BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Lifestyle

Fundi i retrogradës së Mërkurit, 3 shenjat e Horoskopit që më në fund do tu marrë për mbarë

Fundi i retrogradës së Mërkurit, 3 shenjat e Horoskopit që

Sa herë që flasim për një rrjedhë retrograde të një planeti, tashmë e dini se rrethanat nuk janë më të favorshmet. Vonesat, keqkuptimet dhe shtyrjet janë ato që mbizotërojnë gjatë një kursi retrograd. Sidomos kur flasim për planetin retrogradë Mërkur.

 

Gjithsesi, të gjitha sa më sipër do të përmirësohen në periudhën e ardhshme pasi Mërkuri përfundon orbitën e tij retrograde në Virgjëreshë, deri më 15/09 dhe situatat ndryshojnë, duke prekur të gjitha shenjat.

Por çfarë do të thotë kjo për shenjat dhe cilat preken më shumë?


Virgjëresha

Periudha e mëparshme ishte mjaft kërkuese për ju Virgjëresha dhe situatat nuk ishin veçanërisht të favorshme për dëshirat tuaja. Megjithatë, gjithçka tregon se një periudhë konfuzioni dhe vuajtjeje i vjen fundi dhe ju mund të shijoni Hënën e Re, e cila tashmë ju ka vënë në humor për rinovim. Mos e humbisni këtë humor të mirë për të bërë ndryshime, për të bërë fillime të reja dhe për t’u fokusuar në pamjen tuaj ose çfarëdo që ju bën të ndiheni mirë. Nga data 15/09, kur Merkuri do të jetë rikthyer, është koha për të nxjerrë përfundime dhe për të marrë vendime që do t’ju çojnë në kapitullin tjetër të jetës suaj.

Peshorja

Për ju Peshoret, një periudhë introversioni, ngërçesh psikologjike ose rivlerësimi i prioriteteve dhe qëllimeve tuaja po i vjen dalëngadalë fundi. Mërkuri retrogradë ka të ngjarë të ketë sjellë ankth dhe stres intensiv në jetën tuaj të përditshme, veçanërisht kur ishte në shenjën e Virgjëreshës. Ndoshta ka pasur shqetësime për zhvillimet në jetën tuaj, ose ka dalë ndonjë lajm i pakëndshëm. Por jepini vetes pak më shumë kohë dhe do të shihni se si gjërat gradualisht do të fillojnë të shkojnë në një rrugë më të mirë. Por mjafton t’i shikoni gjërat me qetësi, të bëni korrigjimet e nevojshme dhe të mos nxitoni në përfundime.

Akrepi

Fjala ‘e papritur’ ndoshta përshkruan më së miri të kaluarën për ju, Akrepa. Pas pak ditësh kur Mërkuri do të jetë sërish në rrugën e duhur, do të mund t’u jepni fund keqkuptimeve të përditshmërisë dhe do t’ju gëzoni sërish, me njerëzit që doni. Qëllimet tuaja gjithashtu do të bëhen të qarta dhe do të keni një pamje më të qartë të rrugës suaj të karrierës. Mbështetja që keni kërkuar prej kohësh nga njerëzit përreth jush më në fund do të jetë më e dukshme dhe do t’ju mbulojë emocionalisht.