BREAKING NEWS

Here are Sali Berisha's connections with Ervis Martinaj, Idajet Beqiri reveals for the first time the sensational detail and shows how "Pandora's Box" will be opened by SPAK and foreign services for crimes, murders, affairs and dirty deals in Albania

Here are Sali Berisha's connections with Ervis Martinaj, Idajet Beqiri
x
BREAKING NEWS

Who is the name "VIP" who is expected to be arrested in SP? Edi Rama paves the way for SPAK for names immersed in affairs, ministers, deputies and mayors are warned that they will not have political support

Who is the name "VIP" who is expected to be arrested in SP? Edi Rama
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha, the biggest enemy of political prisoners, this is how he opposed their release in the 90s and how he zealously defended the sectarian line of the Labor Party

Sali Berisha, the biggest enemy of political prisoners, this is how he opposed
x
BREAKING NEWS

Here is the evidence that the British have in Sali Berisha's file, such as the corruption with Fazli? and the connections with the Hasian crime boss in London alarmed the English, the document reveals

Here is the evidence that the British have in Sali Berisha's file, such as
x
BREAKING NEWS

Expert Fatos Çoçoli gives the latest news for pensioners, from the only way to get a pension for the elderly who do not appear in the registers during the time of agricultural cooperatives, to the new scheme to increase more income for residents and th...

Expert Fatos Çoçoli gives the latest news for pensioners, from the
x
BREAKING NEWS

Two high-ranking officials have cleaned 3.7 million euros in properties, the family members were also included in the scheme, this is how they tried to save some assets, the Financial Intelligence Agency reveals the hard details

Two high-ranking officials have cleaned 3.7 million euros in properties, the
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia explodes the "bomb", Sali Berisha will be released, here are the two people the former prime minister is using to close his dirty deals, how millions of euros are being thrown behind the scenes

Ilir Demalia explodes the "bomb", Sali Berisha will be released, here
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara warns of strong developments: Here is the well-known politician who will be arrested by the SPAK, his connections with the characters of the world of crime that were sunk by the Special Prosecutor's Office and the details of how he cleaned u...

Romeo Kara warns of strong developments: Here is the well-known politician who
x

Lifestyle

TODAY'S HOROSCOPE: The weekend is very good for love, but work?

TODAY'S HOROSCOPE: The weekend is very good for love, but work?

Aries

Born on: March 21 - April 19

This weekend is very good for love and you should take advantage of it now. At work try not to gossip about colleagues behind their backs, but if you have something to say, do it immediately and say it to their face. What do you have to lose or fear?

Taurus

Born on: April 20 - May 20

On Saturday if you are single you will find many opportunities to meet the right person this weekend. At work you need a lot of calm and try to keep stress away.

Gemini

Born on: May 21 - June 20

Saturdays and Sundays are ideal days for feelings. For the work environment, do not be influenced by the comments of your colleagues, but continue on your way. There is always someone ready to put a spoke in your wheels, but you go straight on your way.

The crab

Born on: June 21 - July 22

There's a comeback for love these days, so make the most of it. Something is unlocked in the works, but the real change will come in June. Be patient, it won't take long.

Leo

Born on: July 23 - August 22

On Saturday both Saturn and the Moon are opposite, so be careful in love. At work, on weekends it would be better to rest because you are doing a lot, really, a lot. On the other hand, the weekend is used to relax and recharge the batteries.

Virgo

Born on: August 23 - September 22

Kjo fundjavë sjell një rikuperim të bukur në dashuri ndaj shijoni të gjitha. Nga pikëpamja e punës keni shumë mendime në mendje, por përpiquni të mos mbingarkoheni. Jo çdo gjë shkon sipas planit, por do të shihni që dalëngadalë gjithçka është rregulluar.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse ju pëlqen dikush tani është koha të dilni përpara njëherë e përgjithmonë. Në punë jeni në një fazë tranzicioni por dalëngadalë gjithçka do të përshtatet. Sigurisht që në këtë periudhë ju duket se do të ngjiteni në një mal, por më pas gjithçka do të shkojë mirë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të shtunën dita është shumë interesante nga pikëpamja e ndjenjave. Në punë ka ardhur momenti të identifikoni pikat tuaja të forta dhe t’i shfrytëzoni sa më shumë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ju duhet të bëni gjithçka për t’i bërë përshtypje partnerit tuaj dhe të organizoni diçka të këndshme për të bërë së bashku. Ndoshta një pushim apo një dalje në çift shumë romantike. Dikush po mendon për martesë ose për të pasur fëmijë. Në punë të gjitha problemet i shtyjnë për javën e ardhshme.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në dashuri keni nevojë për durim dhe mbi të gjitha të dini të njihni personin që keni përballë. A është vërtet e duhura për ju? Në punë ndjeni se dëshironi më shumë dhe duhet të ecni në këtë drejtim. Nuk ka kuptim të ankohesh nëse nuk vepron dhe nuk punon për të ndryshuar gjërat.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Kjo e shtunë do të jeni pak në dyshim për dashurinë, por duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë. Në punë gjithçka po shkon mirë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

If you are single, try to give space to your emotions and don't lock yourself at home thinking about the past. Maximum commitment is required at work. Only in this way will you be able to give your best and achieve great things.