BREAKING NEWS

Altin Dumani is threatened by sms, the democratic deputy whitewashes the Rama-Berisha bargains with the criminal amnesty, this is how the corrupt were released and the "coup" that was done to SPAK

Altin Dumani is threatened by sms, the democratic deputy whitewashes the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha's press is expected to return to the Parliament, from the removal of the salary and any financial benefits, to the burning of the mandate, this is how "non-women" will be taken out of politics

Sali Berisha's press is expected to return to the Parliament, from the
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço gives the details of the sensational project of London to sink the corrupt high officials, here is who collected the evidence for the British who declared Sali Berisha "non-women", on the "black list" of politicians from the right and fr...

Ervin Karamuço gives the details of the sensational project of London to
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela reveals the shocking details, the killers who got rid of Azem Hajdar had set out to eliminate Sali Berisha, who has the evidence that will open the "Pandora's Box" for the file of the "century"

Spartak Ngjela reveals the shocking details, the killers who got rid of Azem
x
BREAKING NEWS

The scheme that Edi Rama is following to "seize" SPAK is revealed, constitutionalists and analysts raise the alarm, strong clashes within "Reestablishment"

The scheme that Edi Rama is following to "seize" SPAK is revealed,
x
BREAKING NEWS

He was raped in the middle of the former Block, new details of the attack on Sokol Mêngjesi are revealed, it is suspected that the cause was...

He was raped in the middle of the former Block, new details of the attack on
x
BREAKING NEWS

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian politicians with criminals, Lord Dingeman is coming to Tirana today, training SPAK prosecutors for money laundering and seizing property, here are the "VIP" names at risk, the Briti...

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian
x
BREAKING NEWS

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state gangs led by General Agim Shehu ambushed us at Ura e Dajlani, Spartak Braho remembers the violence of '96 and reveals the conversation inside the car with the high official of the SP

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state
x

Lifestyle

Horoscope October 7, 2022: What the stars have predicted for each sign

Horoscope October 7, 2022: What the stars have predicted for each sign

Aries

Thanks to the Sun, you will have a very happy life today. You will feel so good that sometimes you will not believe that you are in reality. Thanks to the influence of the Moon today, you will not have any kind of problem in your life as a couple. On the other hand, the day does not have to be routine at all, as both parties will think of doing something different. Single women will have a lot of work load and while dealing with him, they will not have the mind at all about the sentimental life. At work, in addition to good ideas, you will not lack luck. Make the most of it because days like this rarely come. Financial matters will be greatly favored. You will feel good when the situation improves.

Taurus

The situation in which you will find yourself during this day will require realism. Do not be influenced by emotions because you will be wrong. Do not put any kind of pressure on your life as a couple during this day because you may have problems and arguments later. Everyone has the right to act in their own way and nothing can be done under compulsion. Singles will need more than ever to feel desired and receive compliments. The stars will fulfill their wishes. You will be really busy at work, but this will not scare you at all. On the contrary, this situation will push you to make even more efforts. In the financial plan, you will reflect several times before taking steps and you will not have problems.

Gemini

Your life as a couple will be very intense today. The Moon will love you and Pluto will make you even more sensitive and you will think all the time how to make every moment as special as possible. If you are in a relationship, take a few hours, stay next to your partner in quiet places and talk about the past. In this way, you will get to know each other better and get closer. If you are single, you will experience very strong feelings after a meeting that happened as if by magic. Friends have a hand in everything. Professional matters will follow the right course and will no longer pose any kind of problem. The financial situation will improve tremendously.

The crab

Ka rrezik që rutina ta pushtojë jetën tuaj gjatë kësaj dite dhe ajo do rëndojë pafundësisht tek ju. Shpesh do ndiheni edhe pa rrugëdalje. Çdo gjë do ece mire sot ne jetën tuaj ne çift. edhe ne rast debatesh te vogla do dini si te dilni gjithmonë nga situata dhe do ruani qetësinë. Beqaret do kenë një dite te mbushur me mundësi për aventura te jashtëzakonshme, por do jete ne dorën e tyre sesa do duan te përfitojnë. Në punë duhet të bëni pak kujdes sepse vetëm ashtu do e ndërtoni rrugën e duhur nga e cila mund të arrini shumë lart. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe kujdes me çdo lloj shpenzimi.

Luani

Dielli, Saturni dhe Urani do ndikojnë më së shumti gjatë kësaj dite dhe do përmirësojnë veçanërisht financat dhe jetën profesionale. Nëse jeni në një lidhje mund t’iu dalë edhe ndonjë problem i vogël, por pa pasoja shumë të mëdha. Mundohuni të kaloni sa më shumë kohë me partnerin dhe të dashuroheni pa dorashka me të. Ju beqaret do dëgjoni vetëm zemrën dhe do bëni çdo gjë që ajo do ju thotë. Do ndiheni mjaft mirë. Në punë do jetë ditë plot të reja dhe lajme të mira. Çdo gjë do ecë ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar, pasi disa vështirësive çdo gjë ka për të ndryshuar.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite, nën ndikimin e Marsit do ktheni disa faqe të librit të jetës dhe do hapni disa të tjera. Do mendoni përherë përpara me optimizëm. Nëse keni një lidhje, gjithçka do shkojë më mirë sesa e prisnit. Do komunikoni më tepër me partnerin dhe do kaloni edhe momente pasionante. Mos e lini asnjë sekondë t’iu ikë dëm. Nëse jeni vetëm do keni ndryshime dhe surpriza. Duket se takimi i shumëpritur do të ndodhe sot. Në punë ka mundësi të ndërprisni çdo marrëdhënie me një koleg të vjetër dhe kjo gjë do ua vështirësojë pak gjërat në projektin që keni nisur. Marsi do iu mbrojë në planin financiar dhe ju mund të përfitoni të bëni edhe ndonjë shpenzim më shumë.

