BREAKING NEWS

Here are the families that control the media and make bargains with the government in Albania, "Freedom House" gives the alarm, the presence of corruption, Berisha's continuous attempts to destabilize the country and sabotage the disturbing SPAK, the r...

Here are the families that control the media and make bargains with the
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso's "bombshell": Edi Rama has a file in the USA, in 2025 he will no longer be prime minister and the socialists won with votes, this is the danger that awaits him

Bardhyl Reso's "bombshell": Edi Rama has a file in the USA, in
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi explodes against Ilir Meta, hints that she is becoming his "victim", the couple is in deep crisis after sinking from SPAK

Monika Kryemadhi explodes against Ilir Meta, hints that she is becoming his
x
BREAKING NEWS

Here is the suspicious movement of money between Monika Kryemadhi and her mother who set SPAK in motion, the entire source of the fabulous wealth of the "Meta" family lies in the donation of 500 m2 of land and the saving of 5 million lek, their palace ...

Here is the suspicious movement of money between Monika Kryemadhi and her mother
x
BREAKING NEWS

The "kamikazes" of Berisha and Meta set fire to the Municipality of Tirana, the gang leader Argita Malltezi, the son of Fahri Balli, Tedi Blushi and the "socialist" Belind Kelliçi, this is what happened in the protest against Erion Veliaj

The "kamikazes" of Berisha and Meta set fire to the Municipality of
x
BREAKING NEWS

The troubles for Sali Berisha have just started, here's how all the courts closed their doors and left him in isolation, about to open other files from SPAK for murder, property robbery and theft

The troubles for Sali Berisha have just started, here's how all the courts
x
BREAKING NEWS

Edi Rama ignores the decision of the Constitutional Court for Olta Xhaçka, the SP rejects the opposition's request, the socialist MP defends her husband as a strategic investor, debates and accusations between the parties

Edi Rama ignores the decision of the Constitutional Court for Olta
x
BREAKING NEWS

Rama's scenario for the rehabilitation of "non-women" continues, Bardhi demands the inclusion of Sali Berisha in the PD group, the USA kicked her out the door, the prime minister puts her in through the window

Rama's scenario for the rehabilitation of "non-women" continues,
x

Lifestyle

Big surprises await you! Weekly horoscope, Paolo Fox: The last days of September find this sign in trouble for family matters, who is lucky

Big surprises await you! Weekly horoscope, Paolo Fox: The last days of September

ARIES: Recent events will keep you on your toes. You will feel worried about your and your family's future. But instead of looking to the future with anxiety, try to focus on the present. Take concrete measures. You will give your best at work, especially if you fear change or being fired. Add your qualifications and don't forget to spend time with the people you care about. In terms of love, it seems that you no longer have the passion you used to have with your partner, but give yourself time and let things flow naturally.

TAURUS: During the week you will feel energetic, although on certain days you will feel psychophysical fatigue. You tend to overdo it and this often results in exhaustion and a lot of apathy. Try to take some time for yourself, perhaps devoting yourself to stimulating and restorative activities. A good book or piece of advice can open unimaginable new avenues for you, so keep your mind and ears open. As for the family, those who have children of school age will have problems, but nothing insurmountable. Unity is strength, so don't isolate yourself and accept the help of those who truly love you. End of season sales will tempt you to spend money.

GEMINI: In the family, the situation will be a bit uncertain, perhaps because of the distances you set yourself, which can be physical and mental. Don't get caught up on small things with your partner, otherwise you risk fighting and having a rough week. Problems with your cell phone or computer, or your car, and that means spending extra money. Recently, the economic situation has been worrying you, preventing you from sleeping peacefully. Try not to get irritated by looking for impossible solutions and put your health first. Meditate and eat healthy.

GAFORRJA: Kjo javë ju gjen të fokusuar si kurrë më parë. Ata që bëjnë një punë krijuese ose merren me klientë kërkues do të marrin kompensimin e duhur, pasi tani më shumë se kurrë ndihen të frymëzuar. E kundërta ndodh me ata që drejtojnë një biznes, mund të ndjehen të tmerruar për shkak të krizës ekonomike dhe të mendojnë për një mbyllje sezonale. Duke qenë se nuk ju mungon frymëzimi, atëherë jini më kreativë dhe merrni masa origjinale dhe alternative që do t’ju lejojnë të përballoni problemet me lehtësi. Në familje do të keni mbështetjen e një personi të dashur. Nëse doni të shtoni familjen, kjo është periudha më e përshtatshme. Gaforret do të duken mjaft tërheqës në sytë e të tjerëve.

LUANI: Në këtë javë auditimesh dhe bilancesh, do të përballeni me çështjet e punës dhe të familjes. Ata që janë të papunë mund të duhet të fillojnë një punë me një rrogë të pakënaqshme. Në këto kohë të vështira do të jetë më mirë të pranoni gjithçka dhe të bëni durim. Ata që kanë një familje për të mbajtur ose kanë shpenzime të mëdha shëndetësore, mund t’i drejtohen një eksperti për këshilla financiare ose të gjejnë një mënyrë origjinale që u lejon atyre të sigurojnë bukën e gojës. Kush është vetëm do të donte të dashurohej seriozisht dhe të fillonte një bashkëjetesë, por në këtë aspekt mos bëni kompromise.

