamarbër Malltez from prison, is the first cousin of Ilir Meta, here are the people of the former president within the judiciary and who is Sali Berisha's loyalist who is in danger of being handcuf...

Idajet Beqiri is shocked: Ilirjana Olldashi, who freed Jamarbër Malltez
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tells the horror that Ilir Meta is experiencing from the witnesses for the "CEZ-DIA" file, this is the scheme he is using together with Sali Berisha to escape from the clutches of SPAK

Ilir Demalia tells the horror that Ilir Meta is experiencing from the witnesses
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: I tell you why the prosecutors are hesitating to take the decision to send Sali Berisha and Jamarbër Malltezi to prison, here is the judicial practice that sinks them, what is expected to happen in the Supreme Court

Kreshnik Spahiu: I tell you why the prosecutors are hesitating to take the
x
BREAKING NEWS

From "Gërdeci" and the death of Trebicka, to pyramid firms and the exhumation of the corpse of the well-known businessman, Geri Kokalari calls SPAK to investigate Berisha, here are some of the crimes in which the former prime minister was involved

From "Gërdeci" and the death of Trebicka, to pyramid firms and
x
BREAKING NEWS

Here is the evidence in the hands of the FBI and foreign secret services that prove that Sali Berisha is the unconvicted murderer of "January 21", the sensational behind the scenes are revealed

Here is the evidence in the hands of the FBI and foreign secret services that
x
BREAKING NEWS

The dome of the State Police towards the merger after the delivery by Europol of the interceptions of "EncroChat" and "Sky", Rrumbullaku urgently opens the race for the ranks

The dome of the State Police towards the merger after the delivery by Europol of
x

Lifestyle

You can get the proposals you've been dreaming of - Horoscope Sunday, November 19, 2023

You can get the proposals you've been dreaming of - Horoscope Sunday,

Today you will not feel at all deprived to express what you think and you will have great persuasive power. If you are in a relationship, you will like changes and new things and you will want to get rid of the routine as soon as possible. Talk to your partner about this because together you will achieve even more. If you are single, you will take things more seriously and you will not want adventures without a future. Your wishes may be fulfilled and you will have love at first sight. Professional life will be unstable and you will not know what to do first. Do not have absolute faith in anyone. Don't let things flow on their own in the financial plan because you may have problems later.

Today you will be very energetic and you will take everything with positivity. In general, you will spend positive moments. If you are in a relationship, you should be patient and take care because today your partner will not be in the right mood. If you went against him, you will argue, while you accepted what he tells you, as if to please him, you will win. According to the vip Horoscope, you singles will have your mind on your professional life and won't even think about love. You who do not already have one will be more favored for work. You can get the proposals you've been dreaming of. In the financial plan, there will not be much luck, but neither will there be problems.

Today you will be very practical and you will easily overcome any kind of problem that may come your way. If you are in a relationship, every situation will go in your favor and you will get what you want. You will spend even more intimate moments together with your partner. If you are still single, you will be afraid to take steps because it will seem to you that love is a double-edged sword. You will have very good ideas at work and you will get to where you wanted to be without getting too tired. You will also successfully pass a challenge in the company. Finances are greatly compromised by thoughtless spending.

Today you will care the most about the well-being and harmony of others. Being needed will make you infinitely happier. If you are in a relationship, you should use every second when you are near your partner because in a few days he may leave somewhere. Express your feelings as much as possible. If you are single, a meeting at the most unexpected moment can bring changes that you did not even think of. The work will be very smooth and you will achieve without any problem any objective you had set for yourself. Finances will be even more stable so don't worry.

Sot do jeni të vëmendshëm ndaj gjithckaje dhe do arrini të përfitoni nga çdo situatë. Nëse keni një lidhje do afroheni jashtëzakonisht me partnerin, do dashuroheni me pasion dhe do iu vini kapak problemeve të vjetra. Të dyja palët do kënaqeni pafundësisht. Nëse jeni beqarë do realizoni më në fund një takim fiks ashtu si e kishit ëndërruar dhe zemra do rrahë fort. Këto që do ndodhin sot do ua ndryshojnë përgjithmonë të ardhmen. Në punë duhet të organizoheni pak më mirë dhe të mbani përgjegjësi për çdo hap. Nuk priten probleme sot. Financat do dini si t’i menaxhoni dhe nuk do gjendeni në vështirësi.

