BREAKING NEWS

SPAK deposes Fatmir Mediu, requests for 90 defense witnesses drops, GJKKO summons Shkëlzen Berisha and 71 prosecution witnesses for the "Gërdec" affair

SPAK deposes Fatmir Mediu, requests for 90 defense witnesses drops, GJKKO
x
BREAKING NEWS

The American man who will sink Shkëlzen Berisha enters the scene, this is what the "key" witness of the Gërdec tragedy is expected to say

The American man who will sink Shkëlzen Berisha enters the scene, this is
x
BREAKING NEWS

SPAK is not separated from Saimir Tahir, the former minister's property is under investigation after signals from foreign services

SPAK is not separated from Saimir Tahir, the former minister's property is
x
BREAKING NEWS

SPAK files on "EncroChat" and "Sky" interceptions with criminals, Balla warns of "earthquakes" in the State Police

SPAK files on "EncroChat" and "Sky" interceptions with
x
BREAKING NEWS

The anti-American Berisha-Bardhi squad collapses, the number of deputies' participation drops, the desertion from the political action of the former General Secretary of the DP begins

The anti-American Berisha-Bardhi squad collapses, the number of deputies'
x
BREAKING NEWS

Edi Rama receives instructions from Vu?i? about the situation in the north of Kosovo, here is the document that breaks down the sensational behind-the-scenes

Edi Rama receives instructions from Vu?i? about the situation in the north of
x
BREAKING NEWS

OLAF will continue investigations into funds from IPARD II; No disbursements from the program are scheduled until 2025

OLAF will continue investigations into funds from IPARD II; No disbursements
x
BREAKING NEWS

The traitor Edi Rama opposite the hero Albin Kurti as Esat Pashë Toptani opposite Ismail Qemali

The traitor Edi Rama opposite the hero Albin Kurti as Esat Pashë Toptani
x

Lifestyle

Horoscope for today, here's what the stars have predicted for each sign

Horoscope for today, here's what the stars have predicted for each sign

Aries 

After a not very good period for your life as a couple, the relationship with your partner will start to improve. You will spend more time together and talk more freely about everything. Singles will have to make fundamental choices that will completely change their lives. Financially, don't spend too much.

Taurus 

Your life as a couple will not be smooth at all during this day. You will occasionally have disagreements with your partner, but in the evening passion will rekindle strongly. Singles will still feel the heavy weight of loneliness today. Although they will be searching, they will not find the ideal person. In the financial plan, you can make some transactions because the situation will be good.

Gemini

Today is a very tense day for lovers. You will not agree with what your partner will say and you will ask for yours to come out at all costs. Don't be unrealistic. Singles don't have to make sacrifices beyond reason just to find the perfect person. Finances will be good, but you must continue to maintain this balance as much as possible.


The crab

If lately you've only been thinking about having as much fun as possible with your partner, it's time to take things seriously and think a little more about the future. Singles will continue to search, but again without much luck. Mercury will rely on the financial plan.

Leo

Në jetën ne çift nuk pritet të ketë asnjë problem gjatë kësaj dite. Partneri/ja do i kuptojë prioritetet që keni dhe do ua plotësojë disa dëshira. Përsa iu përket beqarëve, ata nuk do jenë shumë të privilegjuar, megjithatë sharmin që kanë duhet ta vënë në veprim. Financat do jene goxha të qëndrueshme.

Virgjëresha

Do jeni shumë senualë gjatë kësaj dite në lidhjen që keni krijuar dhe do kaloni momente të paharruara në krahët e partnerit/es tuaj. Beqarët nuk duhet të ëndërrojnë më shumë sesa duhet sepse do zhgënjehen nga realiteti. Qëndroni sa më shumë me këmbë në tokë. Në planin financiar do keni fat dhe do kryeni të gjitha shpenzimet.

Peshorja

Do jeni gati të bëni edhe çmenduri apo sakrifica gjatë kësaj dite me partnerin/en tuaj vetëm që lidhja mes jush teëforcohet më tepër. Edhe ai do jetë gati t’ua plotësojë dëshirat. Beqarët do vazhdojnë të ëndërrojnë për dashurinë ideale, pasi as sot nuk do e gjejnë atë. Financat do jenë të mira, por nuk duhet të shpenzoni pa pushim.

Akrepi

Lidhja juaj në çift do ndikohet negativisht nga planetët sot. Do jeni të detyruar ta gënjeni shpesh partnerin/en në mënyrë që të mos krijoni debate me të, por edhe gënjeshtrat i kanë këmbët e shkurtra. Kujdes! Beqarëve nga ana tjetër do iu rrahë zemra shumë fort. Në planin financiar do gjendeni në një situatë delikate dhe aspak të favorshme.

Shigjetari

Dielli do shkëlqejë sot në jetën tuaj në çift dhe çdo gjë do shkojë më së miri mes jush dhe partnerit/es. Përfitoni për të diskutuar mbi të ardhmen apo për të treguar ndonjë sekret të mbajtur prej kohësh. Nëse jeni beqarë nuk do keni as sot fat të gjeni princin e kaltër. Bëni durim. Në planin financiar do kaloni disa vështirësi të vogla, por shumë shpejt situata do stabilizohet.

Bricjapi

Jeta juaj në çift do jetë si një det i qetë gjatë kësaj dite. Do kuptoheni më së miri me atë që keni në krah dhe nuk do krijoni asnjë konflikt. Beqarët duhet të përgatiten për një ditë plot emocione dhe të papritura. Neptuni do iu sjellë shumë fat në sektorin e financave. Situata do përmirësohet.

Ujori

Cooperation and communication will prevail throughout this day in your life as a couple. You won't keep any secrets from your partner and this will make your relationship easier. Singles will neglect some good dating opportunities and this will be a serious mistake. In the financial plan, you must continue to maintain prudence.

Pisces

Mars will be by your side throughout this day and will make life as a couple even more beautiful than it was. Make the most of every minute with your partner. Luck will finally smile on the bachelors. In the financial plan, you will do some crazy things that can upset your balance.