BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Lifestyle

Jupiteri hyn në Dem, për këto 6 shenja është koha të përgatiten për momentin e shkëlqimit të tyre

Jupiteri hyn në Dem, për këto 6 shenja është koha

Duke filluar nga dita e sotme Jupiteri, planeti i prosperitetit, do të hyjë në shenjën e Demit, ku edhe do të qëndrojë deri në maj të 2024-s, duke sjellë stabilitet ekonomik, emocione të reja dhe shumë mundësi për një pjesë të mirë të horoskopit. Kjo është periudha juaj e artë për të shkëlqyer, por kini kujdes: Mos u tregoni kokërtë dhe mos lejoni grykësinë dhe përtacinë t’ju fusin në strofullën e tyre.

SHENJAT E PREKURA:

Demi


Siç edhe thamë më lart, ju jeni shenja fatlume që do të mirëprisni Jupiterin për plot 1 vit. Ky pozicionim i ri do të ndikojë drejtpërdrejt në vetëbesimin tuaj. Ndiheni më të fortë se kurrë dhe të gatshëm për të marrë disa nisma konkrete. Një ëndërr e madhe mund të realizohet gjatë muajve të ardhshëm.

Gaforrja

Ky tranzit do të funksionojë shumë mirë për ju. Shumë do të zgjerojnë rrethin e tyre të miqve. Do të jeni aktivë dhe të kënaqur. Më në fund mund të arrini qëllimet tuaja. Njerëzimi dhe një ndjenjë lumturie do t’ju shoqërojnë. Punoni për veten dhe marrëdhënien tuaj me të tjerët, sepse të gjitha rrethanat do t’ju funksionojnë.


Virgjëresha

Kohë e favorshme për udhëtime, edukim dhe realizim të gjithçkaje që do të kontribuojë në përparimin tuaj. Shumë do të zgjidhin problemet, nëse ka, në lidhje me ekspozimin, çështjet ligjore. Ju thjesht do të vendosni dhe do të mendoni në mënyrën e duhur.

Akrepi

Të gjithë ata që merren me punë publike mund të shpresojnë për sukses. Shumë mund të presin një njohje me një person të rëndësishëm ose hyrje në një jetë dhe martesë të përbashkët. Të gjitha çështjet ligjore, publike mund të rregullohen pozitivisht në këtë periudhë. Vetëm jini të durueshëm dhe gati për të parë mirë gjithçka që do t’ju ofrohet dhe merrni më të mirën për veten tuaj.

Bricjapi

Tranziti i Jupiterit do t’ju sjellë fat kur bëhet fjalë për fëmijët, si dhe për talentet. Do të jeni simpatik dhe të parezistueshëm për shumëkënd. Beqarët mund të hyjnë në një marrëdhënie të rëndësishme emocionale. I zënë, duke planifikuar jetën së bashku dhe duke zgjeruar familjen. Vetëm tregohuni të kujdesshëm dhe gati për të bërë zgjedhjet e duhura, sepse do të keni mjaft oferta dashurie.

Peshku

Të gjithë ata që janë të angazhuar në punë krijuese në lidhje me komunikimin, krijimtaria tani do të përjetojë ndryshime të rëndësishme për mirë. Të papunët do të kenë më shumë oferta dhe mundësi udhëtimi lidhur me fushën e punës. Gjithsesi, momente të mira në jetën tuaj. Mundësia e lëvizjes në një qytet tjetër. Nëse ka pasur probleme në marrëdhëniet familjare apo me mjedisin, situata stabilizohet. Do të jeni më pozitivë dhe më të lumtur.