BREAKING NEWS

Serious/ A citizen is found dead in a hotel, the first details emerge

Serious/ A citizen is found dead in a hotel, the first details emerge
x
BREAKING NEWS

"Should we expect the bag of lek on the back?" The journalist discloses details about Ahmetaj's accusations: He may also follow the escape route like Adriatik Llalla

"Should we expect the bag of lek on the back?" The journalist
x
BREAKING NEWS

"The Belgrade-Pristina agreement?!"/ Rama reacts, asks for clarifications from the UN: Serious mistake or slip? Provide clarification immediately

"The Belgrade-Pristina agreement?!"/ Rama reacts, asks for
x
BREAKING NEWS

The lawyer explains what is happening behind the doors of SPAK for the arrest of Arben Ahmetaj

The lawyer explains what is happening behind the doors of SPAK for the arrest of
x
BREAKING NEWS

The accusations against Arben Ahmetaj, Kreshnik Spahiu reveals the behind the scenes: He risks 10 years behind bars, here is where he differs from Saimir Tahir

The accusations against Arben Ahmetaj, Kreshnik Spahiu reveals the behind the
x
BREAKING NEWS

"Keep your friend close, the enemy even closer"/ What is Artan Hoxha warning? Here is a coded message from Skopje

"Keep your friend close, the enemy even closer"/ What is Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu breaks the 'bombshell' statement and reveals the scheme being used: Arben Ahmetaj will be arrested when Rama is in this country, not by chance...

Kreshnik Spahiu breaks the 'bombshell' statement and reveals the
x
BREAKING NEWS

Is Ahmetaj destroying the evidence? Spahiu sheds light on the behind-the-scenes and reveals the scenario: The charges can be reduced to...

Is Ahmetaj destroying the evidence? Spahiu sheds light on the behind-the-scenes
x

Lifestyle

Weekly horoscope March 13 - 19, 2023/ What the stars have predicted for you

Weekly horoscope March 13 - 19, 2023/ What the stars have predicted for you

Aries: Welcome, Mercury!


Dear Aries, this week the planet Venus will leave your sign, but the planet Mercury will enter your sign! A period full of news, meetings and opportunities is opening up for you, all to be caught on the fly. The conjunction of Jupiter will bring you great pleasure within the month. The moon brings luck on Monday, Tuesday and Wednesday. Some small problems, you will encounter on Thursday and Friday. You singles will be more sensual and you may have happy days.

Taurus: Welcome, Venus!


Dear Taurus, are you ready to welcome the planet of love into your sign? Starting Thursday, Venus will enter the conjunction, ready to give you an exciting second half of March! Singles will be able to make dates that are destined to last, while those already in a relationship may decide to take a step forward in their future together… the moon brings luck on Thursday and Friday.


Gemini: Moon vs...

Dear Gemini, the first part of the week will definitely be stressful: Mercury in an unfavorable position until Sunday will be joined by the opposition of the Moon.... On Monday, Tuesday and Wednesday, which will life is definitely very heavy and stressful. But don't stress because it will get better at the weekend, when Mercury will be active in your favor again and a beautiful lucky moon will give you thrills and meetings to remember. While you are single, you will have a special meeting with a person of your sign and very soon you can start a beautiful relationship.

Cancer: Venus smiles back at you!

Dear Cancer, this week the planet Venus will finally be active again in your favor: the love problems of the last period will be just a distant memory! On the other hand, some other obstacles may arise in the coming period in the workplace: in fact, starting from Sunday, Mercury will turn its back on you... Beware of the days with the moon in opposition, those of Thursday and Friday. If you are single, you will get quite close to some old friends and you will start to feel something for them. Be sure about your feelings before you express them.

Leo: Problems with love...

Dear Leo, unfortunately this week the planet Venus will turn its back on you: starting from Thursday, love can make it difficult for you... Pay special attention on Saturday and Sunday, when the opposition of the Moon will increase tensions between you and your partner. On the other hand, the work zone is lucky, with a beautiful Mercury smiling at you again – along with Jupiter – starting on Sunday. Only you singles will spend pleasant moments with some recently known people and you will be ready to take steps.

Virgo: what stress!

Dear Virgo, if something does not work out at work, be patient until Sunday: starting from the 19th, in fact, the planet Mercury will cease to be in opposition to your sign and it will be easier to find allies and acquaintances right at work/office. Mars in an unfavorable position makes you feel more stressed than usual: pay special attention to it on Monday, Tuesday and Wednesday, when you will also have an unfavorable moon in the sky. You singles will have unexpected meetings and may start passionate relationships.

