BREAKING NEWS

"There was no legal basis for dismantling the cartridges, then the order came out to.."/ The tragedy of Gërdec, the testimony of the Secretary General of the Ministry of Defense is clarified

"There was no legal basis for dismantling the cartridges, then the order
x
BREAKING NEWS

"The boss wants the order"/ Gërdec tragedy, the testimony of the ex-soldier becomes clear

"The boss wants the order"/ Gërdec tragedy, the testimony of the
x
BREAKING NEWS

The "Tropoja" file, how the Haklaj brothers were executed one after the other after the conflict with Berisha, who are the 15 officials who risk prison, here is the evidence that SPAK is investigating

The "Tropoja" file, how the Haklaj brothers were executed one after
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj speaks for the newspaper "SOT" and warns of the sinking of Sali Berisha in SPAK for the murder file in Tropoja: He has become like a rabid dog that is trying to eat every person that comes in front of him

Zylfie Haklaj speaks for the newspaper "SOT" and warns of the sinking
x
BREAKING NEWS

The scandal, this is how Rama helped Bolino to rob the properties in the former "Partizani" Complex with the same scheme he followed with Jamarbër Malltez, the charges and documents are revealed

The scandal, this is how Rama helped Bolino to rob the properties in the former
x
BREAKING NEWS

In the interceptions of "SKY ECC" well-known journalists who collaborate with crime and politicians who have ordered murders appear, a minister is about to sink, here are the sensational behind-the-scenes, says Anduena Llabani

In the interceptions of "SKY ECC" well-known journalists who
x
BREAKING NEWS

Bloc doctor Sali Berisha provokes and fiercely attacks LANÇ: Liberation Day the blackest day for Albanians, 28 thousand martyrs did not fall and there was fratricide, battles were invented and stories about partisans were fabricated

Bloc doctor Sali Berisha provokes and fiercely attacks LANÇ: Liberation
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: This is why Sali Berisha does not accept November 29 as Liberation Day, he has aligned himself with the ballisticians and Nazi fascists, the facts disprove his claims

Muharrem Xhafa: This is why Sali Berisha does not accept November 29 as
x

Lifestyle

Engagement, marriage and Mercury retrograde/ Meri Shehu reveals the luckiest sign for December and the big changes that will happen

Engagement, marriage and Mercury retrograde/ Meri Shehu reveals the luckiest

Like every beginning of the month, on the show "Rudina" on TV Klan, the astrologer Meri Shehu was invited, who revealed how the signs will spend the month of December. According to the astrologer, the year will end with Mercury in the background, but this is not necessarily a bad thing.

"We have a karmic entry of 2023, because at the end of December 2022, Mercury, which will enter Capricorn from December 6, turns back on the 29th. So in the new year and the transition to 2023 we will do it with an opposite Wednesday in Capricorn. It's not a bad sign, but since Capricorn is a karmic sign, that is, of a very important social or traditional or patriotic event or event, many countries will deal a lot with social things, their things, the third age, the rules. "Apparently, the year 2023 will begin restrained by rules, with strong social balance," said astrologer Meri Shehu.

According to her, this month cannot be good for Gemini who will have to get out of their nature, while Scorpio seems to have a very important month. 

12. Gemini - They are in this position, we have good news for Gemini, that we will have a full moon on the 8th, they will receive good news and a wish fulfillment, but after that they will be very busy with work, with the economic side . We will look at some twins who have to become more managers than everyone else. When they do Gemini as matures overcome the extreme, they become much more serious. They can get a little out of their naturalness. On December 20, Jupiter will enter Aries. 2023 will be good for twins.

11.Demi–  Në fakt me hënën e plotë në binjak në datën 8 do merren shumë me çështjet ekonomike, për këtë arsye pas datës 8 do filloj një rënie. Nuk do e ndiejnë veten shumë rezultativ, të qetë. Jupiteri në dash do i kthej në situatën e verës që nuk ishin të qetë, shumë të hapur. Duhet të presin të kaloj Dhjetori dhe  dy tre muajt e parë të vitit. do kemi problematika në fund të muajit.

10.Virgjeresha– Hëna e plotë në  Binjakë sjell një tentative për të rënë në sy për sa i përket një pune dhe një projekti, sidomos në punë që lidhen me shtetin. Në çështjet erotike nuk do jenë keq. Futja e Jupiterit në dash do i japi më shumë tendenca në çështjet ekonomike Do bëhen të furishëm në  çështjet ekonomike.

9.Peshqit– E kanë të mirë këtë pozicion deri në datën 20 Jupiteri është në shenjën e tyre. Duhet të kenë kujdes marrëdhëniet familjarë, një Hënë e plotë në Binjak i prish ekuilibrat në familje. Peshqit kanë një muaj pozitiv deri në datën 20 pastaj gjerat marrin një drejtim tjetër, në jetën personale, në  zgjedhje, në gjithçka.  Mërkuri i  kundërt në Bricjap do i sjelli probleme në punë, miqësi dhe dashuri.

