BREAKING NEWS

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet çfarë u diskutua

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për ndryshimet rrënjësore që pritet të ndodhin:Harta mund të ndryshojë, Shqipëria dhe Kosova do bashkohen

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për
x
BREAKING NEWS

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i
x
BREAKING NEWS

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel kushtetutën dhe autonominë e pushtetit vendor", Ilir Meta del me vendimin më të fundit

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel
x
BREAKING NEWS

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për Sali Berishën

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur, një nga më të mirët në zhanrin e peisazhit (EMRI+FOTO)

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë korrupsioni dhe frika e SPAK, nuk trembet SHBA me “Foltore”, 3 makina policie duhen për t’i arrestuar

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë
x

Lifestyle

Emocionet mund t’iu nxisin të kaloni disa vija të kuqe…, kujdes nga.../ Ja çfarë parashikon horoskopi i ditës së sotme

Emocionet mund t’iu nxisin të kaloni disa vija të kuqe…,

Dashi

Jini të kujdesshëm me veprimet dhe lëvizjet që mund të bëni këtë ditë të parë të javës së re, e hënë 22 nëntor. Ngacmimet e paqëllimshme mund të ndikojnë tek marrëdhëniet tuaja me disa persona të afërt. Më mirë të shikoni punën tuaj. Shkoni në kinema ose bëni ndonjë gjë tjetër argëtuese.

Demi

Ju do të jeni plot shpirt dhe energji. Telefononi një mik dhe nisni të festoni. Por nga ana tjetër, një dozë lavdie mund t’ju bëjë të pakujdesshëm ndaj rrezikut që ju kanoset në të ardhmen! Megjithatë mos u trembni. Kjo nuk do të thotë se do të lëndoheni nga një person. Shëndeti nga ana tjetër mund të ndikohet nga konsumimi i ushqimeve, të cilat stomaku juaj nuk i tret.

Binjakët

Dita e hënë 22 do të jetë e kënaqshme për ju, por ka një mundësi që të fiksoheni drejt një gjëje pak të rëndësishme. Kjo do t’ju marrë vëmendjen. Është koha për të parë panoramën e plotë të gjësë dhe jo për t’u marrë më me çikërrima pa vlerë.

Gaforrja

Ka shumë mundësi që dita e hënë të jetë shumë intensive për ju. Mund të ketë vizitorë që do të duan t’ju takojnë. Kjo mund të jetë koha për të rinovuar diçka tek puna ose shtëpia. Edhe pse do të jeni shumë aktivë gjatë ditës, do të shijoni çdo minutë që kalon.

Luani

Mund të mbusheni me dizinformacione këtë fillimjavë. Është shumë e rëndësishme që t’i besoni gjykimit dhe arsyetimit tuaj. Mos dëgjoni dhe mos u influenconi nga të tjerët. Mundohuni të gjeni të vërtetën në mënyrën tuaj. Kjo do t’iu çojë drejt zgjidhjes më të mirë. Së shpejti mund të keni plane për pushime.

Virgjëresha

Do të jeni shumë aktivë me plot ide të reja dhe inspirim. Do të vini me plane të reja në mënyrë konstante. Për më tepër, realizmi i këtyre planeve do të jetë shumë i lehtë. Por problemi i vetëm është se do të jeni të tejmbushur nga idetë e reja e nuk do të dini ç’të bëni më parë!

Peshorja

Dita do të shënohet me luhatje të humorit. Por gjithsesi do t’iu buzëqeshë fati sa i përket pasurisë. Ka shumë mundësi të keni përfitime materiale. Fati i mirë tek financat fatkeqësisht nuk do të zgjasë shumë.

Akrepi

Këtë të hënë mund të shijoni jetën profesionale dhe atë familjare. Do të jeni të sjellshëm me njerëzit që ju rrethojnë. Mund të gjeni një burim tjetër të ardhurash. Gjithashtu planifikoni që të rinovoni shtëpinë ose mjedisin ku punoni.

Shigjetari

Do të keni vlerësime pas punës së madhe që do të bëni këtë fillimjavë. Respekti i njerëzve ndaj jush do të rritet. Mbimendimet ju lodhin dhe për shkak të punës së madhe do të humbisni disa momente familjare.

Bricjapi

Do të jeni të kënaqur në punë këtë të hënë 22. Mund të planifikoni një udhëtim të shkurtër që lidhet me punën, por jo vetëm kaq. Mund të planifikoni edhe një udhëtim të gjatë. Gjithashtu ka mundësi që të vizitoni një vend fetar për të ruajtur paqen e brendshme. Më të vjetrit do t’iu tregojnë rrugën e duhur. Kjo do ju japë pamjen e qartë për sa përket arritjes së qëllimeve tuaja.

Ujori

Duhet të jeni të përgatitur për t’u përballur me sfidat që po vijnë. Bëhuni gati të shpjegoni çfarëdolloj gjëje që po ju pyesin. Përpjekjet do të zgjasin pak, por kjo do të vendosë themelet për një progres në të ardhmen.

Peshqit

Këtë fillimjavë mund të bëheni emocionalë mbi disa çështje që kërkojnë të jeni praktikë. Ndaj duhet të ndani gjërat të cilat dëshironi nga ato që janë të mira për ju. Emocionet mund t’iu nxisin të kaloni disa vija të kuqe…