Do jeni në humor të shkëlqyer gjatë kësaj dite dhe gëzimin do ua transmetoni edhe të tjerëve. Nëse jeni në një lidhje keni për të kaluar vetëm momente pozitive dhe të mbushura me gëzim. Momentet pasionante shpesh do jenë goxha të forta. Në punë do dini si ta joshni dikë dhe mbrëmja ka për të qenë plot ngjyra. Rrahjet e zemrës do shtohen si kurrë ndonjëherë më parë. Në punë do i bëni gjërat sipas rregullave dhe nuk do anashkaloni asgjë. Gjithçka do ju ecë perfekt. Shpenzimet duhet t'i kryeni me kujdes edhe pse në fakt gjendja nuk ka për të qenë aspak e keqe.

Sot është koha të bëni një pushim para një nisjeje të re. Reflektoni, meditoni e me pas veproni. Nëse jeni në një lidhje, jeta juaj në çift do jetë shumë e mirë. Nuk do keni debate të forta me partnerin dhe të dy palët do i pranoni gabimet vetjake. Ju beqarët duhet të mendoheni mirë para se te hidhni hapa sepse më pas mund të lëndoheni. Në punë do keni disa dyshime për hapat që do hidhni, por gjithsesi do guxoni. Në fakt sipas Horoskopit vip, keni për t’ia dalë. Edhe buxhetin po e menaxhuar si duhet keni për të pasur përfitime.

Do jeni plot energji, besim, dinamizëm dhe kurajë sot. Çdo qellim qe do i vini vetes keni për ta arritur. Nëse jeni në një lidhje, edhe sikur të keni shumë kohë bashkë, keni për ta kaluar një ditë vërtet të veçantë sot. Në çdo moment do bëni surpriza dhe do ndiheni për mrekulli. Ju beqarët nuk duhet të nxitoheni edhe sikur dikush t'iu pëlqejë tej mase sepse nesër kanë për të pasur ditë të ndërlikuara. Nëse në punë kohët e fundit keni pasur ndërlikime, sot gjithçka do jetë më e qartë dhe do hidhni hapa më të sigurta drejt suksesit. Buxheti do jetë aq i mirë saqë mund të blini çdo gjë që do dëshironi.

Sot do jeni të gatshëm të bëni çdo lloj gjëje që gjithçka te ecë sa më mirë. Do ndërtoni ura lidhëse edhe me disa persona që më pare nuk i keni pëlqyer aspak. Nëse jeni në çift dhe keni një lidhje të fortë, do të dyfishohet pasioni ndërmjet jush dhe partnerit. Nëse lidhja juaj ka probleme atëherë duhet të luftoni shumë që t’i bëni ballë tradhtive. Klima për ju beqaret do jetë e ngrohtë. Përfitoni sa më tepër për të realizuar njohje të reja. Në punë do ju bëhet një propozim interesant nga i cili duhet të përfitoni sa më shumë. Urani do iu bëjë të tregoheni të matur me financat dhe do iu ndihmojë të filloni një projekt të ri në jetën profesionale.

Today you will be very romantic, charming and you will do your best to make every moment as special as possible. If you already have a relationship, you will do everything not to complicate your life, but to make it even more beautiful. The afternoon and evening will be more pleasant. You singles will be a bit dreamy and unstable in your thoughts, but fortunately you will have the stars on your side. At work you have to be creative and very determined to achieve what you want. No one will stop their momentum. Financially, it's hard to get through the day without problems because you won't be able to contain yourself to spend.

Today you should not leave things to the moment, but you should be organized and do everything with a plan. If you are in a relationship, calm will come after a stormy period. In some moments you will really feel like you have been reborn. You will express your love to each other without gloves. If you are single you should think about what you really want to do and then act. Saturn and the Moon will come together to help you financially and you will overcome all difficulties. In the financial plan, you will have unexpected and unthinkable improvements.

Tension will prevail all the time today and things will not go as you thought. Be careful at all times. If you are in a relationship, if you don't make concessions, the situation will be even more complicated. You won't trust your partner at all and you won't take any steps. You singles do not lose hope until the last hours, however, it is not that anything extraordinary is expected. At work you will be creative and you will try to do things as well as possible. Difficulties will arise and they will be mainly instigated by colleagues. Expenses will be many times more subtle than before.