BREAKING NEWS

Jorida Tabaku reveals the scenario within the party, this is how the PD should be run

Jorida Tabaku reveals the scenario within the party, this is how the PD should
x
BREAKING NEWS

A third force emerged in some municipalities, Tom Doshi broke the silence about the result of the PSD

A third force emerged in some municipalities, Tom Doshi broke the silence about
x
BREAKING NEWS

Did you vote for Kelliçi or Bejko in the May 14 elections? Jorida Tabaku answers

Did you vote for Kelliçi or Bejko in the May 14 elections? Jorida Tabaku
x
BREAKING NEWS

Got a positive result in the election, Tom Doshi responds "tooth for tooth" to Berisha: He is hurt by the fact that...

Got a positive result in the election, Tom Doshi responds "tooth for
x
BREAKING NEWS

Will he run for the head of the DP? This is how Jorida Tabaku answers

Will he run for the head of the DP? This is how Jorida Tabaku answers
x
BREAKING NEWS

Violence in the north of Kosovo, Prime Minister Rama reacts

Violence in the north of Kosovo, Prime Minister Rama reacts
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela warns: Remember, it's time for Albanianism

Spartak Ngjela warns: Remember, it's time for Albanianism
x
BREAKING NEWS

"He called the flag patchwork", Milaim Zeka accuses Kurti of the tensions in the North, here are the consequences it brings us in relation to the USA and the EU

"He called the flag patchwork", Milaim Zeka accuses Kurti of the
x

Lifestyle

Daily horoscope for tomorrow, Thursday March 30, 2023

Daily horoscope for tomorrow, Thursday March 30, 2023

Aries

You are determined and motivated to realize your project. This Thursday is off to a good start, but try not to expect too much from yourself and also be more willing to cooperate. You want healthy fun and tonight you will have the opportunity to do different things than usual. In terms of love, if you really want to, you can give a lot more: the planets protect you, new meetings are favored, friendships born now can become something more tomorrow, you have a month if your heart is alone, for it made new acquaintances.

Taurus

You feel more open to love and maybe you can make up for it if in the last few hours you have exaggerated it by raising a tone of controversy. The profits are completely absorbed by the anticipated expenses for the coming months that are also related to an event, a transformation, a radical change. Feelings tonight need more stability and a concrete commitment on your part. If you really want to impress a person, from Friday, you may have clearer ideas.


Gemini

Attention in relationships with others: this day starts with one less gear. Be careful in relationships with family members, in parent-child relationships. There is something wrong with love and, especially if there have been problems in the past, you will not hesitate to be angry tonight. At best, a healthy silence will avoid unnecessary tension. The stars advise you to make the best of a bad situation, but sometimes it's hard to keep quiet, don't let any misfortune get you down, even if it was a missed meeting with a person you care about in some way special. A bit tired evening.

The crab

If you wake up in a bad mood, smile in front of the mirror following the advice of the stars that now invite you to forget a sad past that you went through from December to the beginning of January. You will be able to impose your point of view, therefore, also in terms of love, from Friday we will have a calmer Venus. If you are single you should look around. If you are in a couple try to resolve today a dispute about an old conversation that has never been resolved with the person you love and try to reconcile both points of view.

Leo

Situata që po përjetoni është shumë e veçantë, duhet të prisni edhe grindje brenda familjes, veçanërisht nëse ka mosmarrëveshje për çështje juridike apo për një testament. Investoni energjitë tuaja në diçka vërtet fitimprurëse, mbani këmbët në tokë dhe mendjen të pastër. Në aspektin dashuror, yjet janë veçanërisht të pasionuara. Nëse keni një histori që vazhdon prej disa kohësh, ndoshta jeni duke u fokusuar në çështje të tjera në këtë periudhë, mesa duket ka çështje praktike më të rëndësishme për të zgjidhur. Është një situatë astrologjike që sot ju gjen nën presion. Duke qenë se në vendin e punës ka pasur shumë tensione, tani do të dëshironit të paktën në dashuri të kishit mbështetje, nuk po them dikë ku të mbështeteni, sepse jeni një person që qëndron në këmbët e veta, por të paktën pak inkurajim dhe si të thuash, ngushëllim.

Virgjëresha

Kujdes mos e teproni me kritikat, qoftë edhe ndaj vetes! Ju nuk keni gabuar në zgjedhjet e caktuara dhe ata që ju kritikojnë nuk janë në pozicionin tuaj, është shumë e lehtë për të gjykuar nga jashtë dhe pa marrë përgjegjësi. Nëse ka pasur probleme në të kaluarën e afërt, ndoshta duhet të fajësoni njerëzit përreth jush, të cilët nuk janë gjithmonë të besueshëm në vendin e punës. Nga ana tjetër, tashmë keni në plan të lani disa hesape, por disa diskutime do të shtyhen deri në Mars. Ndjenja juaj e lindur e drejtësisë nuk ju lejon të mbështesni idetë e atyre me të cilët nuk i ndani. Është e lehtë të futesh në debat me një person sonte. Megjithatë, marrëdhëniet me Ujorin dhe Peshoren mund të jenë më të frytshme.