Peshorja

Hëna sot do ndikojë pozitivisht në jetën tuaj dhe sidomos në atë sentimentalen. Do jeni edhe më socialë dhe më të ndjeshëm. Marrëdhënia me partnerin do jetë harmonike dhe do iu duket sikur jeni mbi re. Mund të flisni edhe për projekte afatgjata. Ju beqarët do keni një ditë të mbushur me emocione. Pritet që të filloni një lidhje të qëndrueshme dhe serioze më parë nga sa kishit menduar. Në punë do jeni edhe më të kujdesshëm dhe më të organizuar. Gjërat do iu ecin më së miri sot. Në sektorin financiar do keni probleme goxha të mëdha. Me pak fjalë do korrni atë që keni mbjellë. Tregohuni më të matur me shpenzimet sepse pasojat do i ndieni gjatë.

Akrepi

Përmirësimi i marrëdhënies me ata që doni më shumë do jetë prioriteti juaj sot. Yjet në fakt do i keni mbështetje dhe nuk do ju ndodhin aspak probleme. Për ju që keni një lidhje do jetë një ditë shumë e rëndësishme. Mërkuri do iu krijojë një situate harmonike dhe gjithë kohës do përjetoni më shumë emocione. Do keni edhe një surprizë që do ju bëjë të ëndërroni më tepër. Ju beqarët mund të keni një takim shumë të veçantë i cili do iu lërë shumë mbresa. Përfitoni nga kjo mundësi që po iu jepet. Në punë do iu jepet mundësia të rregulloni çdo gjë. Marrëdhënia me kolegët do jetë më e mirë dhe do mbështesni njëri-tjetrin. Financat nuk do kenë probleme të mëdha falë maturisë suaj.

Shigjetari

Planetët do i keni në krah gjatë kësaj dite dhe në përgjithësi gjithçka do ju ecë më së miri. Reflektimi para veprimit gjithashtu do jetë diçka e zgjuar. Klima në jetën tuaj në çift do ngrohet mjaft. Pranë partnerit do ndiheni më të dashuruar se kurrë më parë. Ju beqarët do preferoni të qëndroni vetëm edhe për disa kohë dhe do prisni që gjithçka të ndodhe atëherë kur të jetë programuar. Në punë mund të ketë edhe momente disi stresuese megjithatë me durim dhe mbështetje nga kolegët keni për t’ia dalë mbanë. Me financat mundohuni të tregoheni sa më të arsyeshëm që të mundeni. Vetëm kështu nuk do keni tronditje.

Bricjapi

Organizimi do jetë sfida juaj më e vështirë gjatë kësaj dite. Do mundoheni gjithë kohës të vendosni rregull në idetë tuaja dhe në çështjet më të rëndësishme. Jeta juaj ne çift do jete plotësisht e qete dhe pa asnjë lloj shqetësimi sot. Do jeni bashkëpunues dhe te logjikshëm ne çdo çast. Beqaret do kenë plot mundësi për aventura, por do i refuzojnë dhe do preferojnë te presin për historitë serioze. Në punë do jetë ditë paksa delikatë, megjithatë me më shumë përpjekje mund të arrini ta stabilizoni situatën. Ne planin financiar do keni goxha probleme dhe mund te gjendeni ne situata te vështira. Për fat miqtë dhe familjarët nuk do ju lënë në baltë.

Ujori

Sot do keni vërtet shumë nevojë për qetësi. Qëndroni më shumë me personat e dashur dhe thjesht flisni me ta dhe përqafojini. Ngrohtësinë e tyre nuk mund t’ua falë askush tjetër. Venusi do e privilegjoje jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe ne çdo moment do përjetoni vetëm emocione pozitive. Ata qe kane kohe qe po mendojnë për një fëmijë me ne fund do marrin lajmin e gëzuar. Beqaret do jene shume te kujdesshëm për pamjen e jashtme dhe do marrin plot ftesa. Në punë do i merrni gjërat shtruar dhe nuk do nxitoheni të hidhni hapa për gjëra që nuk jeni shumë të bindur. Te ardhurat do kenë disa përmirësime te vogla, megjithatë jo aq sa për te kryer investime ekstravagante.

Peshqit

Asgjë nuk do jetë e thjeshtë për ju gjatë kësaj dite madje në shumë raste do gjendeni përballë zgjedhjesh goxha të vështira. Zemra juaj nuk do ndihet shume mire sot. Partneri do ju beje disa kritika qe nuk do ju pëlqejnë dhe do trishtoheni. Me vone keni për ta kuptuar se gjithçka është bere për te mirën tuaj. Beqaret do presin ende pak kohe para se te hedhin hapa, pasi tani për tani nuk ndihen gati. Në punë do jetë ditë paksa e lodhshme. Pranojeni mbështetjen që do iu japin disa kolegë sepse do e keni me të vërtetë të nevojshme. Financat nuk do jene aspak te mira kështu qe as mos mendoni te kryeni njëherë për njëherë shpenzime te mëdha.