VIRGJËRESHA: Kjo javë ju gjen në vështirësi për shkak të çështjeve familjare dhe ekonomike. Situata e vështirë ekonomike sa vjen e bëhet më kërcënuese. Mos u pezmatoni para kohe dhe shqyrtojini mundësitë që do t’ju ofrohen. Nëse këto të fundit mungojnë, atëherë kërkojini ju vetë ato. Ata që kanë një familje në ngarkim mund të kenë vështirësi në komunikim ose kanë konflikte që duhen trajtuar me kujdes. Përkushtojuni leximit dhe shkrimit, kjo mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të lehtësuar shpirtërisht. Ata që janë të vetëpunësuar do të kenë të ardhura më të larta.

PESHORJA: Këtë javë do të bënit mirë të merrnit pak kohë për të menduar thellë për të ardhmen tuaj sentimentale. Lidhjet në distancë nuk funksionojnë mirë, pasi njëra palë duket e lodhur nga pritja. Ata që kanë qenë të martuar ose kanë bashkëjetuar për shumë vite, do të dëshironin të rindiznin flakën e dashurisë ose të zgjeronin familjen. Gjithçka mund ta arrini vetëm duke u treguar me të vërtetë të sinqertë me partnerin. Në aspektin profesional nuk pritet që të keni të reja. Si ata që janë në marrëdhënie pune edhe ata që vazhdojnë ende studimet do të donin më shumë stimuj. Për momentin bëni durim dhe merreni jetën si t’ju vijë. Për beqarët parashikohen takime interesante.

AKREPI: Një javë tjetër ju pret dhe shumë sfida do t’ju ??gjallërojnë ditët. Hera herës shqetësimet e ndryshme do t’jua prishin gjumin e natës. Po prisni që një situatë të zgjidhet, por mos ushtroni presion. Kujdesuni për dietën tuaj dhe bëni sa më shumë lëvizje. Në këto kohë të paqëndrueshme ekonomikisht do të jetë më mirë të mos e përdorni shumë ashensorin dhe të ecni në këmbë. Mund të ndjeni dhembje shpine, të cilat me kalimin e moshës sa vijnë e shtohen. Provoni receta të reja në kuzhinë, që të ndiheni më mirë. Në aspektin financiar bëni kujdes me financat tuaja, ndokujt do t’i duhet të paguajë një hipotekë ose të shkojë në zyrat e shërbimeve publike për të zgjidhur një mosmarrëveshje.

SHIGJETARI: Mbajini sytë hapur në këtë javë të fundit të shtatorit. Dikush mund ta gjejë veten të përfshirë në çështje ligjore, burokratike ose financiare. Nuk është e thënë që të ndodhë medoemos kështu, prandaj mos bëni panik. Ata që kanë fëmijë në moshë shkollore duhet t’u kushtojnë më shumë vëmendje, sepse mund të kenë probleme për të cilat nuk i vënë në dijeni. Jini të dhembshur dhe mendjehapur, veçanërisht nëse kujdeseni për një person të moshuar ose të sëmurë. Do ta keni të vështirë të zgjoheni në mëngjes. Do t’ju duhet të mësoheni me ndryshimin e stinëve dhe të orës. Shëtitjet e bukura në ajër të pastër dhe leximi do t’jua qetësojnë mendjen dhe trupin. Zgjidheni shoqërinë tuaj dhe shmangini ata njerëz që vetëm vjellin vrer për të tjerët.

BRICJAPI: Java do të fillojë me vrull, por aty nga e premtja do t’ju bjerë hovi, pasi Hëna do të kalojë në Shigjetar. Për fat të mirë, në fundjavë do të keni mundësi të stakoni spinën. Merrni pak kohë për të reflektuar dhe për t’u përtërirë mendërisht dhe fizikisht. Gjatë javës, mund të ndjeni ankth në mbrëmje, për shkak të angazhimeve të ditës së nesërme. Kërkojini ndihmë një specialisti që të mund të rigjeni qetësinë shpirtërore, pasi është vërtet e rëndësishme. Ndokush mund të rinovojë gardërobën, duke zëvendësuar rrobat e verës me ato të vjeshtës. Kujdesuni për shëndetin tuaj. Me këto temperatura të luhatshme, rreziku për t’u ftohur është më i lartë.

UJORI: Kjo javë do to t’ju gjejë mjaft të ngarkuar. Nuk ju pëlqen të zgjoheni herët në mëngjes, madje, këto ditë me zor do të ngriheni nga shtrati. Ata që kanë në ngarkim familjen dhe shtëpinë do të jenë shumë të lodhur, sepse sigurisht nuk është e lehtë t’u dalësh për zot, veçanërisht nëse keni prindër të moshuar ose fëmijë në moshë shkollore. Ata që jetojnë vetëm duhet të konsumojnë një vakt të mirë të gatuar në shtëpi dhe të vënë shëndetin në radhë të parë. Në fundjavë mundohuni të qetësoheni. Mbrëmjet mund t’i kaloni duke parë një serial të bukur në televizor. Nëse keni një lidhje serioze, nuk duhet ta lini pas dore partnerin.

PISCES: Anyone who has been married or cohabiting for many years may feel hopeless and neglected by their partner. Feelings fade over time, but you still want to have a good relationship. Try to take the first step by investing more time in your relationship and making changes in your daily life. Those who have grown children who live far away will have the opportunity to meet them soon or may resent them. There will be no shortage of emotions this year-end. In the meantime, work hard and dream big, don't set yourself limits. Be careful with money, you may feel tempted to make unnecessary purchases, just because of the discounts.