BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit:
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja çfarë bën për Sali Berishën njeriu i Tom Doshit (VIDEO)

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja
x
BREAKING NEWS

“Denar Biba në krye të Autoritetit të Konkurencës”/ Erion Braçe bën opozitarin dhe shpërthen hapur kundër kandidaturës: Kam rezerva për integritetin e zotërisë, kur të jem ballë për ballë...

“Denar Biba në krye të Autoritetit të
x
BREAKING NEWS

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin përfundimtarë. Zbardhet çfarë u vendos

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas deklaratën e fortë dhe parashikon se çfarë do të ndodhë në 11 Dhjetor: Mbreti del lakuriq!

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas
x
BREAKING NEWS

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin drastik të motit: Vendi jonë do goditet nga i ftohti polar. Ja ç'pritet të ndodhë nesër dhe sa do të shkojnë temperaturat

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin
x
BREAKING NEWS

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar skenarët destabilizues të Berishës, i dërguar i DASH vizitë në Tiranë 2 ditë para Kuvendit të 11 dhjetorit

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar
x

Lifestyle

I bëjnë gjërat me laps e letër, këto janë shenjat më koprrace të horoskopit

I bëjnë gjërat me laps e letër, këto janë shenjat

Mënyra se si të gjithë i menaxhojnë paratë e tyre është krejtësisht një çështje personale. Ka njerëz që pëlqejnë të shpenzojnë shumë, ndërsa të tjerë të kursejnë. Kjo varet dhe nga shenjat e horoskopit.

Demi

Po, i pëlqejnë gjërat e bukura, por nuk do të shpenzojë para për t’i blerë. Nëse do të mund të ishin të gjitha falas ose… dhurata nga të tjerët, ai do të ishte shumë i kënaqur. Nuk i jep vetes kënaqësi, preferon të bëjë pazar kur ka ulje. Demi dëshiron të kursejë para për t’u ndjerë i sigurt. Nuk kujdeset për luksin dhe preferon gjithmonë zgjedhje të lira.

Virgjëresha

Virgjëresha i bën të gjitha me laps dhe letër. Çdo muaj bën listat përkatëse të shpenzimeve dhe sa para mund të lërë mënjanë. Nuk shpenzon shumë para sepse do të ketë gjithmonë pak anash për një rast urgjent. Është një mendje praktike. Blerjet e panevojshme nuk lejohen. Natyrisht, ajo është një shenjë dorë “shtrënguar”