BREAKING NEWS

5 clans rise up in PD to "eat the head" of Sali Berisha, here's who will give him the final blow after June 23, the latest behind the scenes from the Slovak Republic are revealed

5 clans rise up in PD to "eat the head" of Sali Berisha, here's
x
BREAKING NEWS

The decision of the Home Office to declare Sali Berisha "non-grata" based on facts and not words, every evidence against the DP leader since 1996 was investigated and documented, the lawyer from London reveals details from the file of the British

The decision of the Home Office to declare Sali Berisha "non-grata"
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reveals the shocking details of the secret agreement between Edi Rama and Sali Berisha, that's why Belinda Balluku was also part of the bargain for getting the stamp of the DP

Lulzim Basha reveals the shocking details of the secret agreement between Edi
x
BREAKING NEWS

The connection of Belinda Balluku and the fat payments for the incinerators, how KLSH revealed the abuses of the Minister of Infrastructure and Energy, here are the details from the report

The connection of Belinda Balluku and the fat payments for the incinerators, how
x
BREAKING NEWS

Another minister of Rama falls into the net of justice, SPAK launches investigations into Ogerta Manastirliu for the theft of pandemic funds, here is what the file contains

Another minister of Rama falls into the net of justice, SPAK launches
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha is corrupt, connected to criminal gangs and with characters convicted of drugs and money laundering, involved in affairs with Fazli? and use of power to enrich his children, "non-women" is not removed, London seals his fate the head of the DP

Sali Berisha is corrupt, connected to criminal gangs and with characters
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha remains a "non-woman" in Great Britain, the foreign media accuse her of being corrupt and mention the file that SPAK is investigating that she favored her son-in-law when he was prime minister, the socialists also react

Sali Berisha remains a "non-woman" in Great Britain, the foreign media
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri returns as an associate of justice, here's how he broke down before SPAK prosecutors and denounced Ahmetaj's affairs, from meetings with the "bosses" of the incinerators, to trips to Germany and sleeping in a 5-star hotel, details from the fil...

Gjiknuri returns as an associate of justice, here's how he broke down
x

Lifestyle

"Week full of surprises, but be careful in..." / Weekly horoscope, astrologer Jorgo Pulla warns of these signs

"Week full of surprises, but be careful in..." / Weekly horoscope,

In the "Star Prediction" column, astrologer Jorgo Pulla made a detailed analysis for the fourth week of this month, May 20-26 for all zodiac signs, ranking them from twelfth to first. According to Pulla, it will be a dynamic week with many developments, due to the arrangement of the planets that seem to favor some signs and others less so. The planets this week will have surprises for many signs, especially in the field of love, money and definitely career. But how are the zodiac signs ranked for this week and who are the most favored according to Jorgo Pulla?

Aquarius, in 12th place

The influence of Venus greatly affects you of this sign and it is in your best interest to finally close some issues from the past, especially those related to the economy, which seems to be towards stabilization and establishment of balances. It is recommended that you avoid excessive spending this week, while in love some severed relationships seem to be reconnected now and you manage to stabilize your life, especially with Aries and Aquarius. The luckiest days are Tuesday and Friday.

Aries, in 11th place

In this week, attention is required in work or leadership roles, especially at the beginning of the week. Do not rush to draw conclusions without being sure about a matter, because this week is a week of intense changes, so attention is required and not haste. You are lucky in love, the unattached can find the person of life, especially with Libra and Capricorn. The best days are Monday and Tuesday.

Cancer, in the 10th place

A week that requires attention at work and some offers that may appear without a plan. It is recommended that you verify then decide, in short ensure and then continue in your own good, making a summary of the situations and setting priorities of what you want to achieve this week, especially in the economic field, where you have to be careful spending. In love, it seems that it is time to stabilize your relationship or acquaintances, especially with Virgo and Aquarius. The best days are Monday, Thursday and Saturday.

Sagittarius, in the 9th place

Është momenti që në këtë javë të ecni më shpejt drejt suksesit tuaj, pasi marrëdhëniet me persona të rëndësishëm nuk do ju mungojnë. Në këtë javë do bëni takime të frytshme në lidhje me punën, sidomos ditën e henë pasdite dhe të enjten paradite. Në dashuri lidhjet me Peshk dhe me Dem janë pozitive. Ditët e mira janë e enjtja dhe e shtuna.

