BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Lifestyle

Mbajini fortë pranë vetes, këto janë 3 shenjat më të drejta dhe të ndershme të horoskopit

Mbajini fortë pranë vetes, këto janë 3 shenjat më

Nëse bëhet fjalë për një karakter të drejtë, këta përfaqësues të zodiakut janë pikë referimi

Luani

Luanët janë persona jashtëzakonisht të përgjegjshëm me një ndjenjë përgjegjësie të lindur dhe marrin gjithmonë role lidershipi. Kanë shumë influencë mbi njerëzit e tjerë, si me anë të fjalëve ashtu edhe me veprime, por nuk i përdorin këto aftësi të tyre për t’i dëmtuar të tjerët.

Gjithmonë të impenjuar për të ndërtuar gjëra të mëdha për veten e tyre, shqetësohen gjithashtu edhe për ata që i rrethojnë në mënyrë që të zhvillojnë potencialin e tyre. Këta persona gjykojnë në bazë të asaj që është e drejtë dhe nuk kanë interes t’i bëjnë keq askujt. Karakteri i tyre është ekzemplar.

Peshorja

Peshoret meritojnë një vend në këtë listë sepse janë persona të fortë dhe të ekuilibruar. Nuk janë perfektë dhe janë të ndërgjegjshëm për këtë, por punojnë gjithmonë për të qenë një version më i mirë i vetes, duke balancuar pikat e tyre të dobëta e të forta dhe duke u impenjuar seriozisht në marrëdhëniet e tyre.

Mund të jenë të vrazhdë, por kanë edhe ndjeshmëri. Dinë si t’i vendosin objektivat, por edhe kur është momenti t’i mbyllin gjërat. Mund të mendojnë për suksesin e tyre, por nuk i bëjnë dëm askujt për t’u fuqizuar vetë. Janë bashkëpunues fantastikë

Akrepi

Akrepi ndodhet në këtë listë sepse, përveç karakteristikave si vendosmëria dhe personaliteti i fortë, është jashtëzakonisht besnik dhe nuk heq dorë kurrë nga ajo që dëshiron. Lufton për atë ç’ka do dhe nuk i lejon padrejtësitë. Me një karakter të mbrujtur me forcë, Akrepi beson se veprat vlejnë më shumë se fjalët, prandaj ditë pas dite, dëshiron ta ndryshojë botën për mirë duke vepruar gjithmonë me drejtësi dhe duke respektuar hapësirën dhe kohën e të tjerëve.