BREAKING NEWS

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the untold stories of the couple who married in power and divorced in opposition, from the luxurious villa with 11 toilets, the palm trees that were brought by helicopter, the...

How Meta-Kryemadhi became millionaires during 30 years in politics, here are the
x
BREAKING NEWS

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes high-ranking officials, politicians, media leaders and their families, the details of the big operation are disclosed

SPAK issues 19 arrest warrants for Tirana's incinerator, the list includes
x
BREAKING NEWS

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the former prime minister defended the analyst for the villa in Golem who is being investigated by SPAK and "swallowed" all the slanderous accusations that they have exchanged with ...

Does the UDB agency connect Sali Berisha and Baton Haxhiu, this is how the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of the DP makes way for Argita and prepares to crown his daughter on the throne with the July 12 protest, Gaz Bardhi ends up as a "squeezed lemon"

Sali Berisha did not have a mandate according to the Constitution, the head of
x
BREAKING NEWS

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run, here are the transfers of hundreds of thousands of euros by Albanian taxpayers to Swiss offshores, SPAK reveals that the businessman who is helping him in Lugano is accused of money la...

The incinerators' money guarantees Arben Ahmetaj's life on the run,
x
BREAKING NEWS

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the scandals in which the deputy prime minister is involved, from investigations into incinerators, corrupt tenders, contracts, privatizations and up to scandalous firms for giving public lands

Belinda Balluku "mountain" with reports to SPAK, here are all the
x
BREAKING NEWS

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation deadlines for Arben Ahmetaj by 3 months and send summons to the oligarch who is accused of money laundering

Strong developments within SPAK, the prosecutors extend the investigation
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why the divorce of Ilir Meta and Monika Kryemadhi cannot save them from the shackles and the strong reason that DASH senior official Richard Nephew avoided meetings in Tirana with the 'R...

Spartak Ngjela reveals the "bombastic" behind-the-scenes: This is why
x

Lifestyle

Horoscope for tomorrow, here is what the stars predict for you

Horoscope for tomorrow, here is what the stars predict for you

ARIES 


This Wednesday "there is no problem" for you Aries sign. The positivity of Venus will guarantee emotional well-being, allowing you to feel at peace with the world. This inner harmony will bring pleasure and comfort, shared with your partner. You will feel renewed thanks to the mutual love that unites. For singles, deep feelings will permeate the heart and mind. Follow what your heart suggests, letting your emotions guide you. A great passion can arise during the day. At work today will be the last opportunity to concretize a project that you love very much. One of your dreams will come true. Make the most of this day! finances will be more satisfactory and this is thanks to the care shown for a long time. When you make an effort, you get what you want.

Taurus 


During this day you will do well to reflect longer and abandon some bad habits. You have to see that very soon things have to change for the better. If you are in a relationship, don't take hasty steps even though you may like some of the partner's proposals. Try not to neglect family members who will need it because love in a couple is not everything in life. According to vip Horoscope, For singles, the Moon can cause some misunderstandings in the family: let yourself be guided by the transforming power of feelings. Allow yourself to love and be loved without reservation, You will be responsible and conscious. There are some things at work that you cannot tolerate. Make your concern known to the relevant people and be sure that they will understand you. Keep your finances under control because every little mistake will cost you dearly.


Gemini 


During today you will be very gentle and ready to fulfill the wishes of those you love so much. The horoscope for June 19 highlights that the best way to end the day in style would be to do it with special caresses and caresses. Put aside distractions and dedicate yourself to relaxing moments. If you have a relationship you will be looking for absolute peace and quiet. People close to you will help you as much as they can so that the relationship with your partner goes as well as possible. Even you singles will only seek peace and will not seek commitments. According to them, there is a time for everything and today is simply not the time to take steps. There will be nothing out of the ordinary at work. Continue the project you started. Manage your finances according to your needs and absolutely do not make hasty expenses. If you thought about the future, it will be brighter.


THE CRAB 


Gjatë kësaj dite do jeni të përqendruar në atë që keni për të bërë dhe çdo gjë do iu ecë vaj. Askush dhe asgjë nuk do mundet t'iu pengojë dot. Nëse keni një lidhje duhet të bëni plane për të ardhmen tuaj sepse ka disa çështje që nuk mund të presin më. Kushtojini edhe me shumë vëmendje partnerit. Për beqarët, nëse jeni vërtet të interesuar për personin që keni takuar së fundmi, drejtojuni takimeve të ardhshme me sinqeritet dhe bëni të qarta qëllimet tuaja. Do të jetë një mundësi e artë që nuk duhet humbur. dita do të rrjedhë pozitive, me mundësi interesante për t'u shfrytëzuar, Pritet një e ardhme pozitive.. Në punë duhet të mbështesni një mikun tuaj. Nëse ai ka për të nënshkruar një kontratë lexojeni edhe ju dhe ndihmojeni për të marrë vendimin e duhur pasi nesër ai do jetë mbështetja juaj më e madhe. Me financat bëni shumë kujdes sepse ka rrezik që situata të jetë goxha e trazuar dhe delikate. Nëse gaboni askush nuk do ju mbështesë më pas.

