BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publishes to Lulzim Basha the photo that 'is making a name' on the network

Kreshnik Spahiu publishes to Lulzim Basha the photo that 'is making a
x
BREAKING NEWS

Rama makes changes in the government, the Deputy Minister of Health leaves office, here is the important post that Eugena Tomini will take

Rama makes changes in the government, the Deputy Minister of Health leaves
x
BREAKING NEWS

Niko Peleshi gives the good news after the end of the government meeting: In January, the work starts in ...

Niko Peleshi gives the good news after the end of the government meeting: In
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Berisha has nothing to do with December 8, here is how he stole the students' protest to come to power, Meta's attacks on the absurd Constitution

Fatos Klosi: Berisha has nothing to do with December 8, here is how he stole the
x
BREAKING NEWS

US sanctions, Kim warns of strong blows to corrupt Albanians, Escobar today comes out with strong messages

US sanctions, Kim warns of strong blows to corrupt Albanians, Escobar today
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Berisha risks arrest, US support for Basha has worried Rama, he can not use Sali as a "gogol"

Spartak Ngjela: Berisha risks arrest, US support for Basha has worried Rama, he
x
BREAKING NEWS

The senior US official is expected to visit Albania, the two politicians he will meet

The senior US official is expected to visit Albania, the two politicians he will
x

Lifestyle

Weekly horoscope by Paolo Fox, find out where your sign will be ranked during November 15-21

Weekly horoscope by Paolo Fox, find out where your sign will be ranked during

DASHI: A very pleasant week is starting for you. In terms of love and work, the situation will be a bit volatile, with good days and less good ones. You will do projects in pairs. Monday, Tuesday and Wednesday, in all likelihood, will be intense days in terms of feelings for those born under the sign of Aries, who will lay strong foundations for the near future. Venus will support your sign, especially on the weekends. Second place for Aries this week.

DEMI: For you the whole week will be very positive in all aspects. In particular, you will experience four positive days both in love, at work and you will be in good health. Do not waste a single minute in vain. You will be offered many opportunities. After the problems of the last period, mainly related to the professional sector, Taurus may have the opportunity to turn the situation in his favor. The full moon on November 19 will also help, which, finding support in the Pluto-Uranus-Venus trio, will probably show you a new path that will help you in the labor sector. . Taurus this week will hold first place.

TWINS: It will not be a very good week for you, but not too bad. Thursday will be the right day to do as many things as possible, but next weekend will go well, especially as far as work and love are concerned. Apparently, the goals for Gemini have changed. They will take on the role of chameleons during these November days, adapting their goals to the circumstances of the moment. However, unlike usual, they will try to keep to themselves the next moves they intend to make, so that nothing falls into the ears of the competition. 7th place for you.

CRAB: It will be a lucky week for you and in particular, Monday and Thursday will be the best. However, during the week try to do only what is necessary and do not overdo it. A story that you thought belonged to the past will come to the fore again. On Monday and Tuesday someone will ask for a confrontation with you. You will have divergences of opinion, but try to keep calm and present your reasons well. Do not lose the toruan even if you will receive any low blows from the interlocutor. Crab will be in tenth place.

LUANI: Kjo do të jetë një javë jo dhe aq interesante dhe gjithashtu mjaft e ngarkuar. Ditët e mesit të javës do të jenë më të sikletshmet, por edhe më domethënëset për sa i përket sektorit të punës. Shfrytëzojini sa më shumë njohjet që keni për të përfituar një ngritje në detyrë. Një lidhje gjatë verës duket se ju ka lënduar keqazi. Edhe pse nuk ndiheni mirë kur mendoni për gjëra të tilla, duhet ta bëni që të shpëtoni njëherë e mirë nga e shkuara. Gjithçka do të shkojë më së miri dhe së shpejti do t’ju kthehet qetësia. Luani do të mbajë vendin e tretë.

VIRGJËRESHA: Do të përjetoni një javë vërtet fantastike, veçanërisht për sa i përket dashurisë, që do të jeni të favorizuar falë hyrjes së Hënës në shenjë. Me shumë fat do të jenë sidomos tri ditët e para. Yjet ju këshillojnë që të kujdeseni për fizikun tuaj. Ata që kanë shtuar disa kilogramë më tepër, duhet të fillojnë një dietë. Disa do të jenë më të orientuar drejt qendrave estetike. Në fundjavë do të përjetoni momente tensioni, por që do të jenë kalimtare. Vendi i gjashtë për Virgjëreshën.

