BREAKING NEWS

SPAK has entered a "mined" area, sensitive information classified as secret has been stolen, this is how deputies can be blackmailed, in a mafia scheme involving foreign intelligence services, police actions are at risk, Kreshnik Spahiut explodes the "...

SPAK has entered a "mined" area, sensitive information classified as
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Here is the sensational evidence that justice has discovered for the Meta-Kryemadhi couple, SPAK is nearing the end of the investigation into the money laundering file, the communication of the charge is expected, the arrest of Argita Mallt...

Romeo Kara: Here is the sensational evidence that justice has discovered for the
x
BREAKING NEWS

The den of "non-women" is divided, Ilir Meta attacks Reestablishment and declares the break with Sali Berisha, here are the accusations against the former leader of the DP

The den of "non-women" is divided, Ilir Meta attacks Reestablishment
x
BREAKING NEWS

The Re-establishment with Rilindah market continues, Berisha deepens the attacks on Erion Veliaj, calls for early elections in the Municipality of Tirana, Belind Kelliçi, candidate of "Foltores", Edi Rama with "not even under his sleeve"

The Re-establishment with Rilindah market continues, Berisha deepens the attacks
x
BREAKING NEWS

The son of the former minister of the Democratic Party, a candidate for the Ombudsman, the behind-the-scenes of another Rama-Berisha secret bazaar is revealed, the aim is to attack the Reform of Justice through the "non-woman" man

The son of the former minister of the Democratic Party, a candidate for the
x
BREAKING NEWS

This is why Rrumbullaku lied to Prime Minister Rama and how Ervin Muça exported TIMS system data, Karamuço reveals the last details, the Americans are also involved

This is why Rrumbullaku lied to Prime Minister Rama and how Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Here are the 2 postmen who launder Ilir Meta's money in England, their frequent and unjustified trips to London, details of his assets hidden in banks in Switzerland, Congo, Cyprus and San Marino are revealed, two more appear on the scene singers, SPAK...

Here are the 2 postmen who launder Ilir Meta's money in England, their
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta is preparing the ground to escape from the clutches of SPAK, here is his "ace up his sleeve", Evi Kokalari makes a strong statement

Ilir Meta is preparing the ground to escape from the clutches of SPAK, here is
x

Lifestyle

"The lunar eclipse brings love problems and dangers this week"/ Weekly horoscope, astrologer Jorgo Pulla warns of these signs

"The lunar eclipse brings love problems and dangers this week"/ Weekly

Invited to the "Rreze Dielli" show, was the well-known astrologer Jorgo Pulla, who spoke about the lunar eclipse of March 25 and the impact on all zodiac signs specifically.

"This lunar eclipse is about personal relationships, work and career, travel as well. It focuses directly on the area of ??relationships and partnerships, which are already going through a lot of trouble all this time. Once again, the Full Moon comes to give a more final shape to things and perhaps marks the final closures in several relationship cycles for all signs," Jorgo said at the beginning of the conversation, adding that eclipses are valid for at least six month. Another important eclipse is that of the Sun, which starts on April 8, which, together with the Moon, will accompany us until the month of September. How will the lunar eclipse affect the signs of the zodiac during this week?

Aries

The Full Moon Eclipse that occurs on March 25 in the polar sign of Libra will "illuminate" the problems that exist in your relationships, which will push you to make serious decisions. If you feel that breaking up is the only solution, you don't need to delay it any longer, as you are only breaking up with the past. A new love will warm your heart and close all your wounds. However, the eclipse also favors your finances, which will take an upward path. You should avoid conflicts these days. Relationships related to Cancer or Aquarius, care should be taken to solve the problems, this is the moment. These three days you should be attentive to make correct decisions. In the field of love, travel is in your favor.

Taurus

The Lunar Eclipse activates your work and health axis and signals changes in these areas. If you've put a lot of effort into your work so far, you may need to slow down, as it's time to recover and rest so you don't strain your body. If you are one of those looking for new perspectives, the eclipse will bring you proposals that may not excite you, but you should take advantage of them, especially if you have financial problems. The inauguration of the eclipse can be related to a new romance, the formalization of a serious relationship or even a permanent settlement in another country.