LUANI 


Gjatë kësaj dite do pëlqeni intensitetin dhe nuk do preferoni të keni një jetë tërësisht të qetë. Do guxoni për gjëra të reja dhe do ja dilni mbanë. Nëse keni një lidhje kjo Ditë do jetë premtuese. Do të gjeni një pikë referimi tek partneri juaj. Edhe nëse nuk jeni gjithmonë dakord. Komunikimi do të jetë thelbësor për të rivendosur ndjenjën. Do të jetë një e mërkurë në të cilën do të ndiheni në harmoni të plotë me ata që doni, deri në atë pikë sa pasioni mund të jetë veçanërisht i lartë. Për beqarët, mendja juaj do të jetë e lirë nga mendimet dhe do ndiheni më të lumtur se kurrë! Do të ishte e drejtë ta ndajmë këtë ndjenjë mirëqenieje me njerëzit që janë të pranishëm në momente nevoje. Në punë do keni disa pengesa të vogla, të cilat do i zgjidhni shpejt. Ju keni aftësi të rregulloni çdo problem që ju del përpara. Sektori i financave do jetë si zakonisht, por pas mesditës do filloni një projekt të ri që mund ta përmirësoje ato jashtëzakonisht. Bëni durim.


VIRGJËRESHA 


Sot do ëndërroni një ditë intensive dhe me risi, por nuk do keni shumë kohë të lirë. Gjithsesi disa zgjedhje duhen bërë patjetër. Nëse keni një lidhje ka mundësi të realizoni disa projekte që keni menduar me partnerin tuaj, të cilat do e ndryshojnë rrënjësisht jetën tuaj. Për beqarët mund të ndiheni të lënduar ose të zhgënjyer romantikisht. Por mos harroni se ju jeni më të fortë se sa mendoni dhe keni aftësinë për të shëruar; Gjetja e shpresës në kohë të errëta nuk ka qenë kurrë e vështirë për ju Virgjëresha. Jeni të vetëdijshëm se nuk jeni kurrë vetëm: ka njerëz të gatshëm t'ju ndihmojnë të kapërceni çdo vështirësi. Në punë planet për të ardhmen mund të kenë mundësi të mira realizimi. Me ndihmën e kolegëve mund të konkretizohet ndonjë prej tyre dhe gëzimi do ju pushtojë shpirtin. Gjendja e financave nuk do jete e keqe. Tashmë keni mësuar nga gabimet dhe do dini si të veproni në çdo moment.

PESHORJA 


Nëse nuk i kundërshtoni gjithë kohës të tjerët dhe tregoheni të logjikshëm në çdo gjë, nuk kanë për t'iu ndodhur të papritura ditën e sotme. Nëse keni një lidhje duhet të ndryshoni rutinën e jetës së përditshme. Vetëm ashtu marrëdhënia juaj do përmirësohet dhe partneri nuk do i hedhë sytë diku tjetër. Nëse jeni vetëm mendojini mirë mundësitë që ju dalin para dhe shqyrtojeni secilën me kujdes. Sipas Horoskopit vip, në punë nuk duhet të bëni asgjë pa u menduar mirë. Nëse keni nevojë për ndihmë kërkojani një miku. Shprehini opinionet tuaja dhe reagoni nëse s’jeni dakord me një vendim. Për financat do jeni të ndërgjegjshëm dhe do dini të bëni kufizimet e duhura.


AKREPI 


Sot do bëni mirë të dëgjoni intuitën sepse ajo nuk do ju çojë në rrugë të gabuar. Jeta sentimentale po përmirësohet dita ditës për ju që keni një lidhje. Do doni të qëndroni çdo çast pranë atij që doni dhe nuk do keni shumë kohë për të takuar me miqtë. Mos e fajësoni veten sepse dashuria të pushton dhe nuk mund t’i largohesh. Më mirë flisni me ta në telefon dhe do ju kuptojnë. Nëse jeni Beqarë, do ndiheni të tërhequr nga persona misterioz dhe do keni dëshirën për të reflektuar për të bërë një ndryshim në situata të bllokuara. Jeta juaj shoqërore do të ketë nevojë për një rregullim të rëndësishëm, kështu që shfrytëzoni çdo mundësi për të bërë miq të rinj ose për të rinovuar të vjetër. Pavarësisht disa vështirësive, do të mund të shfrytëzoni çdo mundësi të vogël për të përmirësuar pozicionin tuaj aktual. Në punë do keni shumë konkurrencë, por fati do jetë në anën tuaj. Do i habisni të gjithë edhe me këmbënguljen. Në planin financiar keni për t'u përballur me vështirësi dhe në disa momente do ju duket çdo gjë e pamundur për të ndryshuar. Dijeni se shpesa nuk duhet humbur asnjëherë.