Libra: Mercury opposite...

Peshore e dashur, këtë javë planeti Afërdita do të pushojë së qeni më në kundërshtim me shenjën tuaj: duke filluar nga e enjtja, jeta juaj e dashurisë nuk do të jetë më aq e munduar dhe qetësia do të kthehet! Megjithatë, për fat të keq, duke filluar nga e diela, Mërkuri do të hyjë në opozitë së bashku me Jupiterin dhe në planin profesional mund të ketë blloqe ose mund të gjeni disa pengesa të vogla ne vendin e punës. Ju beqarët do jeni mjaft joshës dhe do bëni për vete persona të shumtë. Midis tyre mund të jetë edhe ai që do ju ofrojë një jetë të qetë dhe me momente të lumtura.

Akrepi: Venusi përballë...

I dashur Akrep, fatkeqësisht këtë javë planeti Afërdita do të jetë në kundërshtim me shenjën tuaj. Duke filluar nga e enjtja, dashuria do t'ju sjellë një kohë të vështirë dhe disa prej jush mund të përjetojnë një krizë të vërtetë ose ndarje... Kushtojini vëmendje të veçantë të shtunën dhe të dielën, kur një hënë veçanërisht nervoze do të theksojë tensionet në familje: grindjet me partnerin tuaj mund të jenë mjaft të nxehta! Nëse jeni beqarë duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm dhe nuk duhet kurrsesi të pranoni të dilni me persona fanatikë dhe xhelozë sepse do vuani në të ardhmen.

Shigjetari - Një lajm i mirë!

I dashur Shigjetar, lajme të mira vijnë këtë javë për shenjën tuaj, pak nën presion për shkak të kundërshtimit të gjatë të Marsit (Të hënën, të martën dhe të mërkurën një hënë e bukur me fat do të shkëlqejë, ndërsa, duke filluar nga e diela, planeti Mërkur do të ndalet, duke penguar rrugën tuaj dhe do të fillojë të veprojë në favorin tuaj, gati për t'ju dhënë mundësi të mira, veçanërisht në vendin e punës. Lajm i mirë edhe për ju beqarët. Do keni një javë të mbushur me njohje të reja dhe emocione. Më në fund do e ndryshoni edhe perceptimin që keni pasur për dashurinë.

Bricjapi: Lajme të mira dhe të këqija...

I dashur Bricjap, java e ardhshme sjell me vete lajme të mira dhe të këqija: e mira është se planeti Afërdita, duke filluar nga e enjtja, do të pushojë së qeni i pafavorshëm për shenjën tuaj dhe do të rivendosë qetësinë në jetën tuaj të dashurisë. Megjithatë, lajmi i keq është se planeti Mërkur – duke filluar nga e diela – do të kryejë një tranzit negativ, i cili mund të sjellë disa pengesa të tjera në rrugën tuaj profesionale. Ju beqarët nuk duhet kurrë të bëni premtime para se të jeni të sigurt për hapat që do hidhni sepse mund të pendoheni dhe mund të lëndoheni.

Ujori: Probleme me dashurinë...

I dashur Ujor, këtë javë - për fat të keq - planeti Afërdita do të kryejë një tranzit të pafavorshëm : hyrja e tij në shenjën "armik" të Demit mund t'ju sjellë disa probleme të vogla dashurie në periudhën e ardhshme... Megjithatë, lajme të mira po vijnë nga fronti profesional: duke filluar nga e diela, planeti Mërkuri do t'i bashkohet Jupiterit për t'ju dhënë mbështetje, fat dhe mundësi të mira. Hëna super me fat të shtunën dhe të dielën! Ju beqarët do jeni më të privilegjuar dhe do arrini ta gjeni shpejt personin tuaj të ëndrrave.

Peshqit: Javë e shkëlqyeshme!

Të dashur Peshq, ju pret një javë vërtet me fat , në të cilën mund të mbështeteni në fuqinë e Mërkurit (në lidhje deri të dielën) dhe në atë të Afërditës, e cila do të kthehet aktive në favorin tuaj duke filluar nga e enjtja. Nëse në periudhën e fundit kënaqësitë kanë ardhur mbi të gjitha në fushën e punës, tani edhe dashuria do të rikthehet te protagonistja e ditëve tuaja! Hëna me fat midis të enjtes dhe të premtes. Ju beqarët më në fund do merrni frymë lirisht sepse do e gjeni që ditët e para personin që keni ëndërruar prej kohësh.