BREAKING NEWS

Former minister Saimir Tahiri is released from prison, this is what the Court decided

Former minister Saimir Tahiri is released from prison, this is what the Court
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka speaks after leaving SPAK: You will often see me at these doors

Flamur Noka speaks after leaving SPAK: You will often see me at these doors
x
BREAKING NEWS

"Belgrade gangs escalated the situation"/ Kurti, more determined than ever, gives a speech in the Parliament: Kosovo will not withdraw, if we did not bring the police to the north, they would attack...

"Belgrade gangs escalated the situation"/ Kurti, more determined than
x
BREAKING NEWS

The investigations against the former deputy prime minister Arben Ahmetaj, the former socialist deputy (Emri) is summoned to SPAK

The investigations against the former deputy prime minister Arben Ahmetaj, the
x
BREAKING NEWS

The 38-year-old man died in an accident and left the scene, the decision is made for the driver

The 38-year-old man died in an accident and left the scene, the decision is made
x
BREAKING NEWS

"He is facing an extraordinary drama, a criminal group..."/ Milaim Zeka explodes at the Serbian president: Vucic has made us constipated

"He is facing an extraordinary drama, a criminal group..."/ Milaim
x
BREAKING NEWS

Tensions in the north, the well-known diplomat comes out with an urgent appeal to Kurti: Make public the list of Serbian agents infiltrated in Kosovo

Tensions in the north, the well-known diplomat comes out with an urgent appeal
x
BREAKING NEWS

What happened? Flamur Noka is called again to SPAK

What happened? Flamur Noka is called again to SPAK
x

Lifestyle

HOROSCOPE/ February 21, 2023, what the stars have predicted for each sign

HOROSCOPE/ February 21, 2023, what the stars have predicted for each sign

Aries

Today will be as you have thought for a long time. At any moment, your partner will surprise you and excite you immensely. Single women will do well to let themselves be free and for no moment should they refuse the invitations that will be made to them. Finances may weaken due to some necessary investments that you will have to make at home.

Taurus

Jupiter will be badly positioned today in your life as a couple and you may argue about elementary things. At some moments it will even seem like you will never be able to smile again. Singles should keep their eyes open at all times and should take advantage of all opportunities for dating. The financial situation will be stable and you will not have the slightest shock.

Gemini

Endurance, joy and optimism. Today is going to be a wonderful day for those who are in a relationship. Use every second as much as you can, why not make a decision. Singles will find the precious stone without any effort. In the financial plan, you should save as much as possible because otherwise the situation will quickly deteriorate.


The crab

Things between you and your partner will go quite well today. Communication and tolerance are your strongest points which have made the situation stable. Singles will have their hearts beating faster than ever before, but they will be afraid to take steps immediately. It will be a turbulent day for finances. Try not to spend recklessly and think about the future.

Leo

You will be very fanatical and jealous during this day, therefore in many moments you will have big problems with your partner. If you don't change your behavior, things will go downhill. Singles should be alert and should not rush to take steps. In the financial plan, you will fight hard with yourself not to spend recklessly and the situation will remain good.

Virgo

Ndjenjat për partnerin do jene shume me te thella gjate kësaj dite dhe nga ana tjetër do dini si t’i shprehni ato pafund. Kjo do ju beje edhe ju te ndiheni me mire. Beqaret nuk duhet t’iu besojnë shume personave qe do i joshin sepse nuk do jene ne te vërtetë ashtu si duken. Ne planin financiar do keni gjithë kohen mbështetjen e yjeve dhe gjendja do mbetet e mire. Te martuarit do jene më me fat.

Peshorja

Dite e mbushur me momente romantike do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Partneri do i mbaje gjithë kohës ne pëllëmbë te dorës. Beqaret duhet te tregohen te kujdesshëm dhe duhet te presin ende disa dite për te hedhur hapa. Buxhetin do dini gjithmonë si ta menaxhoni dhe nuk do keni asnjë tronditje. Disa madje und te ndihmojnë edhe te afërmit.

Akrepi

Ne orët e para te mëngjesit do keni disa mosmarrëveshje te vogla me partnerin, por qe do ju shkaktojnë mërzitje gjate gjithë ditës. Ne mbrëmje ai do ju kërkojë falje ne një mënyrë te jashtëzakonshme. Beqaret nuk do kenë fat ne dashuri sot. As për financat nuk do jete dite pozitive, prandaj mundohuni qe çdo shpenzim ta kryeni pasi te reflektoni disa here.

Shigjetari

Nuk do keni një marrëdhënie te qëndrueshme me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe ne shume momente mundet edhe te konfliktoheni me fjale me te. Beqaret do realizojnë papritur disa takime te cilat do ua ndryshojnë jetën me shume nga sa mund te kishin imagjinuar ndonjëherë. Buxhetin do e mbani gjithë kohen ne vëmendje dhe do ketë vetëm përmirësime.

Bricjapi

Për shkak te debateve te forta qe keni pasur kohet e fundit, por edhe për shkak te disa personave te veçante qe do ju afrohen gjate kësaj dite, do jete shume e vështirë t’i qëndroni besnike partnerit. Beqaret do jene pa fat dhe do vazhdojnë te mbeten vetëm. Ne planin financiar yjet do ju ndihmojnë gjithë kohës te ruani ekuilibrin dhe nuk do keni asnjë lloj tronditjeje ne këtë sektor.

Ujori

Do jeni shume me te logjikshëm sot ju te dashuruarit dhe do mundoheni vetëm qe marrëdhënia ne çift te ece sa me mire. Ne disa momente do luftoni edhe me veten për te mos thënë gjera te gabuara. Beqaret duhet t’i besojnë instinktit te pare dhe nuk kane për t’u penduar. Buxheti do jete goxha i mire, megjithatë kjo nuk do te thotë qe ju tashme mund te shpenzoni sa te dëshironi.

Peshqit

Lovers have the risk of being tempted too much by some young people who will come to work and may even betray the one they have by their side. Everything they have built up to now with their partner will be beamed down as if by magic very quickly. Singles will be faced with difficult dilemmas and will not know what choice to make. Finances will be good because you will always know how to deal with them.