8.Gaforrja– Shumë planete do dalin në Bricjap, partneritetet do jenë të fuqishme. Do duan të bëjnë bashkëpunime të reja janë në këtë pozicion, pas datës 20 i thërret një detyrë e re një ndryshim  i madh në lidhje me karrierën, ose një rrezik që e kanë përjetuar në verë dhe i rikthehet përsëri. Mund të rregullojnë një gabim të bërë gjatë muajve të verës për të avancuar apo për t’i dhënë fund një pune apo marrëdhënie që nuk ecën. Do jetë një muaj i çuditshëm. Marrëdhëniet në çift do komplikohen direkt pas datës 29

7.Dashi-  Kanë një muaj shumë të çuditshëm gjysma e muajit i thërret për të qenë i kujdesshëm, kanë hapur tentakulat e tyre, akne avancuar me projekte se shumë planete në shigjetar ja kanë dhënë një hov të mirë dasheve. Jupiteri në datën 30 në shenjën e tyre i jep mundësinë për të rimarrë  frenat dhe për të avancuar fuqishëm. Dy apo tre muaj do e kenë fatin duhet ta shikojnë me kujdes, një çështje familjare duhet ta shikojnë me kujdes, ose një punë që lidhet me shtetin. Megjithatë ky është një nga muajt shumë të fuqishëm karriera e dashëve do vihet në pikëpyetje pas datës 29, ecuria  ose marrëdhëniet me eprorët dhe njerëzit e fuqishëm.

6.Luani- Shumë planete në Shqigjetar bëjnë që fillimi i dhjetorit t’i japi avantazh t që të rregullojnë gjërat në lidhje me dashurinë. pastaj fillojnë punët. Luani do angazhohet me punë të rëndësishme, por edhe do vështirësohen kur të duan të gjejnë një punë që të zgjasë në kohë. Do kenë kujdes, do e gjejnë këtë punë, por nga fundi i muajit fillojnë problemet shëndetësore të luanëve për të cilat luanët nuk duhet të shpenzojnë shumë energji. Hëna e plotë në Binjak u sjell një takim shumë të këndshëm dhe romantik dhe një jetë sociale të mirë, mbase edhe udhëtime jashtë.

5.Peshore – Janë në një kulm. Është një muaj shumë-shumë i rëndësishëm për peshoret. Jupiteri do dali në opozitë me peshoret, pra në Dash. Shumë peshore që nuk  janë fejuar, martuar apo kanë lënë  përgjysmë planet  e tyre i vazhdojnë pas datës 20. Por edhe ata që  nuk e kanë dhënë fjalën e fundit në një marrëdhënie të zvarritur do e japin pas datës 20. Fundi i Dhjetorit do i gjej disa të martuar, të fejuar dhe disa të ndara dhe vetëm. Mërkuri i kundërt edhet sapomartuarit edhe të ndarët do i vëri në mendime dhe në pikëpyetje. Viti i ri do futet me gjëra nga e kaluara.

4.Ujori- Futet Jupiteri në Dash,  kjo bën që ujorët do jenë në lëvizje të madhe. Shumë planete në Bricjap pas datës 6 dhe datës 10, në jetën personale do i strukin ujorët, nuk japin maksimumin, por do ndiejnë shumë. atë që do ndiejnë do e ndiejnë përgjithmonë. Guri i rëndë do zërë vend në zemrën e tyre.  Mendohet që ana ekomomike do shkoj mirë deri në datën 20 të paktën të mbledhin rezervat e tyre ekonomike.

3.Shigjetari-  Deri në datën 6 kanë Mërkurin në shenjën e tyre, deri në datën 10 kanë Afërditën, mund të bëjnë mrekulli, kontakte, dashuri, marrëdhënie ekonomike. Do kenë një fillim muaji të fuqishëm. Do merren kryesisht me çështjet ekonomike. Janë mirë.  Fundi i vitit i bën skeptik kryesisht në çështjet ekonomike. Do kenë lajme të mira deri në datën 10.

2.Bricjapi-  Dhjetori u përket sepse në datën 6 futet Mërkuri në shenjën e tyre, në datën 10 futet Afërdita. Shumë  bricjapë do bëjnë punë të mëdha projekte, fejesa, martesa. Është një muaj që Afërdita në shenjën e tyre ua  jep këtë, por me masë, ata nuk e kalojnë kurrë masën. Në lidhje me punën dhe shëndetin duhet të kenë kujdes rreth datës 8 sepse hëna e plotë  në Binjakë u thotë kujdes. Mërkuri i kundërt do sjellë ngatërresa, kthime mbrapa në projektet e bricjapëve dhe anullime.

1. Scorpio- Until the 6th and 10th they will deal with economic issues, Venus and Mercury in Sagittarius give them a good economic advantage. They will enter into very powerful plans. The full moon makes it very personal, spiritual, sexual, we will see what will happen in a very romantic meeting for Scorpios who are in the first place. An economic desire can be finalized. This month there are projects, meetings, contacts and many 'shows' for them. But as always on the 29th, as always, there is a complication of situations, a reversal, a cancellation. The important thing is that Mercury in Capricorn is a manager.