PESHORJA: Kjo premton të jetë një javë e mirë për ju, veçanërisht në pjesën qendrore dhe në fundjavë. Megjithatë, bëni kujdes në punë dhe mos e humbni kurrë vigjilencën. Në dashuri bëni kujdes të mos e neglizhoni partnerin. Me Hënën kundër gjatë tri ditëve të para dhe kontrastet pasuese Hënë-Saturn të 18 dhe 19 nëntorit mund të minojnë gjendjen shpirtërore të Peshores. Megjithatë, për fat të mirë, entuziazmi do t’ju rikthehet sërish në fundjavë. Shfrytëzojini ato ditë për t’u kënaqur me familjen. Peshorja mban vendin e tetë.

AKREPI: Pa dyshim që ju presin ditë pozitive pothuajse në të gjitha sferat. Hëna e Plotë në shenjë do të jetë protagonistja e kësaj jave për shenjën e dytë të ujit. Me siguri që do të eliminoni nga jeta juaj gjithçka që bie ndesh me interesat tuaja. Do të përpiqeni të çliroheni nga prania e atyre njerëzve që nuk i konsideroni më miq dhe do të jepni dorëheqjen nga punët që nuk kanë një pagë të kënaqshme. Kjo puna e “pastrimit” do të zgjasë deri më 30 dhjetor, kur Jupiteri do të zbresë, ndonëse për një kohë të shkurtër, në shenjën tuaj. Akrepi do të jetë në vend të katërt.

SHIGJETARI: Vendi i 11-të për Shigjetarin këtë javë. Situata financiare nuk paraqitet aspak e mirë. Që kur Dielli ka hyrë në shenjën e Akrepit, shenja e tretë e zjarrit është përqendruar në blerjet që lidhen me botën e profesionit, duke shpresuar se kjo do t’i ndihmojë të shtojnë të ardhurat në të ardhmen. Megjithatë, mund të hasni në surpriza të pakëndshme, si vonesa të pagesave, dhe do t’ju duhet të shtrëngoni rripin deri në stabilizimin e situatës ekonomike. Në dashuri gjithçka do të shkojë mirë.

BRICJAPI: Pritet që kjo të jetë një javë me ulje e ngritje, sidomos gjatë fundjavës. Me Venusin në shenjë dhe Marsin në shenjat e ujit dhe Uranin në ato të tokës, pritet që të keni një javë të mbushur me ngjarje, sidomos në bërthamën familjare. E gjithë vëmendja do të përqendrohet te fëmijët. Me siguri që do të arrijnë t’ju emocionojnë me fjalët e para të shqiptuara ose do t’ju bëjnë krenarë me zgjedhjen e një universiteti prestigjioz. Ju do të mbani vendin e pestë.

UJORI: Java do jetë paksa e ngarkuar për ju, prandaj përpiquni të bëni gjithçka me qetësi. Në dashuri fati po ju prin, por nëse keni dy histori, ndoshta është koha për të bërë një zgjedhje. Në punë kushtojini vëmendje financave fundjavën e ardhshme. Një marrëveshje gojore me një eprorin tuaj, që më pas do të çonte në nënshkrimin e një kontrate të vërtetë, me sa duket nuk është respektuar. Megjithatë mund të keni të bëni me një person tjetër po aq të rëndësishëm, i cili në mënyrë të pashpjegueshme do të ndryshojë mendje, duke vendosur të rregullojë pagën e rënë dakord më parë. Vendi i 12-të për Ujorin këtë javë.

PISCES: It is expected to be a good week, even if not all days will be positive. Dedicate yourself more to family. In the sentimental sector you will be quite volatile, especially from Thursday onwards. Pisces births, in fact, will be pushed from Venus to Capricorn to make a choice about a person they are dating, while in the case of a stable couple, to start a cohabitation or to seal their union . The planet of beauty and harmony may not allow you to experience another disappointment. In case you are going to be indecisive, you risk losing your sweetheart eventually. 9th place for Pisces.