BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Lifestyle

"Fillimi për ndryshime të vogla", ja cila shenjë ka mbështetjen e yjeve sot

"Fillimi për ndryshime të vogla", ja cila shenjë ka

Dashi

Nëse gjatë ditës ju kërkohet të ndryshoni ofrues shërbimesh si energjia elektrike, telefoni apo të tjerë, dhe në veçanti të zgjidhni produkte bankare tërheqëse, ju këshillojmë të bëni kujdes përpara se ta bëni këtë pranoni.

Demi

Është koha për të ndërmarrë veprime dhe për të filluar zbatimin e ndryshimeve pozitive që e dini se ju nevojiten. Ju jeni futur në një ngarkesë të madhe pune dhe një sërë angazhimesh që ju kanë konsumuar kohën dhe energjinë.

Binjakët

Është krejtësisht normale të ndihemi të fikur ose të zhveshur herë pas here, edhe nëse ka shumë gjëra pozitive që ndodhin në jetën tonë. Ndonjëherë shqetësimet, stresi apo thjesht monotonia mund të ndikojnë në disponimin tonë.

Gaforrja

Është e vërtetë se ndryshimi ndonjëherë mund të sjellë frikë dhe pasiguri, veçanërisht kur nuk jemi mësuar të marrim vendime të mëdha. Megjithatë, fillimi me ndryshime të vogla në jetën tuaj të përditshme është një mënyrë e shkëlqyer për të kapërcyer këtë rezistencë dhe për të hapur veten ndaj përvojave të reja.

Luani

ne e kuptojmë plotësisht se ndiheni të frustruar me situatën në të cilën ndodheni aktualisht. Është e natyrshme të dëshironi të ndihmoni dhe të jeni të pranishëm në jetën e atyre që na interesojnë, por është e rëndësishme të mbani mend se secili individ ka hapësirën e vet dhe bën të tijën zgjedhjet.

Virgjëresha

Është e rëndësishme të ruhet një ekuilibër i shëndetshëm midis jetës individuale dhe jetës në çift. Është krejtësisht e natyrshme që dëshironi të kaloni kohë me njerëzit më të afërt, përfshirë partnerin tuaj, por është gjithashtu thelbësore që të merrni kohë për t’u kënaqur me aktivitetet tuaja dhe për të kultivuar interesat tuaja.

Peshorja

Është e vërtetë që jeta mund të jetë plot tension dhe ndonjëherë duket sikur gjithçka po ndodh me një ritëm marramendës. Megjithatë, është gjithashtu e rëndësishme të gjeni një ekuilibër midis punës, përgjegjësive dhe kohës për veten tuaj.

Akrepi

Marrja e rreziqeve financiare mund të jetë një strategji e mirë në disa situata, por është gjithmonë e rëndësishme ta bëni këtë me vetëdije dhe kujdes. Përpara se të merrni vendime të rëndësishme financiare, ju këshillojmë të bëni një analizë të plotë të përfitimeve dhe rreziqeve të mundshme.

Shigjetari

Është e vërtetë që është e rëndësishme të merrni vendimet tuaja dhe t’i besoni gjykimit tuaj. Ndonjëherë, edhe nëse qëllimet e të tjerëve janë të mira, ju jeni i vetmi që i dini të gjitha rrethanat dhe detajet e një situate specifike.

Bricjapi

Zgjerimi i horizontit dhe mbajtja e një mendjeje të hapur për të përfituar nga mundësitë që paraqiten në jetë është thelbësore. Ndonjëherë ne fokusohemi aq shumë në atë që po ndodh në mjedisin tonë të afërt, saqë humbasim mundësi të vlefshme që mund të na sjellin sukses dhe rritje.

Ujori

Shfaqja e kreativitetit dhe imagjinatës në punë mund të hapë dyer dhe mundësi për avancim. Kompanitë shpesh vlerësojnë punonjësit që vijnë me ide të reja dhe zgjidhje kreative për sfidat.

Peshqit

Ndonjëherë projektet që nuk na emocionojnë ose nuk na kënaqin plotësisht mund të jenë të vështira për t’u mbajtur dhe të përfundojnë me dështim.