BREAKING NEWS

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian politicians with criminals, Lord Dingeman is coming to Tirana today, training SPAK prosecutors for money laundering and seizing property, here are the "VIP" names at risk, the Briti...

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian
x
BREAKING NEWS

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state gangs led by General Agim Shehu ambushed us at Ura e Dajlani, Spartak Braho remembers the violence of '96 and reveals the conversation inside the car with the high official of the SP

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela and Petro Koçi confess the horror of May '96: How the socialists were raped, bloodied and tortured by order of Sali Berisha, SPAK to investigate the incident

Bujar Çela and Petro Koçi confess the horror of May '96: How
x
BREAKING NEWS

Pact to eliminate the Justice Reform, Berisha-Bardhi against the resolution, but become part of the special commission to escape from SPAK cells

Pact to eliminate the Justice Reform, Berisha-Bardhi against the resolution, but
x
BREAKING NEWS

The man who opposed the USA for the election of Altin Duman as the head of SPAK leaves, the way is opened for the well-known professor

The man who opposed the USA for the election of Altin Duman as the head of SPAK
x
BREAKING NEWS

Sensational, the well-known journalist of the chronicle warns of the arrest of Monika Kryemadhi and Flamur Noka, this is what is happening inside SPAK

Sensational, the well-known journalist of the chronicle warns of the arrest of
x
BREAKING NEWS

Here is the American "big punch" in the face of Sali Berisha, Frrok Çupi confesses the unsaid after the proposal of Argita as the head of "Rithemelim", from the murders under his power and the details from the night when he was elected president, how h...

Here is the American "big punch" in the face of Sali Berisha, Frrok
x
BREAKING NEWS

SPAK summons Bardhi for the Olsi Rama file, the fraud of the deputy of Reestablishment is revealed, he presented himself as a person in the know, not as a whistleblower

SPAK summons Bardhi for the Olsi Rama file, the fraud of the deputy of
x

Lifestyle

Horoscope for tomorrow, here's what the stars predict

Horoscope for tomorrow, here's what the stars predict

Aries

The sentimental life will be very beautiful and full of emotions during this day. You will also make some important decisions that will change your future forever. Single women will only think about family and friends. Love for him always comes second. If you haven't been prudent with your finances until now, it's time to do so.

Taurus

The love sector will be full of surprises during this day. There will be many passionate and fiery moments. Use the day as much as you can. Singles will have several opportunities to create relationships, but they will hesitate. Avoid excessive expenses as much as possible if you want your finances to not have major shocks. Too much risk will hurt you.

Gemini

The feelings you will experience during this day next to your partner will be indescribable. Both of you will think to take things further and live together. You need each other so much. Single women will have more success in love than men. In the financial plan, you should not make hasty decisions that will upset your balance.

The crab

After a turbulent time for life as a couple, today the situation will stabilize. Jupiter will encourage you to be more understanding and accept the mistakes you have made. Singles will search all the time, but they will not be able to create the relationship they dreamed of. You have to be very careful with finances because the smallest mistake can lead you to the abyss.

Leo

Neptuni do jete i pozicionuar keq sot ne jetën tuaj sentimentale. Nuk pritet te ndodhe ndonjë gjë skandaloze megjithatë kujdes me çdo veprim qe do bëni. Beqaret nuk duhet te mendojnë te krijojnë një lidhje me te parin qe do iu dale përpara sepse kjo nuk do jete zgjidhja e duhur. Ka ardhur koha te merreni seriozisht me sektorin financave. Mos lejoni qe situata te përkeqësohet.

Virgjeresha

Merkuri do jete planeti qe do influencoje me shume sektorin e dashurisë. Bashkëpunimi do përforcohet dhe komunikimi do jete akoma me i mire. Beqaret edhe pse do jene te papërgatitur, do kenë një takim impresionues dhe drithërues. Ekuilibri buxhetor do jete i qëndrueshëm. Ruajeni sa te mundni këtë situate dhe shpenzoni me maturi.

Peshorja

Dite harmonike kjo e sotmja për te dashuruarit. Çdo gjë do shkoje me se miri dhe nuk do keni aspak debate me njeri-tjetrin. Beqaret nga ana tjetër do jene me te privilegjuarit. Do kenë me tepër besim tek vetja dhe nuk do ngurrojnë te marrin vendime me rëndësi. Financat me ne fund do jene te qëndrueshme dhe ju do ndiheni me te qete për këtë fakt.

Akrepi

Mungese komunikimi, tension dhe konflikte. Dita e sotme nuk do jete aspak e mire për te dashuruarit kështu qe bëni kujdes. Do ishte mire te qëndronit pak larg njeri-tjetrit dhe te reflektonit me kujdes. Beqaret nuk do kenë takimet qe kane pritur, por kjo nuk do te thotë qe te bien ne dëshpërim. Ne planin financiar vazhdoni te tregoheni te matur me shpenzimet.

Shigjetari

Do i zgjidhni mosmarrëveshjet qe keni ne çift gjate kësaj dite dhe do ndiheni me te qete. Disa do mendojnë te bëjnë diçka ndryshe për te rikthyer pasionin. Beqaret nuk duhet te ëndërrojnë gjera te pamundura dhe duhet te tregohen me realiste. Jupiteri do iu sjelle fat ne planin financiar, megjithatë nuk duhet te nxitoni te bëni shpenzime te pamenduara.

Bricjapi

Fale mjedisit te ngrohte yjor, çdo gjë do shkoje me se miri sot ndërmjet jush dhe atij qe keni ne krah. Nëse keni kohe qe jeni bashke mund te mendoni t’i çoni gjerat me tej. Beqaret do kenë mundësi te fillojnë veçse histori dashurie pasionante, por afatshkurtra. Sektori i financave nuk do ndikohet aspak nga planetët. Gjithçka do jete ne dorën tuaj.

Ujori

Today you will clarify all the misunderstandings you had as a couple and you will feel calmer. Little by little, the cooperation will be strengthened. Singles will be sensual and flirtatious. Do not reject the people who will come to you because some of them will be really worth it. In the financial plan, more prudence is recommended. Study the terrain well before spending.

Pisces

On the sentimental level, realism will be lacking during this day. You will ask your partner for things that he cannot achieve and you will get bored. Don't overdo it with requests if you don't know that he will get tired of you. Confusing day for singles. Sometimes you will want to create a connection and sometimes you will step up. Be clear with yourself. Finances will not be too bad, but you have to maintain balance.