BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Lifestyle

“Marrin fund hallet për...”/ Meri Shehu zbulon si do shkojë kjo javë për çdo shenjë të horoskopit

“Marrin fund hallet për...”/ Meri Shehu zbulon si do

Astrologia Meri Shehu, e ftuar në emisionin “Rudina” ka treguar përmes yjeve sesi do të shkojë java për çdo shenjë të horoskopit.

Dashi – 2 YJE

Do të jetë një javë e lodhshme duke u marrë vetëm me punën, me punën, me punën. Hëna e re në datën 14 jep një çlirim pune dhe Mërkuri në datën 15 jep një çlirim pune, por ka shumë antagonizëm Dashi pasi Marsi në Peshore vijon me antagonizimin e vet. Dashi ka probleme ekonomike.

Demi – 3 YJE

Demët janë në një pozicion më komod përsa i përket dashurisë, fushës së krijimtarisë. Mund të kemi dhe debate akoma në lidhje me punën dhe madje do të vazhdojnë edhe 2 muaj debatet, por pak a shumë këtë periudhë qetësohen dhe relaksohen në dëshirat e tyre. Atë që duan, e arrijnë, e zotërojnë.

Binjakët – 2 YJE

Çlirohen në datën 14 nga Hëna e re në çështjet familjare, fillojnë një veprimtari, por sikur e fillon nga e para çdo gjë ka lodhjen e vet. Çlirohen dhe nga Mërkuri i kundërt që është dhe planeti i tyre, kështu që shumë plane dhe projekte fillojnë dhe ecin mirë. Në dashuri fillojnë me atë kokëfortësinë e tyre që të zotërojnë dhe bëhen më zotërues. Supozohet se kjo javë të japë lajme pozitive për Binjakët.

Gaforrja-4 YJE

Do të vazhdojë mirë ekonomikisht kësaj jave. I është çliruar Afërdita nga ana e kundërt dhe nuk do t’i japë më këto presionet ekonomike. Të shikojmë Kometën çfarë po bën tani në çështjet ekonomike. Çlirimi i disa projekteve dhe planeve të Gaforreve, Hëna e re dhe Mërkuri që nuk do të jetë më i kundërt, tregon se strategjia e tyre do të jetë më e qartë, më e saktë dhe pa pengesa.

Luani – 2 YJE

Kometa kalon nga Luanët, por këta do të marrin 2 yje. Nuk e di se çfarë lajmesh të rëndësishme presin. Jeta e tyre mund të ndryshojë fuqishëm, mund të ketë filluar të ndryshojë që para 2-3 mujash. Mbase e kanë kuptuar, por do të vazhdojë edhe 2-3 muaj të tjerë në këtë efekte ndryshimesh. Po çliriohen ekonomikisht, por ky çlirim shqoërohet me shpenzime të tepërta, por ka një çlirim deri diku.

Virgjëresha – 5 YJE

Ju duhej një kometë afër tokës që të çlironte disi më shumë energji Virgjëreshe. Kështu që shumë Virgjëresha çlirohen, Hëna e re në shenjën e tyre dhe Mërkuri i kundërt, bën që Virgjëreshat të çlirohen nga pengesat dhe nga disa struktura. Ngelen prapaskenat sërish për Virgjëreshën.

Peshorja – 3 YJE

Marsi në shenjën e tyre është shumë i fuqishëm dhe shumë dominant. Jep veprimtari, por ngelet në prapaskenë puna dhe një veprimtari mbrapa shpine e bashkëpunëtorëve apo e aleatëve. Kujdes shëndetin Virgjëreshët!

Akrepi – 4 YJE

Akrepët çlirohen në jetën sociale dhe emri i tyre merr më shumë famë, veprimtari, njohje dhe rikthime të mira në punë ose largime nga keqkuptimet e mundshme që mund të kenë ndodhur. Por sërish, pas shpine Akrepët kanë Marsin që vijon dhe i godet.

Shigjetari – 3 YJE

Shigjetarët çlirohen në një problematikë pune. Ka një rrëmujë aty, por pas datës 15 çlirohet kjo rrëumjë dhe vijnë përpara plane dhe projekte shumë pozitive dhe në dashuri vijojn të ecin mirë. Madje komunikojnë dhe me jashtë.

Bricjapi – 3 YJE

Bricjapët shenjë e tokës, ecin mirë me çlirimin e Virgjëreshës nga Mërkuri i kundërt dhe Hëna e re në Virgjëreshë ju jep projekte për jashtë, komunikime, hapen punët, puset e rezervat. Në dashuri, fillojnë dhe ecin mirë e madje marrin dhe një pronësi në zotërim.

Ujori – 3 YJE

Janë një nga shenjat që favorizohen më shumë nga kontaktet me jashtë, por u çlirohet ana ekonomike e bllokuar, apo pengesa dhe vonesat në ekonomi dhe shumë Ujorë do ta shijojnë këtë periudhë në dashuri dhe në çift.

Peshqit – 4 YJE

Janë paksa të keqkuptuar dhe vazhdojnë të hutohen me Neptunin, nuk i shikojnë mirë gjërat. Me pak përqëndrim, shumë Peshq do të rrregullojnë disa gabime në këtë periudhë, ose fjalët që kanë thënë apo vendimet e gabuara që kanë marrë. Peshqit fillojnë dhe futen në një projekt pas datës 14-15 gjithmonë.