BREAKING NEWS

"It was emotional"/ Tensions in the Presidency meeting, Gazment Bardhi answers Alibeaj: My attitude...

"It was emotional"/ Tensions in the Presidency meeting, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Will he run for DP chairman on July 29? Lulzim Basha answers

Will he run for DP chairman on July 29? Lulzim Basha answers
x
BREAKING NEWS

Tensions in the meeting of the Presidency/ "It has never happened in 30 years", the deputy of the DP makes a strong statement: If it were not for the media, there would be...

Tensions in the meeting of the Presidency/ "It has never happened in 30
x
BREAKING NEWS

Will you support Basha if he runs for DP chairman? Alibeaj surprises with the answer

Will you support Basha if he runs for DP chairman? Alibeaj surprises with the
x
BREAKING NEWS

Tensions and debates after the Presidency meeting, Alibeaj reacts for the first time

Tensions and debates after the Presidency meeting, Alibeaj reacts for the first
x
BREAKING NEWS

The Elbasan incinerator, the court session is postponed again, the reason is clarified

The Elbasan incinerator, the court session is postponed again, the reason is
x
BREAKING NEWS

Hot developments in the country, Prime Minister Rama announces the urgent move

Hot developments in the country, Prime Minister Rama announces the urgent move
x
BREAKING NEWS

Meltdown of the Transparency Board, Confindustria warns: There will be no reduction in fuel prices, on the contrary, it will worsen

Meltdown of the Transparency Board, Confindustria warns: There will be no
x

Lifestyle

Love, money, travel, who are the lucky signs for today?

Love, money, travel, who are the lucky signs for today?

Aries

You will know what to do and whom to give the right priority, despite the negative influence of Mars in your sign. Do well to pay attention to every detail, so that you can carry out what you have in mind. Those who are alone will have some interesting encounters that they should take seriously.

Taurus


The volcanic spark in your sign will give life to new projects. There are many planets that will have a positive influence on your sign. Fortunately, a very enthusiastic phase is emerging in your professional sphere. You will manage to improve your income and carry out the necessary expenses.

Gemini


You will be greatly appreciated in your work team because you will bring a very important project to the end. However, do not show the projects you have in the drawer, as the situation may get out of hand. Calm day for those who are in a love relationship, the partner will be well taken care of.


The crab

Enthusiastic about work, you will be involved in difficult initiatives, making bold choices. Love will have the support of the Moon and Venus so everything will go well. Where should you go with your health, high temperatures will not affect you very well.

Leo

Më në fund do të ndiheni gati për të mbyllur një detyrë që i’u është ngarkuar prej kohësh. Detyra është e një rëndësie të madhe dhe shtysa që do ju japë partneri apo partnerja juaj, do të jetë vendimtare. Në punë do keni mirëkuptimin e të gjithë kolegëve dhe kjo do ju bëjë të mos lodheni shumë.

Virgjëresha

Koherenca harmonike që keni me gjithçka, do të bëjë që të shkëlqeni në këtë të mërkurë. Por pavarësisht pengesave me të cilat do të përballeni, do të ndiheni shumë pozitiv dhe optimistë. Beqarët nuk duhet të nxitohen në marrjen  vendime. Kujdes me shëndetin, do jetë disi delikat sot.

Peshorja

Plutoni do të ketë ndikim pozitiv në shenjën tuaj, duke i’u mbushur me energji. Do të arrini që të kapërceni çdo pengesë dhe komplikime të shkaktuara nga disa planetë kalimtarë. Dita do të mbyllet me sukses, duke provuar se zgjedhjet e bëra prej jush janë të drejta. Financat do vinë duke u përmirësuar.

Akrepi

Qoftë në punë, edhe në raportin me partnerin/en do të keni mundësi shumë të mira për të pasur sukses. Dita do të jetë e mbarë në sajë të bujarisë së Hënës. Mbani diçka parasysh, jepini prioritet vetëm asaj që vlen vërtetë. Shëndeti do jetë i mir në vija të përgjithshme, nuk ka arsye për tu shqetësuar.

Shigjetari

Parashikohen komplikime dhe ndryshime gjatë ditës, të cilat do i’u nervozojnë. Familja apo partneri/ja do ju dalin kundër një projekti në të cilin jeni përfshirë. Do të ketë debate lidhur me disa probleme me të cilat po përballeni. E rëndësishme është të ruani qetësinë dhe gjithçka do të shkojë më së mirë.

Bricjapi

Mos rrini të prisni që gjërat të ndodhin vetë. Duhet të veproni para kohe, të ekspozoheni personalisht, për të arritur atë që dëshironi. Mos e shtyni një angazhim në punë i cili duket me pak peshë, pasi do të rezultojë vërtetë fitimprurës. Tregohuni pak më shumë të kujdesshëm me shëndetin këto ditë.

Ujori

The day is ideal for dealing with projects related to home or work. You will know how to adapt to different environments, bringing out your best side. Lovers will have a quiet day today, while singles will be busy with interesting meetings.

Pisces

Your mind is elsewhere and thus you risk missing out on good opportunities. The Moon in opposition to Mercury and Uranus will make you irritable. Do not lose patience in the face of awkward situations and various difficulties. You will be able to keep your finances under control all the time.