SHIGJETARI 


Sot do keni më shumë dëshirë për t'u kujdesur për veten dhe do jeni të kujdesshëm me detajet e vogla të jetës. E mërkura e 19 qershorit sigurisht që do të sjellë lajme të shkëlqyera për shumë nga ju të lindur në shigjetar. Hëna, e pranishme në shenjën tuaj pikërisht në këtë ditë, do t'i japë një kthesë vendimtare pozitivitetit tuaj të përditshëm. Nëse keni një lidhje do jeni më të gatshëm për të analizuar çdo gjë që ju ka ndodhur deri më sot dhe do vendosni disa pika mbi "i". Ju beqarët do keni shumë aspirata dhe nuk do ju bien në sy personat që do iu joshin. Vetëm dijeni që e nesërmja ka për të qenë më e vështirë. Në punë do jeni shumë analitikë dhe do dini si të hidhni çdo lloj hapi. Nuk do bëni gabime dhe gjërat do ju ecën mirë. Buxheti do jetë goxha më i mirë, por ju duhet të jeni të kujdesshëm me çdo hap.

BRICJAPI 


Marsi do ju bëjë më energjikë, por në disa momente thellë brenda vetes do keni dyshime për veten tuaj. Kjo ditë që vjen do të jetë shumë e ngarkuar. Fillimi i periudhës, mbi të gjitha, premton të jetë i nënshtruar, me disa mosmarrëveshje të tjera me njerëzit e afërt. Në dashuri, Hëna do të ndikojë në një pjesë të marrëdhënieve familjare apo private, duke bërë që ndjenjat të luhaten mes niveleve të larta dhe të ulëta. Nëse keni një mosmarrëveshje me partnerin tuaj, merrni kohën tuaj dhe përpiquni të shmangni konfliktet e drejtpërdrejta. Nëse jeni Beqarë, këtë moment do ta jetoni me qetësi, ndaj mos bëni shumë pyetje, mirë? Do jeni më pak të shoqërueshëm dhe mund të ndiheni mosbesues ndaj atyre që ju rrethojnë. Kini kujdes, dikush do të përpiqet t'ju fusë në telashe! Në punë mendojini mirë rreziqet nëse do ju duhet të merrni një vendim. Pranoni edhe këshilla. Buxheti nuk do jetë i shkëlqyer, megjithatë mos kini fare merak sepse familjarët do ju mbështesin fort. Në mbrëmje do jeni më të qetë.


UJORI 


Hëna dhe Urani do ju bëjnë dinamikë dhe shumë të sigurt në vetvete. Asgjë e keqe nuk do ju ndodhë për asnjë moment sepse përherë do dini si të veproni. E mërkura do të jetë një ditë shumë premtuese dhe paksa me fat. Do të arrini të zgjidhni komplikime të vogla, por do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje njerëzve të pasinqertë. Në dashuri, së shpejti do të ketë lajme interesante: mos prisni të pamundurën nga partneri dhe gjithçka do të jetë mirë. Nëse jeni Beqarë, do jeni plot optimizëm dhe do përpiqeni të përmirësoni marrëdhëniet tuaja shoqërore, veçanërisht ato më intime, duke arritur një nivel më të lartë besimi me ata që ju pëlqejnë. Do dini saktësisht se si t’i arrini objektivin tuaj, dhe Deri në fund të javës do të merrni rezultate pozitive. Në punë do keni shumë energji. Merruni fillimisht me ato që janë më të rëndësishme e më pas me të tjerët Iniciativa juaj nuk do të shuhet asnjë çast prandaj përgatituni të merrni komplimente nga kolegët apo shefat tuaj. Me financat nuk do dini si të silleni dhe shpesh keni për të bërë gabime të pafalshme. Po nuk e shtrënguat rripin tani që është momenti më vonë do e keni më të vështirë.

PESHQIT 


Mërkuri do ju ndihmojë t'iu shkoni deri në fund gjërave gjatë kësaj dite dhe do ja dilni mbanë me shumë sukses. Nuk do i lini asgjë rastësisë. Për ju që keni një lidhje gjithçka do shkojë mirë dhe do i zgjidhni edhe disa çështje të mbetura pezull. Ju beqarët, nëse doni të gjeni dashurinë, shpreheni këtë dhe mos hezitoni të merrni iniciativa. Duhet të jeni më të hapur me shoqërinë dhe t’i lini ata t’ju ndihmojnë kur keni nevojë. Në punë duhet të jeni më tolerantë në mënyrë që marrëdhëniet me kolegët të rregullohen. Në planin financiar Hëna do ju bëjë parashikues të mirë dhe do merrni masat e duhura para se të shpenzoni. Nuk do keni më ankthin e dikurshëm.