BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Lifestyle

Doni të fshihni postimet nga ndjekësit e padëshiruar? Instagrami do ju gëzojë me opsionin e ri

Doni të fshihni postimet nga ndjekësit e padëshiruar? Instagrami

Instagrami ka opsionin për të ndarë postime vetëm me miqt e ngushtë e të përzgjedhur, por kjo funksionon vëtëm për Storyn.

Lajmi i mirë për ata që preferojnë që postimet e tyre t’i shohin vetëm persona të përzgjedhur, është se Instagram do të publikojë opsionin që edhe fotot dhe video e shpërndara në Feed të kenë opsionin “Close Friends”.

Ky është një zgjerim i opsionit “Close Friends” që Instagram shtoi për Stories në vitin 2018.

Shefi i Instagram-it, Adam Mosseri, ka thënë vazhdimisht se përdoruesit e Instagram-it tani ndajnë më shumë përmbajtje përmes DM-ve (mesazheve) sesa në postimet e Feed ose Stories. Prandaj ky opsion i fundit është para i arsyeshëm për përdoruesit e Instagramit.

 Doni të fshihni postimet nga ndjekësit e padëshiruar? Instagrami Doni të fshihni postimet nga ndjekësit e padëshiruar? Instagrami