BREAKING NEWS

The name of betrayal is Edi Rama, this is how the Albanian prime minister is "stabbing Kosovo in the back", his voice in unison with the Serbs Vucic and Dacic

The name of betrayal is Edi Rama, this is how the Albanian prime minister is
x
BREAKING NEWS

The US envoy lands in SPAK and BKH after Altin Duman's surprise statements, prosecutors and special investigators are given full guarantees from Washington for the anti-corruption fight

The US envoy lands in SPAK and BKH after Altin Duman's surprise statements,
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta headed for prison, the "CEZ-DIA" affair sinks the former president, the file is an absolute priority of SPAK, a request to the court is expected

Ilir Meta headed for prison, the "CEZ-DIA" affair sinks the former
x
BREAKING NEWS

The USA opens "Pandora's Box", the Americans are supplementing with additional materials the "Gërdec" file that will sink the Berisha family, here is who is the witness who endangers Shkëlzen, details from SPAK's order letter are revealed

The USA opens "Pandora's Box", the Americans are supplementing
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha's son-in-law, Shkëlzeni's son, Ilir Beqaj, Frida Krifca, Belinda Balluku, Mirela Kumbaro in the list of SPAK files, Dumani warns of surprises for Arben Ahmetaj and a group of businessmen

Sali Berisha's son-in-law, Shkëlzeni's son, Ilir Beqaj, Frida
x
BREAKING NEWS

What is happening to the loyal "soldiers" of Prime Minister Rama, Balluku and Kumbaro, SPAK seizes the phones of their subordinates, the hard details are revealed

What is happening to the loyal "soldiers" of Prime Minister Rama,
x
BREAKING NEWS

The Rama file, the Albanian prime minister is asked by a prosecutor and an FBI official in New York and the unfortunate coincidence of McGonigal's guilty plea for the affairs of the head of government

The Rama file, the Albanian prime minister is asked by a prosecutor and an FBI
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari uncovers the truth about Ilir Meta's file in the FBI, it has nothing to do with the assassination of Tom Doshi, here is the behind the scenes played by Sali Berisha

Evi Kokalari uncovers the truth about Ilir Meta's file in the FBI, it has
x

Lifestyle

Weekly horoscope by Paolo Fox, here's what the stars have predicted for all signs during May 8-14

Weekly horoscope by Paolo Fox, here's what the stars have predicted for all

Aries/ Dear Aries, Venus in an unfavorable position risks bringing more tension and strife into your life as a couple. Pay special attention to the days of the retrograde Moon, Tuesday and Wednesday, when clashes with your partner can be stronger. To try to reconcile with him, wait until Thursday or Friday, when the situation has calmed down. Good news comes to the workplace, despite the fatigue.

Taurus/ Dear Taurus, you are experiencing a period of strength and renewal. The connection of Mercury with the Sun and soon the presence of Jupiter in the sign will influence you to receive wonderful news! The results and recognition you have been waiting for will not be delayed. Love smiles at you too, all thanks to a brilliant Venus, ready to bring passion and joy into your life. Lucky days with the Moon in the sign are Tuesday, Wednesday and Saturday.

Gemini/ Dear Gemini, Your week unfortunately starts with the Moon in the background, which can make you feel nervous and in a bad mood. Despite this, you will have the support of the planet Jupiter, which will soon help you realize an important project or find the right allies to do it. You will have tensions in the family from Saturday and Sunday, when the unfavorable Moon will make your dialogue difficult.

Cancer/ Dear Cancers, this week the planet Venus in your sign will make you feel all its benevolent force. In the sentimental aspect, you will receive wonderful news. Singles should keep their eyes open because the stars will guarantee you dates to remember. A little more tension, however, in the workplace and especially on Tuesday and Wednesday, when the Moon will be in the background.

Leo/ Dear Leos, don't worry too much if a few more obstacles come your way this week, especially on the professional front. Mercury in an unfavorable position can create delays and difficulties. But everything will be back to normal thanks to Jupiter's support! Pay special attention to the days of Thursday and Friday, when you will feel nervous, since you will also have the Moon in your background.

Virgo/ Dear Virgo, this week you can count on the presence of both Venus and Mercury in your sign, ready to give you luck in the sentimental and professional spheres. There will be decisive meetings or new opportunities, which may even undermine some of your certainties, but it will not be a negative crisis, simply a way to re-dimension your life, starting with yourself and what you really have for honey

Peshorja/ Peshore të dashura, bëni edhe një javë durim dhe më pas gjithçka do të jetë më mirë! Planeti Jupiter do të qëndrojë në pozicion të pafavorshëm kundrejt shenjës suaj edhe për disa ditë, më pas gjithçka do të zgjidhet dhe do të gjeni sërish qetësinë e humbur. Ndërkohë, duhet të merreni me Venusin dhe Marsin në prapavijë, gjë që mund t’ju sjellë tensione dhe debate si në punë ashtu dhe në familje.

Akrepi/ Të dashur Akrepa, Mërkuri në prapavijë do t’ju nxjerrë pengesa të tjera në rrugën tuaj, veçanërisht në sferën profesionale. Por mos u shqetësoni, duke filluar nga java tjetër, kur do të jeni të favorizuar nga prania e Jupiterit në shenjën Peshqve, situata do të përmirësohet. Ndërkohë, Venusin do ta keni në krah, gati për t’ju dhënë fat në dashuri. Fundjava me Hënën në pozicion të favorshëm, do të jetë veçanërisht romantike.

Shigjetari/ Të dashur Shigjetarë, java juaj fillon me Hënën e bukur në shenjën tuaj, gati për t’ju dhënë më shumë fat. Të enjten dhe të premten mund të merrni disa lajme të mira, ndërsa disa tensione mund të lindin aty nga e shtuna dhe e diela. Kini kujdes, veçanërisht nëse debatoni me partnerin, të mos thoni gjëra për të cilat mund të pendoheni. Jupiteri ju ndihmon të përfundoni një projekt në punë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Bricjapi/ Të dashur Bricjapë, nuk është një periudhë e lehtë për shenjën tuaj. Stresi dhe lodhja ju bëjnë që të humbni kthjelltësinë, sidomos tani që jeni të detyruar të përballeni me Venusin dhe Marsin në prapavijë, gjë që e urreni. Debatet me partnerin do t’jua shterojnë energjitë. Por yjet parashikojnë se gjithçka do të zgjidhet më së miri aty nga e marta dhe e mërkura, kur Hëna e bukur në shenjë do t’ju japë qetësi dhe fat.

Aquarius/ Dear Aquarians, this week too you can rely on the presence of Jupiter, ready to give you good news and opportunities in the workplace. The luckiest days professionally will be Thursday and Friday, when the Moon will also be in a favorable position for your sign. While Mercury in dissonance can influence you to have arguments both in the office and in the family.

Pisces/ Dear Pisces, Another lucky week for your sign, which will be supported by Venus, Mars and Mercury! These planets, which will soon be joined by Jupiter, promise you good news in the professional field, lots of energy and lots of passion! On Saturday and Sunday, when you will also have the Moon in your sign, you will experience unforgettable moments together with someone special.