BREAKING NEWS

Here is the "big American punch" in the face of Sali Berisha, Ilir Meta and Edi Rama, the USA comes out on the side of Altin Duman, demands that the opposition distance itself from "non-women" and gives a strong message that misgovernance and corruptio...

Here is the "big American punch" in the face of Sali Berisha, Ilir
x
BREAKING NEWS

Here is the contract in the hands of the prosecutors that is making the "hole" for Ilir Meta and Monika, the role of Kryemadhi's mother and brother Drini who received 360 million ALL from SGS, the 2 people who opened the former president's files in SPA...

Here is the contract in the hands of the prosecutors that is making the
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta accuses Zeni television of having received an order to close its doors, Monika Kryemadhi attacks her husband as a servant of Edi Rama

Ilir Meta accuses Zeni television of having received an order to close its
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho speaks without "gloves", here are the details from Ilir Meta's old illness, his maneuvers with the exception of Monika Kryemadhi and the strong behind-the-scenes happening inside the former LSI, from the departure of their safes associate...

Spartak Braho speaks without "gloves", here are the details from Ilir
x
BREAKING NEWS

The judge who gave PD Sali Berisha before the vetting, here is the "crazy" wealth of Agron Zhukri, how he became a millionaire from his wife who cannot justify all her income with salaries and private activity, the "red flags" are revealed ” in KPK

The judge who gave PD Sali Berisha before the vetting, here is the
x
BREAKING NEWS

Very good news for pensioners, here is what is being prepared with the new pension scheme, from indexation, compensations, changes in rural and urban areas to contributions for the self-employed in agriculture

Very good news for pensioners, here is what is being prepared with the new
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta does not stop, the threats to the head of SPAK continue: I will sew Duman for generations, if he is brave, let him...

Ilir Meta does not stop, the threats to the head of SPAK continue: I will sew
x
BREAKING NEWS

This is why Europe has closed the doors to the escape of Meta and Kryemadhi, their "black" file of money laundering towards the end of the investigations, Altin Dumani and Sotir Kllapi are preparing the arrest warrants, the evidence and the witnesses w...

This is why Europe has closed the doors to the escape of Meta and Kryemadhi,
x

Lifestyle

Sunday full of good news, what the stars have predicted for you today

Sunday full of good news, what the stars have predicted for you today

Aries

You finally know what you want and today you achieve it, making your presence felt and provoking the admiration and respect of others through relationships and interpersonal contacts. You react to situations and those around you with calmness, patience, maturity, but also cold and distant at certain moments. However, this attitude of yours will only bring you people who really love you.

Today you achieve goals and ambitions that can ensure your future and professional success. In the financial plan, don't try to rely on others, because you will be a loser.

Taurus

It is a day filled with communications, messages, acquaintances, luck, movement and movement, contacts and meetings. Good news is coming, which will boost your confidence again. However, it would be good to pay attention to contacts and communications, your tendency to provocative jokes and cynicism, as some may be offended or even angry with you.

Enough financial difficulties today. At work you feel less stressed, as through professional contacts you realize that a great goal is being realized.

Gemini

You are finally successfully facing a heretofore hidden opponent or competitor, which today is revealed. You perceive the hidden intentions and motives of those around you, which will help you find solutions, as the masks fall! Rely on your insight and intuition.

Today there will be many positive developments in financial and professional matters.

The crab

Everything flows harmoniously and smoothly, which will help you take your time, so that you can make the right decisions and spend beautiful moments with the people you love. In general, today will end loneliness, as many people stand by you and seek to have you in their immediate surroundings.

There was no logic in the management of your finances and the consequences will be negative.

Leo

Sot arrin të komunikosh me rezultate dhe përfitime për ty dhe përveç kësaj të tjerët të falenderojnë verbalisht, por edhe praktikisht, për ndihmën që u ofron. Prakticiteti dhe logjika juaj janë pikat tuaja të forta dhe padyshim që do të arrini të përballoni shumë nga detyrimet tuaja dhe të arrini akoma më shumë nga qëllimet e ditës, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me ndryshimet në pamjen tuaj.

Profesionalisht, performanca juaj përmirësohet, një fakt që njihet. Në planin financiar nuk është keq të tregoheni pak më bujarë.

Virgjëresha

Ju vendosni të veproni menjëherë dhe me efikasitet, i merrni situatat në duart tuaja dhe i përgjigjeni në mënyrë perfekte çdo situate. Ngjarjet e ditës do të sjellin emocione, gëzim, kohë të mirë, atmosferë të ngrohtë emocionale dhe përveç kësaj, ju tërhiqni të gjitha shikimet admiruese mbi ju.

Çdo lëvizje dhe veprim profesional apo financiar kurorëzohet me sukses. Pra, mos u shqetësoni për asgjë.

Peshorja

Interesi juaj do të kthehet në shtëpinë dhe familjen, ku hapen rrugë për përmirësim për çfarëdo çështje që ju ka preokupuar deri tani. Pasurojeni me emocion dhe dashuri, marrëdhëniet problematike familjare dhe mos e vazhdoni atmosferën e tensionuar në shtëpi, me ankesa apo ankesa të pakuptimta.

Profesionalisht, ju i arrini qëllimet, përmes bashkëpunëtorëve shumë të përmirësuar. Në planin financiar, disa shpenzime familjare mund t’ju stresojnë dhe t’ju shkaktojnë pasiguri.

Akrepi

Mënyra e qartë dhe e drejtpërdrejtë e komunikimit do të sjellë shumë mundësi për të përmirësuar ndjeshëm jetën tuaj sociale, por edhe marrëdhënien tuaj me vëllezërit e motrat, të afërmit dhe fqinjët. Vetëm kini kujdes për tendencën tuaj për thashetheme dhe ngarje nervoze.

Mos u trembni nga disa mikro-shpenzime të papritura sot, të cilat përfundimisht shlyhen në fund të ditës.

Shigjetari

Mundësitë për t’i mbrojtur dhe për të pasur zhvillime konstruktive do të jenë të shumta dhe mund të vijnë nga rrethana dhe situata të caktuara, të cilat do t’ju ofrojnë edhe një herë vetëvlerësimin dhe vetëbesimin që keni dashur.

Sot do ndiheni të qetë dhe të sigurt në vendin e punës, për shkak të disa rrethanave pozitive. Edhe nga ana financiare sot jeni në favor.

Bricjapi

Ju rifitoni vetëbesimin, kapacitetin dhe aftësinë për të pretenduar dhe arritur qëllime dhe fillime të reja. Optimizmi juaj rritet dhe vetëbesimi juaj forcohet. Megjithatë, përpiquni të shmangni shpërthimet dhe kërkesat.

Në fushën profesionale jeni plotësisht efikas në çdo përpjekje dhe ia arrini qëllimit. Në planin financiar do të vijnë disa humbje.

Ujori

Çuditërisht, zgjidhni vetminë tuaj sot dhe në të njëjtën kohë bëhuni më të fshehtë. Megjithatë, nëse qëndroni në prapavijë dhe izoloheni, le të gjeni zgjidhje të shkëlqyera për çdo problem tuajin, të cilat do të zgjidhen në të ardhmen e afërt.

Në sektorin e punës do ketë vështirësi të vogla! Pra, sigurohuni që të përballeni. Në planin financiar më në fund po vijnë zgjidhjet.

Peshqit

Today is the right day for socializing and dealing with the friendly sector. You accurately assess your friendships and accurately define your social interactions and any new acquaintances. With your friends as allies, you achieve your goals and dreams. In your career you manage to have successful collaborations and improved colleagues. In the financial plan, you can expect unexpected favors.