BREAKING NEWS

Altin Dumani is threatened by sms, the democratic deputy whitewashes the Rama-Berisha bargains with the criminal amnesty, this is how the corrupt were released and the "coup" that was done to SPAK

Altin Dumani is threatened by sms, the democratic deputy whitewashes the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha's press is expected to return to the Parliament, from the removal of the salary and any financial benefits, to the burning of the mandate, this is how "non-women" will be taken out of politics

Sali Berisha's press is expected to return to the Parliament, from the
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço gives the details of the sensational project of London to sink the corrupt high officials, here is who collected the evidence for the British who declared Sali Berisha "non-women", on the "black list" of politicians from the right and fr...

Ervin Karamuço gives the details of the sensational project of London to
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela reveals the shocking details, the killers who got rid of Azem Hajdar had set out to eliminate Sali Berisha, who has the evidence that will open the "Pandora's Box" for the file of the "century"

Spartak Ngjela reveals the shocking details, the killers who got rid of Azem
x
BREAKING NEWS

The scheme that Edi Rama is following to "seize" SPAK is revealed, constitutionalists and analysts raise the alarm, strong clashes within "Reestablishment"

The scheme that Edi Rama is following to "seize" SPAK is revealed,
x
BREAKING NEWS

He was raped in the middle of the former Block, new details of the attack on Sokol Mêngjesi are revealed, it is suspected that the cause was...

He was raped in the middle of the former Block, new details of the attack on
x
BREAKING NEWS

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian politicians with criminals, Lord Dingeman is coming to Tirana today, training SPAK prosecutors for money laundering and seizing property, here are the "VIP" names at risk, the Briti...

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian
x
BREAKING NEWS

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state gangs led by General Agim Shehu ambushed us at Ura e Dajlani, Spartak Braho remembers the violence of '96 and reveals the conversation inside the car with the high official of the SP

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state
x

Lifestyle

Horoscope by Paolo Fox for the month of April 2023 for all 12 zodiac signs

Horoscope by Paolo Fox for the month of April 2023 for all 12 zodiac signs

Here we are, the month of April 2023 is ready to enter with spring. Longer days, warm weather, relaxation. In short, the ingredients to spend a few days in peace and quiet are all there!

With the arrival of the new month, you are also curious to know what the stars have in store for you.

What will be the lucky signs in love and at work? Here are the predictions, sign by sign, for the month of April 2023 by the much-loved astrologer Paolo Fox.

Aries, monthly horoscope by Paolo Fox

A new and powerful energy is ready to arrive in the coming weeks. This will make you stronger and more confident! Although Mars is always ready to create small obstacles, the results at work will not be long in coming. Be sure!

In love, on the other hand, beware of indecision, but if you are interested in someone, don't let them get away from you!

Taurus, monthly horoscope by Paolo Fox

You can finally breathe a sigh of relief. Some embarrassments will leave your home and everything will slowly find a new balance. A renewed calmness will characterize your being. Interesting sky for love, if you are alone, new acquaintances will have something more. But be careful not to fall back into the arms of an ex.

Gemini, monthly horoscope by Paolo Fox

After months of effort and hard work, finally, the much-desired (and well-deserved) pleasures will not be delayed! Interesting moment for freelancers although it is good not to lose your vigilance completely, especially if you intend to get involved in new projects. In love there will be several meetings, all very intriguing and adventurous. Act wisely or risk getting burned.

Cancer, monthly horoscope by Paolo Fox

Finally, in the month of April, you will be able to reveal the values ??that characterize you! So don't be afraid to get involved and really, don't be afraid to dare. Positive sky for feelings too, there is a greater calmness that will make you wait for change with less reservations than in the past. Favorite hearts will no longer be lonely.

Leo, monthly horoscope by Paolo Fox

Shpenzimeve do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje, disa dhimbje koke në anën ekonomike po jua bëjnë gjërat më të vështira. Mundohuni të jeni më të kujdesshëm. Ka pak tension në punë, kini kujdes që të mos nxisni polemika të kota. Për sa i përket sferës emocionale, mos lejoni që shqetësimet profesionale t’ju përthithin, por përkushtojuni gjysmës suaj më të mirë.

Virgjëresha, horoskopi mujor nga Paolo Fox

Në këtë muaj prill do të jeni më të sigurt në veten tuaj në sajë të mbështetjes së Hënës, Diellit dhe Mërkurit. Pozicioni i këtyre planetëve është interesant, gjë që do t’ju bëjë më proaktivë dhe këmbëngulës. Në dashuri, përpiquni të shkoni përtej aparencës dhe të kultivoni ndjeshmëri.

Peshorja, horoskopi mujor nga Paolo Fox

Muaji Prill 2023 shënon një periudhë rikuperimi gradual. Edhe pse ngadalë, në fakt të gjitha pjesët e pazëllit do të plotësohen. Pra, mos e lini veten të përthitheni nga ankthe të kota. Lodhja në punë ndihet, por kënaqësitë nuk do të vonojnë. Kujdes mos reflektoni me humor të keq tek partneri/ja, përndryshe marrëdhënia juaj në çift mund të ndikohet.

Akrepi, horoskopi mujor nga Paolo Fox

Ndryshimet nuk ju trembin dhe ky mund të jetë muaji i duhur për të vënë veten në provë! Në punë do të keni gjëra për të bërë, por vazhdoni me këmbëngulje dhe vendosmëri në rrugën tuaj. Qiell interesant për ndjenjat, nëse jeni vetëm gjërat do t’i keni më të thjeshta, mjaft që të hidhni sytë përreth.

Shigjetari, horoskopi mujor nga Paolo Fox

Me ndihmën e Jupiterit, situata në punë do të zhbllokohet më në fund dhe kjo do t’ju lejojë të jeni më të qetë. Megjithatë, është ende e nevojshme t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve, ndodhi të papritura mund të shfaqen dhe t’ju vënë në provë. Lajme të mira në dashuri, njohjet e reja do të jenë të rëndësishme me kalimin e një farë kohe.

Bricjapi, horoskopi mujor nga Paolo Fox

Një periudhë disi e komplikuar, në punë keni kaq shumë gjëra për të bërë ndërsa në dashuri nuk mungojnë diskutimet me partnerin/en. Megjithatë, përpiquni të mos dekurajoheni dhe të keni shpresë sepse në fund gjithçka do të shkojë sipas planit. Kohë e mirë për beqarët, emocione të veçanta janë në horizont.

Ujori, horoskopi mujor nga Paolo Fox

The coming days will be a bit nervous in this early April. Economic worries and some constant quarrels at work make you feel restless. Try not to give space to useless controversies and think if it is worth it. In love, you need the support of your better half, but do not reflect your troubles and the bad mood that has invaded other spheres of your life.

Pisces, monthly horoscope by Paolo Fox

The month of April is really interesting in terms of work! New occasions and opportunities are about to enter your life to change it for the better. Be flexible. The only obstacle may come from some pending family matters. There are small tensions in love, keep jealousy under control!