Luani, në vendin e 8-të

Sa i takon çështjeve të punës për ju të shenjës së Luanit, pritet që këtë javë të merrni vendime të rëndësishme, madje kjo gjë është domosdoshmëri. Është javë e mirë dhe ju ndihmon të mbyllni çështjet e së shkuarës, nësë keni nisur bisedimet. Sa i takon dashurisë, jeni në anën më të mirë që keni qenë ndonjëherë, sepse realizoni një lidhje që kaq shumë e dëshironit dhe kthehet në lidhje serioze. Shenjat më favorite janë me Dem dhe Binjak. Ditët më të mira janë e mërkurë dhe e premte.

Bricjapi, në vendin e 7-të

Një ëndërr e lënë në sirtar bëhet realitet shumë shpejt dhe nuk përjashtohet mundësia për një surprizë në punën tuaj, ku pritet të ndodhi shumë shpejt, mbase një rritje rroge. Një bashkëpunim me një person të shenjës së Peshkut, mund të realizohet me shumë sukses. Sa i takon dashurisë, lidhjet me Gaforre dhe Peshore janë perfekte. Dita e mërkurë është për ju, pasi jeni në pritje të një dokumenti me rëndësi që ju vjen nga jashtë shtetit. Ditët më me fat janë dita e enjte dhe e shtunë.   

Akrepi, në vendin e 6-të

Jeni në kërkim për diçka tjetër në profilin tuaj të punës dhe tani është momenti dhe koha e duhur për t’a arritur këtë qëllim që i keni vënë vetes. Fati ju ndihmon shumë që të bëni ndryshimet e nevojshme në punën tuaj sepse kjo javë është një javë që ju jep hapësira për të stabilizuar ekonominë dhe madje prisni një kontratë të rëndësishme pune. Në dashuri duket se plotësohet dëshira juaj për një lidhje, sidomos me Virgjëreshë dhe Peshk. Ditët më pozitive janë e marta dhe e enjtja.

Peshorja, në vendin e 5-të

Është koha juaj dhe momenti i duhur, pasi jeni në momentin tuaj perfekt në vendime të rëndësishme biznesi, apo kontrata të rëndësishme të cilat realizohen këtë javë,  sidomos të hënën dhe të dielën. Në fushën e dashurisë duket se në këtë javë do të merren vendime, sidomos me Akrep dhe Peshk, ndërsa ditët më të mira janë e enjtja dhe e diela.

Afërdita në shenjën e Demit formon një gjashtëkëndësh, ku ju që e keni përballë Demin, ju jep rrezatimin e nevojshëm në zgjidhjen e një problemi të vjetër prone. Gjithashtu në lidhje me disa çështje ekonomike do të jeni në gjendje të rrisni të ardhurat dhe jo t’i zvogëloni. Është javë e mirë për fushën sentimentale dhe duket se zemra po merr rrugën e duhur, sidomos me njohjet apo lidhjet me Dash, Ujor apo dhe me Peshore. Ditët më pozitive duket se janë e marta dhe e premtja.

Binjakët, në vendin e 3

The Sun is in the sign of Gemini this week. Even though you are very tired at this time, you will know how to go out successfully, both at work and in meetings and favorable talks that you will have this week. It is a very good and auspicious period in every aspect! In love, it is the time of making decisions and pending issues, which will be resolved successfully. The connections that are created this week are very long in time, especially with Cancer and Leo. The best days are Monday and Wednesday.

Pisces, in 2nd place

Venus in your sign forms a hexagon with Saturn in Pisces, where it gives chances and hopes in the field of business and economy, and you will be on the way to stabilization this week. In the sentimental field, there is no room to worry, because you will succeed, especially in relationships with Sagittarius and Aquarius. The best days are Tuesday and Thursday.

Virgo, in the 1st place

You have many opportunities in economic and financial matters, as it is a week with many surprises for you of this sign. You will advance in the field of economy and on the side of important business trips. It is the most ideal week in love, as relationships with Taurus and Capricorn are the most suitable, while acquaintances and serious relationships with Cancer and Virgo are perfect. The best days are Monday, Thursday and Saturday.