BREAKING NEWS

SPAK's ax begins on Berisha's family members, Shkëlzeni is called as a witness for "Gërdec", here are the facsimiles that sink him, the evidence that shows the son of the "non woman" as the shadow owner of the business of death, how he placed the minis...

SPAK's ax begins on Berisha's family members, Shkëlzeni is called
x
BREAKING NEWS

The US statement about "non-women" and the crackling of handcuffs for his family members "furious" Sali Berisha, the head of "Foltore" accusations, threats and attacks against SPAK

The US statement about "non-women" and the crackling of handcuffs for
x
BREAKING NEWS

The "hemorrhage" of the DP deserters group begins, Dash Sula, Lefter Gështenja and "Rhapsody" Gjekmarkaj distance themselves from Sali Berisha after the American ultimatum

The "hemorrhage" of the DP deserters group begins, Dash Sula, Lefter
x
BREAKING NEWS

Quarrel breaks out in the anti-American gang, Berisha cuts off Bardhi's hopes for General Secretary, declares that Noka is number 2, "Foltorja" pressures the Supreme Court for the stamp before creating a new party

Quarrel breaks out in the anti-American gang, Berisha cuts off Bardhi's
x
BREAKING NEWS

What happened in the USA between Yuri Kim and Edi Rama, why did the Albanian prime minister censor the meeting with the former American ambassador?

What happened in the USA between Yuri Kim and Edi Rama, why did the Albanian
x
BREAKING NEWS

Edi Rama's positions in the USA are getting worse, McGonigal accepts the bribery charge of 225 thousand USD for lobbying the Albanian prime minister, the former FBI agent risks 5 years in prison for the Albanian file

Edi Rama's positions in the USA are getting worse, McGonigal accepts the
x
BREAKING NEWS

Salaries 900 euros in the state, the salary increase calendar in the public sector is revealed, here's when teachers, policemen, soldiers, doctors and nurses will benefit

Salaries 900 euros in the state, the salary increase calendar in the public
x
BREAKING NEWS

McGonigal accepted the accusations of lobbying against the DP, Basha comes out with a strong reaction: Sali...

McGonigal accepted the accusations of lobbying against the DP, Basha comes out
x

Lifestyle

"Fantastic days are coming.../ Weekly horoscope, September 11-17, here's what the stars predict

"Fantastic days are coming.../ Weekly horoscope, September 11-17,

ARIES

Love: Listen carefully to what you love while helping you understand the value of stopping at the right moment, but without losing the beauty and optimism you need to better enjoy each relationship.

Work and career: Try to live better relationships with colleagues by letting them choose, because at this moment it seems like the best opportunity. Accept a week off from the leader.

Special of the week: On Thursday you and your energies may be under the pressure of commitments. Don't overdo it with the agenda.

Taurus

Love: Take advantage of the friendship of Mars to gain more confidence, to demand more and the best from the person you love, because now you can. Meanwhile, Venus will help you get noticed, live things in an interesting, logical and charming way.

Work and career: You will know how to beat the little laziness by paying attention to small and special things in the office. Something that will make you appreciated by others.

Special of the week: On Saturday you will be dealing with people open to a dialogue. Do you remember what to say?

Gemini

Love: Now you are freer to show what you feel, try and be more willing to talk about your feelings. And you will do it with great passion and a lot of energy in the coming days, benefiting from a new force that pushes you forward.

Work and career: It will not be difficult to move and integrate in the office. It seems that there is a new and fluid energy at work now, which facilitates communication and exchanges. On Saturday you may feel a little tired.

Special of the week: on Thursday Venus will make your partner very sensitive and fond of love. Take advantage to live something really "hot".

THE CRAB

Dashuria: Nuk do të jetë e thjeshtë të kuptosh se ç’pret partneri yt nga ty dhe e tashmja. Mund të jetosh situata dhe sjellje të ëmbla deri në gjysmë të javës duke hequr dorë nga detyrimet dhe premtimet që keni dhënë. Nuk është faji juaj.

Puna dhe karriera: Mërkuri të sugjeron disa mënyra për të përmirësuar sjelljet në zyrë, me punën dhe kolegët. Lëvizni në mënyrë gjithmonë të qartë dhe natyrale, duke evituar çdo kompleks.

E veçanta e javës: Të mërkurën partneri juaj nuk do të dijë të vlerësojë cilësitë dhe disponibilitetin tuaj. Por nuk do të ndiheni keq për këtë.

LUANI

Dashuria: Bëni kujdes të mërkurën dhe të enjten, sepse mund të kaloni nga një situatë  ideale e intensive në një situatë më pak të këndshme dhe harmonike. Keni nevojë të ri perceptoni optimizmin dhe një energji të re.

Puna dhe karriera: Situata në zyrë duket se duhet ndryshuar me shpejtësi. Do t’ju detyrojë t’u përshtateni shumë situatave të cilat do të përmirësohen të mërkurën dhe të enjten, por nuk do të jenë shumë të thjeshta të premten.

E veçanta e javës: Në mes të javës vendos të bësh diçka të dobishme, për mirëqenien tënde fizike. Do të mjaftonin disa gjeste të vogla të çmuara.

