BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Lifestyle

Këto 4 shenja horoskopi kanë lindur për të qenë lider, zbuloni nëse bëni pjesë edhe ju

Këto 4 shenja horoskopi kanë lindur për të qenë lider,

Dashi, me kokëfortësi dhe vendosmëri

Të sunduar nga Marsi dhe simbol i dashit, të lindurit nga 21 marsi deri më 20 prill janë njerëz të dalluar për kokëfortësinë, guximin dhe iniciativën e tyre. Ata janë njerëz të patrembur, të guximshëm, vendimtarë dhe pionierë. Dashi është shenja e parë e zodiakut dhe i do të parat. Zonja e Parë Betty Ford nuk u vendos kurrë në një rol tipik si zonjë, pavarësisht nga këshillat e këshilltarëve të presidentit Gerald Ford të bashkëshortit të saj për të ndjekur shembullin. Gjatë mandatit të saj ajo arriti të bëhej veçanërisht e dashur, pikërisht sepse tha se mendonte, madje duke i kthyer dobësitë e saj, si alkoolizmi, në një forcë për t’u bërë përfundimisht një simbol i vullnetit. Nga ana tjetër, Reese Witherspoon, e lindur në ditën e parë të zodiakut, nuk mund të kënaqej kurrë me rolet e të lumturve.

Luani, liderë të lindur

Barack Obama, Bill Clinton, Alexis Tsipras, Madonna. Të lindurit nën plejadën e Luanit nuk kanë zgjidhje tjetër veçse të ndjekin fatin e tyre. Shkëlqimi i tyre shpesh errëson pjesën tjetër të aftësive të tyre, por është aq i fortë sa njerëzit i ndjekin si mushkonja në dritë. Në fund të fundit, asgjë nuk u jep atyre më shumë gëzim sesa të udhëheqin, të menaxhojnë, por edhe të marrin përgjegjësi kur gjërat errësohen, në fakt atëherë ata tregojnë grushtin e tyre më të madh. JLo, për shembull, nuk është thjesht një super yll, por një markë shumë-milionëshe shumë e fuqishme.

Bricjapët, udhëheqësit servilë

Ndoshta nuk ka asnjë shenjë tjetër më të adhuruar në punë sa Bricjapët. Me simbolin e tyre të dhisë, ata mund të ngjiten në majë edhe kur rruga është e ashpër, si Martin Luther King. Me punë të palodhur, ata udhëheqin në mënyrë metodike, si Michelle Obama. Në të njëjtën kohë, natyrisht, ata mund të jenë kokëfortë dhe duke vënë brirët përpara të shkaktojnë këputje deri në fund, si Giorgia Meloni, kryeministrja kontroverse e Italisë.

Ujorët, vizionarët

Ndërsa shumicën e kohës mendjet e tyre janë duke udhëtuar diku, tipike për një shenjë ajri, në të njëjtën kohë Ujorët i kanë të dyja këmbët të vendosura fort në tokë. Vizionarët, novatorët, sjellin dhe krijojnë ndryshim . I prezantueshëm, miqësor, i ngrohtë si njerëz si Mbreti Felipe apo shumë i dashur në Greqi, ish-kryeministri i Suedisë, Olof Palme. Ata dallohen për ndjenjat e tyre filantropike, si superylli portugez i futbollit Ronaldo, dhe ndjeshmëria e tyre ndaj të drejtave individuale.