BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Lifestyle

E zbulon Forbes: Njerëzit më të pasur në botë u përkasin këtyre shenjave horoskopi

E zbulon Forbes: Njerëzit më të pasur në botë u

Forbes shpesh publikon listat e njerëzve më të suksesshëm në planet, bazuar në moshën, gjininë ose vetëm sasinë e parave që kanë fituar.

Peshorja

Peshorja është shenja më e zakonshme e zodiakut mes miliarderëve. Ka kuptim kur merrni parasysh aftësinë e tyre për t’u përshtatur, ndjekjen e perfeksionizmit dhe obsesionin e tyre me harmoninë. Peshoret duken, me prirjet e tyre natyrore, të krijuara për sukses. Një nga miliarderët më të famshëm dhe të suksesshëm të Peshores është Ralph Lauren.

Bricjapi

Bricjapët janë në krye të listës së miliarderëve më të pasur, së bashku me Jeff Bezos. Pronari i Amazon, ai është miliarderi më i pasur në botë dhe zotëron tiparet klasike të Bricjapit – elasticitetin dhe ambicjen.

Gaforrja

Gaforret njihen si shumë intuitivë dhe padyshim që e bëjnë mirë këtë intuitë. Themeluesi dhe CEO i SpaceX, Elon Musk është një kancer, dhe megjithëse Bezos së fundmi e rrëzoi atë si miliarderin numër një, ai është ende përreth – pasuria e tij është e sigurt.

Akrepi

Themeluesi i famshëm i Microsoft, Bill Gates, është një Akrep. Akrepat janë të guximshëm, të vendosur dhe krijues – si Gates – sepse ju duhet të keni disa nga ato karakteristika për të krijuar një kompani të asaj madhësie.