BREAKING NEWS

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the untold stories of the couple who married in power and divorced in opposition, from the luxurious villa with 11 toilets, the palm trees that were brought by helicopter, the...

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the
x
BREAKING NEWS

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes high-ranking officials, politicians, media leaders and their families, the details of the big operation are disclosed

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes
x
BREAKING NEWS

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the former prime minister defended the analyst for the villa in Golem who is being investigated by SPAK and "swallowed" all the slanderous accusations that they have exchanged with ...

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of the DP makes way for Argita and prepares to crown his daughter on the throne with the July 12 protest, Gaz Bardhi ends up as a "squeezed lemon"

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of
x
BREAKING NEWS

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run, here are the transfers of hundreds of thousands of euros by Albanian taxpayers to Swiss offshores, SPAK reveals that the businessman who is helping him in Lugano is accused of money la...

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run,
x
BREAKING NEWS

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the scandals in which the deputy prime minister is involved, from investigations into incinerators, corrupt tenders, contracts, privatizations and up to scandalous firms for giving public lands

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the
x
BREAKING NEWS

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation deadlines for Arben Ahmetaj by 3 months and send summons to the oligarch who is accused of money laundering

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why the divorce of Ilir Meta and Monika Kryemadhi cannot save them from the shackles and the strong reason that DASH senior official Richard Nephew avoided meetings in Tirana with the 'R...

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why
x

Lifestyle

"Favourable week, but be careful in..."/ Weekly horoscope, astrologer Jorgo Pulla warns of these signs

"Favourable week, but be careful in..."/ Weekly horoscope, astrologer

Invited to the morning show "Rreze Dielli", moderated by Androniki Kolka, was the well-known astrologer Jorgo Pulla who made a summary for the week that just started, June 24-30. "It will be a calm and very good week, as it favors the resolution of important family and personal issues. Very good influences in the economic field, mainly in real estate, as we have the influence of Mercury in Cancer on June 26, which gives opportunities and changes. At the weekend we have a planetary quadrangle, which favors the solution of family problems, an injustice that was done to us and we win, while in the spiritual field the opportunities are very good this week" emphasized Jorgo Pulla, continuing with the detailed forecast for 12 zodiac signs.

Aries

The last week of June means opportunities related to business meetings, related to decision-making. Anything that can be done this week has a shelf life until early September. This is the best possible time for Aries to find solutions to any expectations. June 28 and 29 can bring positive news for you of this sign. Any previous misunderstandings are clarified! On the spiritual side, the unattached have many opportunities, while an acquaintance can turn into a serious relationship, especially with Aquarius and Virgo.

Taurus

The week starts with positive influences. The economic and financial opportunities for you Taurus sign are increased, the economic-financial aspect is stabilized. On Tuesday and Wednesday, choose a legal issue that you have been waiting for. An injustice that was done to you at work is clarified and everything stabilizes best. The unattached will have good opportunities for meetings to be finalized. The best connections are with Capricorn and Pisces.

Gemini

You Gemini will be able to close some issues of the past. It is a very good moment in financial terms, where the best days are on Tuesday and Thursday. It is recommended that Gemini tell the news after it has happened, as it is often better that way. A surprise engagement could happen for you Gemini and most likely Libra.

The crab

Çështjet që kanë të bëjnë me marrëdhëniet personale duket se zgjidhen. Kanë mundësi Gaforret në rritje në detyrë, kanë mundësi në udhëtime, apo në çështje dokumentacioni. Duket se datat 24-26-28-29-30 qershor janë ditët më perfekte për ju Gaforre! Edhe pse kanë vuajtur shumë, për Gaforret ky është moment i mire, pasi zgjidhin problemet e tyre. Në fushën shpirtërore këto ditë afroheni shumë me partnerin.

Luani

Për shumë gjëra, Luani do mendohet shumë se çfarë mund të bëjë. Edhe pse duket se është shumë freskët për Luanin, nga ana tjetër digjet shumë. Duhet të stabilizojnë punët e tyre dhe të ndryshojnë taktikë për t’u përshtatur. Nuk keni kohë për të humbur ju Luan, pasi gjërat bëhen sot, ndaj deri ditën e mërkurë keni shans të zgjidhni problemin. Në dashuri, duket se kombinoni shumë mire me Ujorin dhe me Shigjetarin.

Virgjëresha

Këtë javë do të krijohen mundësi sa i takon punës. Vjen një lajm shumë i mirë për ju këto ditë! Prisni të bëni një takim pune këtë javë, apo një telefonatë që mund të ndodhë të mërkurën paradite. Keni mundësi që të bëni përpara në karrierë, duke ngjitur shkallët e hierarkisë. Për të palidhurit duket se ka një rikthim që përfundon pozitivisht.

Peshorja

Vëmendja juaj këtë javë kthehet tek çështjet e karrierës, njohjet profesionale, pasi tani do të kenë një ndryshim. Peshoret kanë patur një problematikë me një Dash, Virgjëreshë apo Ujor, por duket se e zgjidhin tani, por marrëdheniet perfekte janë me Akrep.

Akrepi

Kjo javë ofron një mundësi shumë të mirë në shumë aspekte, pasi Akrepët i kanë të qarta idetë për atë që duan të realizojnë. Nëse firmoset një kontratë këtë javë, mund të mbarojë në 2026. Në këtë javë kanë mundësi ekonomike-financiare dhe zgjidhje për një pasuri të paluajtshme, si dhe presin një lajm për ata që janë ne diasporë.

Shigjetarët

As kanë, as u mbarohen burimet Shigjetarëve, ndërsa dita e mërkurë, e premte dhe dita e dielë janë ideale për takime dhe bisedime. Arrijnë majat në fushën e karrierës dhe punës së tyre. Në dashuri kanë patur tension si çdo çift, por zgjidhen. Lidhjet që kanë të bëjnë me Peshk, Dem dhe Bricjap, janë ideale.

Bricjapi

Kanë ndikime shumë pozitive dhe marrëdhënie ndërpersonale, ndërsa presin të bëjnë disa takime shumë pozitive në fushën e punës. Kanë një mundësi në këtë kohë që të stabilizojnë dhe arrijnë majat. Në dashuri, një njohje e re kthehet në lidhje serioze dhe kanë mundësi me Dash, Luan dhe Shigjetar.

Ujorët

Ujorët duket se kanë të bëjnë me familjen. Stabilizojnë financat dhe do bëjnë një blerje të rëndësishme dhe kështu stabilozohen dhe sigurojnë vazhdimësi. Në çështjet që kanë të bëjnë me anën shpirtërore kombinimet më të mira janë me Dash dhe Gaforre.

Peshqit

They have chances for a second source of income. They expect to take a trip to work. It is the best moment for their stabilization and correctness. Pisces never betray you in their work. This is the best time to get a raise. It is a very good moment, while the combination with Aquarius and Cancer should be a little careful.