VIRGJËRESHA

Dashuria: E nisni javën e re nën shoqërinë e Mërkurit, planeti që ju ngjan më tepër dhe ju dhuron energji, pasion dhe dëshirë për të bërë diçka të re. Do të ketë shumë entuziazëm në marrëdhënien tuaj.

Puna dhe karriera: Keni mundësinë të ushtroni kontroll  të mirë për disa çështje praktike dhe profesionale, diçka që ju bën të ndiheni më të qetë dhe t’ju mbajë të sigurt nga problemet dhe komplikimet.

E veçanta e javës: Të shtunën, falë Marsit, fuqia juaj do të jetë në maksimum. Është një mundësi e mirë për të ndërmarrë diçka që kërkon qëndrueshmëri dhe vendosmëri.

PESHORJA

Dashuria: Jupiteri do t’u japë gjithë optimizmin dhe besnikërinë që ju duhet për të ecur përpara dhe për të mbrojtur ëndrrat dhe dëshirat tuaja. Shkurt, duket se ka ardhur koha që të tregoni më shumë guxim, të përjetoni çdo mundësi dhe të ndiheni më mirë me veten dhe partnerin.

Puna dhe karriera: Falë bashkëpunimit të planetëve, duket se java juaj profesionale do të shkojë qetë dhe pa probleme. Me pak fjalë, yjet nuk shohin asnjë pengesë apo problem në rrugën tuaj.

E veçanta e javës: Idili juaj me Jupiterin do t’ju prekë të premten, kur çdo gjë t’ju duket më e thjeshtë dhe e pranueshme. Bëni kujdes të mos njollosni bukurinë.

AKREPI

Dashuria: Ndjenjat dhe pasionet janë gjithmonë e më tepër një sfidë personale, një bast që duhet ta fitoni dhe duhet të përballeni me veten. Mos i injoroni këto çështje të zemrës. Yjet do t’ju japin një dorë për të provuar diçka speciale.

Puna dhe karriera: Do t’ju duhet të menaxhoni dikë i cili papritur, duket se dëshiron të ketë një peshë më të madhe në ambientin e zyrës. Lëreni  të bëjë atë që i pëlqen, vetëm bëjeni të kuptojë nëse ajo që po kërkon ju shërben dhe ju intereson apo jo.

E veçanta e javës:  Në fundjavë do t’i ngjani një shatërvani idesh dhe iniciativash. Diçka që të vendosni ta bëni me ose pa ndihmën e dikujt.

SHIGJETARI

Dashuria: Më në fund do të filloni të mendoni. Pas një Jupiteri i cili iu ka rikthyer në rrugën e duhur (dhe një Saturni që ju lë zgjedhje të ri), miqësia me Venusin duket se ju sugjeron lëvizjet më të mira për të bërë më interesant raportin me zemrën.

Puna dhe karriera: Mërkuri ju premton një rikthim jo shumë të vështirë dhe sfidues dhe shpesh do t’ju duhet të prisni zhvillimet. Diçka që do t’ju japë gjithë kohën që ju duhet për t’u ambientuar dhe për të mos u prekur nga stresi.

E veçanta e javës: Të dielën partneri juaj do të jetë energjik dhe i pa rezistueshëm. Lëreni të jetë ashtu, është vetëm në kërkim të vëmendjes.

BRICJAPI

Dashuria: Duhet të tregoni shumë ëmbëlsi dhe vëmendje për atë që doni. Do të gjeni një ekuilibër të ri në zemër me të cilin do të ndiheni shumë rehat.

Puna dhe karriera: Venusi do të vendosë në vend raportin tuaj me impenjimet dhe profesionin, pikërisht në vigjilje të javës. Kështu, çdo gjë do të bëhet me qetësi dhe pa shumë lodhje.

E veçanta e javës: Anuloni çdo plan që ka lidhje me udhëtimet ose një aktivitet të ri. Nuk është koha më e mirë për ta bërë këtë.

UJORI

Dashuria: Keni ndërprerë vendosjen e tepër të logjikës dhe fjalëve në marrëdhënien tuaj. Dhe tani yjet po ju ndihmojnë të tregoni pjesën tuaj më të mirë, atë që jetoni me zemër e qëllime të mira.

Puna dhe karriera: Definitivisht yjet e javës besojnë se shenja juaj do të përqendrohet  në jetën private dhe do të jetë larg asaj profesionale. Me pak fjalë do të investoni minimumin e nevojshëm për intimitetin tuaj.

Special of the week: Be careful on Thursday, because an unpleasant detail or situation could cause problems between you and your partner.

Pisces

Love: With 3 planets in opposition, it's hard to expect a smooth week. Because the Sun and Mars will question your capacity to live your passions and energy in the right way. Use only sweetness.

Work and career: Now that some situations seem to have been repaired, more commitment and concentration are needed. Meanwhile, Mercury indicates strong colleagues who are ready to compete with you. Never let your guard down.

Special of the week: On Saturday you will have to deal with a particularly determined and passionate partner. Time to put your hottest element in the game.