Gemini

Eklipsi hënor në shenjën e Peshores, do të rezultojë pozitiv për shenjën tuaj, pasi do t? shkaktojë zhvillime në jetën tuaj emocionale. Formalizimi i një lidhjeje serioze do të jetë me përparësi, një dashuri e re apo edhe një ndarje do të marrë gjithë interesin tuaj. Nëse merreni me profesione artistike ose me biznes, gjatë kësaj periudhe do të keni një përfitim të madh, i cili do t’ju ndihmojë të rregulloni tepricat financiare. Mund t'ju sjellë edhe të ardhura nga burime të fshehura, të cilat do t'ju nevojiten për një investim të rëndësishëm. Në sektorin emocional, partneri do t'ju ofrojë një ndjenjë më të madhe sigurie, ndërsa nëse jeni beqarë mund të rindezni një dashuri nga e kaluara ose t'i dorëzoheni një tundimi të ri. Lidhjet me Luan dhe Peshk janë më të mirat.

Gaforrja

Jeni veçanërisht "të ndjeshëm" ndaj eklipseve, pasi Hëna është sundimtari juaj, i cili ndikon në emocionet dhe psikologjinë tuaj. Eklipsí hënor, i cili do të ndodhë më 25 mars, do të sjellë ndryshime si në fushën profesionale ashtu edhe në mjedisin tuaj familjar dhe do t'ju duhet të mobilizoni t? gjitha forcat p?r të shmangur zhvillimet e pakëndshme, Ky eklips është një mburojë mbrojtëse, por edhe ju duhet të bëni më të mirën. Eklipsi p?rmirëson dukshëm të gjitha punët tuaja dhe ju jep mundësinë të rivendosni çdo humbje dhe dëmtim, Me ndihmën e njerëzve të besuar, partnerit tuaj dhe perëndeshës së fatit, jeta juaj do të marrë një ecuri lart, ndërsa sa i takon dokumentave, keni rezultatet e dëshiruara. Në fushën shpirtërore Dash dhe Shigjetar janë lidhjet më të mira.  

Luani

Sundimtari juaj, Dielli, merr pjesë në dy eklipse gjatë këtij viti, që shënon edhe ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj për ju. Këto ndryshime mund të jenë disi të vështira, por patjetër do t'ju sjellin perfitime, të cilat do t'i kuptoni me kalimin e kohës. Eklipsi hënor që ndodh më 25 mars ju nxit të ndryshoni kursin dhe drejtimin dhe të kërkoni shtigje të reja, edhe nëse kjo do të thotë të shkëputeni nga zakonet tuaja. Ndoshta lëvizja në një qytet apo vend tjetër garanton një të ardhme më të mirë që nuk mund ta injoroni. Përveç kësaj, eklipsi garanton sukses absolut në punët tuaja profesionale dhe financiare. Lidhjet që kanë të bëjnë me Akrep dhe Dash janë më të mirat.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, rrjedha e financave, e cila ka qenë veçanërisht shqetësuese kohët e fundit për ju, ndikohet nga eklipsi hënor që do të ndodhë më 25 mars. Fenomeni do të shkaktojë ndryshime në të ardhurat dhe shpenzimet tuaja dhe kjo do të thotë se duhet të përgatiteni për zhvillime pozitive apo negative. Nëse keni teprica financiare, do të ishte mirë t'i rregulloni, në mënyrë që të mos ketë pasoja. Eklipsi i Hënës së plotë nuk përjashton hyrjen e të ardhurave të reja, të cilat mund të vijnë përmes një propozimi të ri biznesi. Eklipsi ju lejon të vlerësoni me maturi perspektivat e reja dhe të kërkoni një pozicion që premton perspektiva të ndritshme. Edhe jashtë vendit mund t'ju ofrohet një karrierë e shkëlqyer, ndërkohë që është e mundur të ndiqni një dashuri të madhe në një vend tjetër. Disa lidhje bëhen serioze dhe madje mund të ketë një bashkim familjar.

