BREAKING NEWS

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian politicians with criminals, Lord Dingeman is coming to Tirana today, training SPAK prosecutors for money laundering and seizing property, here are the "VIP" names at risk, the Briti...

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian
x
BREAKING NEWS

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state gangs led by General Agim Shehu ambushed us at Ura e Dajlani, Spartak Braho remembers the violence of '96 and reveals the conversation inside the car with the high official of the SP

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela and Petro Koçi confess the horror of May '96: How the socialists were raped, bloodied and tortured by order of Sali Berisha, SPAK to investigate the incident

Bujar Çela and Petro Koçi confess the horror of May '96: How
x
BREAKING NEWS

Pact to eliminate the Justice Reform, Berisha-Bardhi against the resolution, but become part of the special commission to escape from SPAK cells

Pact to eliminate the Justice Reform, Berisha-Bardhi against the resolution, but
x
BREAKING NEWS

The man who opposed the USA for the election of Altin Duman as the head of SPAK leaves, the way is opened for the well-known professor

The man who opposed the USA for the election of Altin Duman as the head of SPAK
x
BREAKING NEWS

Sensational, the well-known journalist of the chronicle warns of the arrest of Monika Kryemadhi and Flamur Noka, this is what is happening inside SPAK

Sensational, the well-known journalist of the chronicle warns of the arrest of
x
BREAKING NEWS

Here is the American "big punch" in the face of Sali Berisha, Frrok Çupi confesses the unsaid after the proposal of Argita as the head of "Rithemelim", from the murders under his power and the details from the night when he was elected president, how h...

Here is the American "big punch" in the face of Sali Berisha, Frrok
x
BREAKING NEWS

SPAK summons Bardhi for the Olsi Rama file, the fraud of the deputy of Reestablishment is revealed, he presented himself as a person in the know, not as a whistleblower

SPAK summons Bardhi for the Olsi Rama file, the fraud of the deputy of
x

Lifestyle

Horoscope, here's what the stars predict for tomorrow

Horoscope, here's what the stars predict for tomorrow

Aries

It is expected that thanks to the moon, everything goes well in your life as a couple. You will weave long-term projects and the relationship with your partner will be strengthened. Singles have many opportunities to find their soul mate and feel very good about this fact. In the financial plan, you will be careful and the situation will not have the slightest shock.

Taurus

Your life as a couple will be quite stable during this day. No planet will break your harmony and you will do whatever you think. Those who have kept a small secret should take the opportunity to tell their partner. Single women will not look for love because they will feel good even as they are. In the financial plan, you will not face any problems or difficulties.

Gemini

Your life as a couple will be delicate during this day. Some may even have fiery debates which will lead them to pessimism about the future. Be careful with what you say. Singles should definitely forget what happened in the past and think only about what is to come. Finances will not be bad, but you will have a hard time resisting the temptation to spend.

The crab

Do not make any changes during this day in your life as a couple, even though there are a thousand and one reasons to do so. Wait a few more days. If you are single, you should be patient and not rush to start temporary adventures. You will get hurt very quickly. In the financial plan, you will be able to improve the budget. Someone will give you a help which you have to accept.

Leo

Jeta ne çift do jete paska e trazuar sot, megjithatë nëse tregoheni te duruar dhe toleroni here pas here gjerat do përmirësohen shpejt. Shmangni sa me shume kokëfortësinë! Beqaret do jene joshës dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Financat do jene me te mira sesa ju mendonit. Beni investimet me te domosdoshme dhe hiqni me pas disa lek mënjanë.

Virgjeresha

Ata qe janë ne një lidhje do ndihen te lënë pas dore nga partneri dhe do mërziten. Mos i mbani këto ndjenja për veten, por shprehjani atij sa me shpejt. Beqaret do ndihen për mrekulli ashtu si janë dhe nuk do kërkojnë ne asnjë moment te kenë dike pranë. Financat do jene dekilate. Dëshira juaj për te shpenzuar nuk do ketë kufij. Kujdes sepse mund te ngeleni edhe pa para.

Peshorja

Pritet qe kjo dite te jete e bukur dhe e mbushur me emocione te forta për te dashuruarit. Do flisni edhe për disa tema delikate dhe do i zgjidhni me qetësi ato. Te dy do tregoheni me te kuptueshëm me njeri-tjetrin. Venusi do iu mundësojë beqareve një takim misterioz dhe ne një vend qe nuk iu shkon mendja. Financat ne përgjithësi do jene negative. Kujdes me shpenzimet.

Akrepi

Dite e stuhishme dhe problematike kjo e sotmja për jetën ne çift. Debatet do jene te shumta dhe disa do mendojnë t’i japin fund lidhjes. Beqaret do pëlqejnë një person qe nuk iu përshtatet aspak. Mos merrni hapa te nxituara sepse do vuani. Merkuri do ndikoje pozitivisht tek financat. Do iu jepet mundësia për te shpenzuar pak me tepër dhe për te hequr lek mënjanë.

Shigjetari

Sot do ngrini disa pikëpyetje mbi jetën ne çift. Mos merrni vendime te nxituara, por flini njëherë me partnerin për te pare çfarë mendon ai. Beqaret do jene ëndërrimtare dhe do kërkojnë te përjetojnë sa me shume kënaqësi. Kujdes, mos bëni asnjë hap për te cilin te pendoheni. Financat do ndikohen pozitivisht nga planetët. Çdo gjë do shkoje me se miri.

Bricjapi

Për pjesën me te madhe te atyre qe janë ne çift, dita do jete e qëndrueshme, por do ketë edhe nga ata qe do mendojnë për aventura kalimtare. Kujdes! Beqaret nuk do arrijnë te krijojnë lidhjen qe kane menduar edhe pse mundësitë për takime do jene te shumta. Financat do jene te qëndrueshme, por nuk duhet te ndërmerrni rreziqe te tejskajshme.

Ujori

Today is a warm and sunny day for lovers. Communication in the couple will continue to be good and you will not have any disagreements. Single women should use all the weapons they have to make the person they like for themselves. Don't wait too long because someone else may be more skilled. In the financial plan, be careful not to have problems.

Pisces

Today you will think only about what you will go through and not at all about what may happen in the future. The day will be calm, but without great emotions. Single women will continue to remain alone. The opportunities that will emerge will not be what they expected. Neptune will dominate the financial sector and will bring significant improvements. Protect this situation as much as you can.