Peshorja

Sot yjet janë në anën tuaj, por nuk mund të përjashtoj një shqetësim të shtuar për familjet që duhet të shpenzojnë për shtëpinë, ose që duhet të përballen me disa shpenzime ekonomike gjatë muajve të ardhshëm. Gjithmonë ekziston ky pozicionim negativ nga Jupiteri që të bën të luftosh për t’i bërë gjërat; sot do të rekomandoja të argëtohesh, të argëtohesh pa asnjë lloj përgjegjësie. Dashuritë janë protagonistet e padiskutueshme të kësaj dite: mbështetuni në sharmin tuaj dhe mundësinë për të nisur një histori të re dashurie. Në rast ndarjeje, pozicioni i Jupiterit mund të sjellë ende disa dyshime në rast se do të mbeten të hapura çështje ekonomike, por ato, nga mesi i majit shumë do të zgjidhen.

Akrepi

Ke vendosur të mos rrish me njerëz që nuk i ndjen si miq, në këtë moment në dashuri mbetesh indiferent ndaj çdo lloj kompromisi. Sot ndjeheni ca të lodhur dhe të trazuar, por nesër (e premte) pritet të këtë një situatë më interesante astrologjike. Ju ende do të jeni në gjendje të impononi këndvështrimin tuaj. Për sa i përket dashurisë, Afërdita ju bën gjithnjë e më të përfshirë teksa i afrohemi fundit të muajit: nëse ju pëlqen dikush, do të ishte mirë ta takoni në fundjavë. Me Peshqit dhe Gaforren janë përputhjet më të mira, por edhe me shenjën e Ujorit mund të ketë një marrëdhënie të shkëlqyer.

Shigjetari

Mos bini në apati, mërzi, ju e dini se jeni mirë vetëm kur e mbushni ditën me gjëra për të bërë. Nëse hasni në rezistencë për të dalë nga disa mendime, sillni në lojë Jupiterin që sundon shenjën tuaj, mendoni optimizmin dhe mos e lini veten të kapeni nga ankthet; në këtë periudhë, në fakt, sa më shumë njerëz të takoni, aq më mirë. Kjo është një kohë e mirë për të bërë përvoja të reja, është gjithashtu e dobishme të planifikoni një takim me miqtë për të hequr mendimet negative nga mendja juaj. Në punë do t’ju duhet të rikonfirmoni një marrëveshje deri në fillim të majit, por mos e lodhni kokën tani, do të mendoni për këtë në kohën e duhur. Do të jeni veçanërisht të përfshirë në dashuri, por edhe shumë kërkues, prandaj nëse një person nuk u përgjigjet më kërkesave tuaja, patjetër do ta vini atë në provë nga fundi i muajit.

Bricjapi

Ditët e fundit jeni mbyllur pak më shumë në vetvete, është e vështirë për dikë që të futet në botën tuaj, sepse keni vendosur të bëni gjithçka vetë, ose të kontrolloni gjithçka që ju ndodh. Dhe kjo etje për “kontroll”, bën që të ktheheni në shtëpi të rraskapitur. Njëfarë ndjenje mosbesimi rrjedh nga fakti se kohët e fundit jeni tradhtuar nga një miqësi, ose e keni më të vështirë të bini dakord me të gjithë, veçanërisht nëse në vendin e punës ka partnerë ose bashkëpunëtorë që mendojnë ndryshe nga ju. Ndonjëherë të vjen si t’i flasësh tutje të gjitha, por mos e bëni, megjithëse e kuptoj që këtë të enjte mund të jeni nën presion të madh. Nesër do të shëroheni nga e gjitha kjo, por duhet të përmbaheni sepse në këtë periudhë jeni ju që mund t’i bëni vetes mirë ose keq! Kujdes të veçantë duhet bërë nëse keni të bëni me Gaforren dhe Dashin.

Ujori

Kjo është një periudhë e veçantë në të cilën do t’ju duhet të përballeni edhe me disa rivalë të tjerë; Nuk mungojnë momentet ëndërrimtare që mbushin zemrën me ëmbëlsi të madhe, një miqësi mund të bëhet diçka më shumë në javët në vijim. Ju mendoni se bëni një punë të shkëlqyer, por dëshironi të fitoni më shumë. Dhe, në sajë të Jupiterit të favorshëm, disa mund të shpalosin vlerat dhe të dalin të fituar. Afërdita është në orët e saj të fundit në shenjën tuaj të zodiakut, historitë që kanë lindur gjatë kohëve të fundit janë të rëndësishme.

Peshqit

Mundohuni të kufizoni një lëvizje të paduruar ose një përgjigje të prerë që mund ta kthejë një person kundër jush. Tani për tani nuk është koha për të prishur gjithçka! E them këtë veçanërisht për të gjithë ata që kanë kaluar një periudhë të vështirë dhe që pothuajse kanë frikë të rikthehen në lojë. Nga frika e rënies përsëri, njeriu mund të shtyhet të flakë gjithçka, të mos i besojë të gjithëve. Por nuk është gjë e mirë! Kjo është arsyeja pse sonte do t’ju duhet të investoheni në shoqërinë e miqve të ngushtë, të sinqertë, që të jeni në gjendje edhe të flisni, edhe të trajtoni diçka që nuk ju vjen për shtat. Në dashuri nga nesër Afërdita hyn në shenjën tuaj, më pas Saturni do të jetë aktiv nga Marsi, çiftet që munden dhe duan të martohen por edhe personat e ndarë që duan të nisin një jetë të re, duhet të lënë vend për njohje të reja; astrologjia tregon momentet më të mira, por ne gjithmonë e përcaktojmë vetë të ardhmen tonë.