Peshorja

Ky eklips ju fton të bëni sqarime dhe ndryshime në marrëdhëniet dhe partneritetet tuaja. Sigurisht, kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht fundi i një partneriteti apo një ndarje, përkundrazi, ndoshta disa ndryshime konsiderohen të nevojshme, që të ketë konsolidim dhe përmirësim.Veç kësaj, fakti që Hëna e plotë nuk formon aspekte negative do të thotë se tashmë vështirësitë i përkasin së shkuarës dhe mbeten disa detaje për të përfunduar rinovimin rrënjësor. Përveç kësaj, eklipsi është fundi i një situate të vështirë, çlirimi përfundimtar nga një problem që ju shqetëson prej disa kohësh ose përfundimi i nje shit-blerje të rëndësishme.

Akrepi

Eklipsi Hënor shënon mbylljen e një kapitulli në jetën tuaj dhe fillimin e një të riu. Edhe nëse kjo do të thotë të humbasësh një vend pune, kjo nuk është një kohë për "rënkime" por për riorganizim. Sigurisht që ky muaj mund të mos ketë perspektivat më të mira për ju, por është një muaj kalimtar për një rrugë të re. Ky eklips i veçantë nuk sugjeron veprim, por relaksim dhe pritje, pasi në çdo rast nuk mund të ndikoni në zhvillimet. Kujdes mos lejoni që ngjarjet t'ju mposhtin dhe të krijojnë probleme të mëtejshme për shëndetin tuaj. Eklipsi mund t'ju hapë shtigje të reja dhe t'ju çojë drejt një partneriteti të ri, i cili do t'ju mbulojë më shumë se çdo gjë tjetër. Përveç kësaj, ka shumë gjasa t'ju sjellë një dashuri të re ose të shkaktojë zhvillime pozitive në marrëdhënien që mbani. Lidhjet më të mira janë me Dem, Shigjetar dhe Peshk.

Shigjetari

Kjo javë që do të shënojë fundin e përpjekjeve tuaja për të realizuar ambiciet tuaja dhe fillimin e një trajektoreje në rritje, e cila do të zhvillohet me hapa të shpejtë. Njohjet që do të bëni gjatë kësaj kohe do të jenë veçanërisht të vlefshme dhe ka mundësi që përmes ambientit tuaj miqësor të krijoni një lidhje romantike premtuese, në rast se jeni beqarë. Eklipsi konfirmon një fillim të ri profesional që do t'ju sjellë përfitime të konsiderueshme financiare.

Capricorn

During this time you will manage to complete your professional development efforts and see the first positive results. If you belong to unemployed Capricorns, you should consider the new proposals that will arise, since Mars, which follows its retrograde path, may lure you into jobs that do not suit you and do not meet your qualifications. This phenomenon will bring a new stability to your life and relationships, while at the same time it can encourage you to start an individual professional activity that will fully cover you.

Aquarius

This eclipse is a phenomenon that will be particularly positive for you, as it will give you the opportunity to pursue new experiences, which may come through the formalization of a relationship or through developments related in some way to the outside world . If you have already taken steps for a career move, it is possible that during this time you will receive good news and move to another city or even another country. In any case, it signals a new domestic or family environment and this could mean starting your own family, cohabiting with your partner or looking for a new home.    

Pisces

This lunar eclipse will be closely related to the financial side of Pisces. In the coming period you will have to create new balances and find a way to pay off debts that can cause you a serious problem if you ignore them. Maybe selling a property will be a solution that will free your hands. This eclipse can also mean the return of an old love, or the creation of a love relationship where passion will prevail. Through new acquaintances or professional proposals, you will be able to highlight your talents and create new perspectives, while in the emotional field you will make acquaintances that will develop positively along the way. The best combinable signs are with Aries, Libra and Aquarius.