BREAKING NEWS

Britain's sensational plan to end war in Ukraine revealed, here's how Vladimir Putin's arrest warrant will be used as a bargaining chip

Britain's sensational plan to end war in Ukraine revealed, here's how
x
BREAKING NEWS

The leader of the well-known party speaks with EMRA: I tell you who the oligarchs are in Albania

The leader of the well-known party speaks with EMRA: I tell you who the
x
BREAKING NEWS

Serious accident in Fushë-Kruje, victims and injured are reported

Serious accident in Fushë-Kruje, victims and injured are reported
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati doesn't hold back, fiercely attacks Rama: Albin Kurti is getting stabbed in the back by Tirana

Andi Bushati doesn't hold back, fiercely attacks Rama: Albin Kurti is
x
BREAKING NEWS

The criminology expert is surprised with the statement: Drugs are brought in by fishing boats, but also by civilian planes

The criminology expert is surprised with the statement: Drugs are brought in by
x
BREAKING NEWS

The former candidate of the DP points out the culprits of the division of the opposition, he does not spare the former prime minister and Alibeaj

The former candidate of the DP points out the culprits of the division of the
x
BREAKING NEWS

Why did the DEA land in Albania? Expert Karamuço uncovers the behind-the-scenes and confronts the minister: Here are how many agents have come

Why did the DEA land in Albania? Expert Karamuço uncovers the
x
BREAKING NEWS

The former Prosecutor of Serious Crimes explodes the 'bombshell' statement: Here is the city that consumes the most cocaine in Albania

The former Prosecutor of Serious Crimes explodes the 'bombshell'
x

Lifestyle

Paolo Fox's weekly horoscope, here's what the stars predict

Paolo Fox's weekly horoscope, here's what the stars predict

Dear readers, this is Paolo Fox's weekly horoscope, predictions and zodiac sign rankings for the new week.

Aren't you curious to know how things will go professionally and romantically? Will there be lucky signs in love and/or work?

Will anyone get a pleasant surprise and end the month on an optimistic note to start another one?

It is enough to discover, as always, the predictions of the beloved astrologer Paolo Fox, published in the weekly DiPiù TV and translated by noa.al.

Aries weekly horoscope

Four stars for Aries. The zodiac is on your side if you are just starting a new story. Especially now that Venus is with you and you can't ask for anything better: the days are interesting, take advantage of them.

You don't lack pleasure at work, but you need to work a little harder and think about the future. Try to carefully evaluate all the offers that come your way!

Taurus weekly horoscope

Five stars for Taurus. Venus is about to knock on your sign and therefore you can start thinking about love. And to passion. Well, the stories that are born now can become really important.

You are not short of ideas at work and some are successful. But be careful with money: even though solutions are close at hand. You can't ask for better!

Gemini weekly horoscope

Three stars for the sign of Gemini. You have to be careful in love, new meetings are a bit uncertain and maybe in the last period you had to face problems, also related to distance. Try to stay calm and let yourself go slowly.

At work, the professional situation must be stabilized. Don't worry, the good news will come from mid-February and you will be able to find your balance again!

Cancer weekly horoscope

Five stars for Cancer. In love, you have now found trust again, but you must be careful. The relationships born now are special and intriguing, Friday is a good day.

At work you need more concentration, especially if you have to pass a test. Be careful with money and don't be impulsive especially on Friday!

Leo weekly horoscope

Katër yje për shenjën e Luanit. Në dashuri, nëse diçka nuk shkon, ka ardhur koha për të folur, për t’u sqaruar. Lajmet që vijnë në shkurt, janë emocione të bukura me të lindurit në shenjën e Dashit dhe në atë të Binjakëve. Kini kujdes, megjithatë, diçka me Venusin dhe Akrepin nuk shkon ashtu siç dëshironi.

Në punë Jupiteri do të jetë në anën tuaj deri në mes të qershorit, ndaj duhet të kuptoni se si të lëvizni. Si thua të përfitosh sa më mirë nga një situatë e keqe? Ndonjëherë funksionon!

Horoskopi javor i Virgjëreshës

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Afërdita është në opozitë, ndaj në dashuri është më mirë të ruani qetësinë. Jeni pak skeptik, nuk dini si të lidheni mirë dhe keni nevojë për siguri përpara se të hidheni me kokë në diçka të re.

Në punë duhet të keni durim dhe të rishikoni marrëveshjet, sidomos ato që skadojnë mes prillit dhe qershorit. Mundohuni të kuptoni se si të lëvizni dhe çfarë të bëni!

Horoskopi javor i Peshores

Pesë yje për Peshoren. Historitë e reja të dashurisë fillojnë me lëvizje të ngadalta, por konfirmimet mund të mbërrijnë të martën. Tani po kërkoni diçka, por nuk keni dëshirë të angazhoheni përgjithmonë.

Në punë jeni pak nervozë, por rezultatet kanë filluar të shfaqen. Ju vetëm duhet të shpresoni dhe të ruani qetësinë!

Horoskopi javor i Akrepit

Pesë yje për Akrepin. Afërdita është në anën tuaj dhe, për këtë arsye, nuk është e vështirë të kënaqeni pas pasionit. Ditë e mirë të enjten, por kushtojini vëmendje marrëdhënieve me të lindurit në shenjën e Luanit, Demit dhe Akrepit.

Në punë po ekspozoheni shumë dhe deri në maj do t’ju duhet të bëni një zgjedhje dhe të kuptoni nëse do të vazhdoni apo jo një bashkëpunim. Keni kohë për të menduar!

Horoskopi javor i Shigjetarit

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Venusi është kundër shenjës tuaj, ndaj mos u jepni plotësisht në dashuri, por gjithsesi shpresoni. Më mirë ndonjë aventurë, pa kufizime, edhe sepse Marsi është disonant dhe sjell axhitim. Kujdes për të martën dhe të mërkurën.

Në punë ajo që dëshironi nuk ndodh menjëherë, ndaj duhet të prisni për të parë rezultatet. Jupiteri do të sjellë konfirmimin në maj, në pjesën e parë të muajit!

Horoskopi javor i Bricjapit

Katër yje për shenjën e Bricjapit. Mirë janë gjërat në dashuri, sidomos me të lindurit në shenjën e Peshqve dhe Akrepit. Mundohuni ta lini veten të qetësohet, veçanërisht të dielave.

Në punë nisni të mendoni për projektet që do të nisin në maj. Në atë muaj do të ketë kënaqësi, mund të aktivizoni numërimin mbrapsht!

Horoskopi javor i Ujorit

Katër yje për Ujorin. Afërdita është në anën tuaj, kështu që në dashuri mund ta lini veten të lirë, veçanërisht të martën. Nëse ju duhet të mbyllni një histori, mund ta bëni atë, sepse vetëm atëherë do të jeni në gjendje të filloni nga e para.

Në punë Jupiteri do të jetë i favorshëm deri në mes të majit, ndaj përfitoni nga ky moment.

Horoskopi javor i Peshqve

Pesë yje për Peshqit. Afërdita është në anën tuaj, nuk mund të kërkoni asgjë më të mirë dhe Hëna do të jetë me ju të shtunën dhe të dielën. Në dashuri lëreni veten, favorizohen takime të reja dhe shumë shpejt do të gjeni personin e duhur dhe të veçantë për ju.

At work, an answer may come soon, and Thursday will be decisive, especially if you have to pass a test!