BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar

Dashi
Si një individ dashamirës, prirja juaj empatike do t’u sjellë gëzim personave përreth jush. Sot, investimet në pasuri të paluajtshme ka gjasa t’ju sjellin përfitime të konsiderueshme. Mund t’ju lindin mundësi për të marrë pjesë në takime shoqërore, ku do të keni mundësinë të lidheni me individë me ndikim të rëndësishëm. Vitaliteti juaj do të jetë në kulmin e të gjitha kohërave.

Demi
Mirësia juaj e lindur do t’u sjellë gëzim personave që ju rrethojnë. Prania e të dashurit në jetën tuaj ju mbush me një ndjenjë kënaqësie dhe vitaliteti. Përdorni taktin kur diskutoni me kolegët, për të shmangur çdo konflikt të mundshëm. Përdorimi i kohës së lirë në mënyrë efektive siguron që ju të qëndroni në krye të përgjegjësive dhe angazhimeve tuaja të ndryshme.

Binjakët
Marrëdhëniet personale mund të rezultojnë të jenë delikate sot, duke kërkuar një përgjigje të ndjeshme dhe të shpejtë nga ana juaj. Qetësia juaj mendore do t’ju shërbejë mirë gjatë gjithë ditës, duke ju lejuar të përballeni me çdo sfidë që mund të lindë. Megjithatë, jini të kujdesshëm në ndërveprim me të huajt, pasi ata mund të shkaktojnë konflikt me partnerin tuaj.

Gaforrja
Me kalimin e ditës, mund ta gjeni veten përballë sfidave të reja në punë. Për të shmangur stresin e panevojshëm, është e rëndësishme t’u qaseni këtyre situatave me takt dhe diplomaci. Pavarësisht kësaj, stabiliteti juaj financiar do të ruhet dhe çdo shqetësim i mëparshëm do të zgjidhet në këtë drejtim.

Luani
Angazhohuni në aktivitete stimuluese intelektuale, si leximi, për të lehtësuar presionet e trazirave personale. Merrni parasysh pranimin e ndihmës së jashtme financiare në biznes për të përmirësuar perspektivat e ardhshme, por tregoni kujdes për të shmangur ofendimin pa dashje të njerëzve të dashur dhe përpiquni të plotësoni nevojat familjare. Kultivoni paqen e brendshme duke vizituar hapësira natyrore si parqet, buzët e lumenjve ose tempujt.

Virgjëresha
Ndërsa dita zbardh, mund ta gjeni veten të preokupuar me shqetësime personale që kërcënojnë të minojnë qetësinë tuaj. Edhe pse mund të perceptoni mungesë vëmendjeje nga partneri juaj, në fund të ditës do të kuptoni se ata thjesht ishin të zënë duke bërë marrëveshje për përfitimin tuaj. Ekziston mundësia që një prej miqve tuaj t’ju thotë dicka me shumë rëndësi.

Peshorja
Ndërsa dita përparon, do ta gjeni veten duke u ndjerë gjithnjë e më shumë energjik dhe i frymëzuar. Kjo mund të jetë një kohë e favorshme për të ndjekur përpjekjet krijuese ose artistike. Pavarësisht potencialit për konflikte të vogla, ndërveprimet tuaja shoqërore do të jenë përgjithësisht të këndshme dhe harmonike.

Akrepi
Mund të ndiheni pak të stresuar gjatë ditës së sotme. Financiarisht, mund ta gjeni veten në nevojë për ndihmë të jashtme për të përmirësuar perspektivat tuaja të ardhshme në biznes. Në çështjet e zemrës, mund ta gjeni veten duke ndjerë nevojën për afërsi me partnerin tuaj.

Shigjetari
Jini të vetëdijshëm për nevojat e të dashurve tuaj dhe përpiquni të ruani harmoninë dhe ekuilibrin në marrëdhëniet tuaja. Mirëqenia e partnerit mund të jetë një burim shqetësimi, por do të zbuloni se mbështetja dhe kujdesi juaj do t’i sjellë rehati dhe ngushëllim. Ndërsa dita po mbyllet, mund ta gjeni veten duke kërkuar vetminë dhe reflektimin për të gjetur paqen dhe qetësinë e brendshme.

Bricjapi
Sot do të keni shumë nevojë për relaksim. Përpjekjet tuaja të fundit në punë do të japin fryte, pasi shpërblimet e punës suaj të palodhur do të bëhen të dukshme. Për më tepër, aftësitë tuaja komunikuese do të vlerësohen shumë. Sot do të përjetoni lumturinë e të pasurit një partner të dashur dhe mbështetës.

Ujori
Ndarja e gëzimit me të tjerët do t’ju mbushë plot energji. Kjo ditë mund të shënohet nga ndjenja të forta adhurimi dhe dashurie ndaj atyre që konsiderohen të afërt. Përpjekjet në biznes ka gjasa të përmbushen me rezultate të favorshme. Vëmendja ndaj punëve të shtëpisë mund të jetë pjesë e planit për ditën e sotme, duke kulmuar në një mbrëmje emocionuese të përbashkët me partnerin.

Peshqit
Për të ruajtur ekuilibrin, është thelbësore që të kontrolloni emocionet tuaja dhe të largoni çdo shqetësim që mund të pengojë realizimin e rezultateve pozitive. Një ndryshim i papritur në jetën tuaj romantike mund t’ju befasojë. Sot do të gjeni mundësinë për t’u dhënë pas aktiviteteve që ju sjellin kënaqësi.