BREAKING NEWS

The new structure of the Reestablishment is revealed, here are the drastic changes that will take place from the vice presidents to the appointments of supporters who are in the position of members of the Presidency

The new structure of the Reestablishment is revealed, here are the drastic
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: I show you the orders that Rama and Zelensky received from NATO, the summit for Ukraine was not an advertisement for the prime minister, here is the American plan that is being woven in complete secrecy for Albania

Kreshnik Spahiu: I show you the orders that Rama and Zelensky received from
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni reveals the reason why Ilir Meta abandoned the Re-establishment protest and confesses the unsaid of February 20, 1991: Here are the tricks of Sali Berisha, the bust of Enver Hoxha was prepared by the dictatorship to overthrow him

Daut Gumeni reveals the reason why Ilir Meta abandoned the Re-establishment
x
BREAKING NEWS

SPAK interrogates Damian Gjiknur for 7 hours, in the scanner his assets, travels, houses and suspicions about hidden bank accounts in Malta, here are the affairs that could sink the deputy, from the abuses in the Tirana-Elbasan road project, to the fil...

SPAK interrogates Damian Gjiknur for 7 hours, in the scanner his assets,
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta seals the "divorce" with Sali Berisha after isolation at home, "comes down" to the field and seeks to take the head of the opposition

Ilir Meta seals the "divorce" with Sali Berisha after isolation at
x
BREAKING NEWS

Here are the secret bargains between Rama, Berisha, Meta and Gazment Bardhi, their mafia codes to threaten each other, the connections with the oligarchs, the behind the scenes allegations of wiping the servers on "January 21" and the details of the bi...

Here are the secret bargains between Rama, Berisha, Meta and Gazment Bardhi,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Here is the 'Achilles' heel' in justice that can save Sali Berisha from 'house arrest' and the only case when his mandate as a deputy can be burned, why the former prime minister can give him peace if the file is investigated of 'Januar...

Spartak Ngjela: Here is the 'Achilles' heel' in justice that can
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Here are all of Berisha's attempts to cover up the crime of January 21, 2011, the scheme to bill the murders to the opposition, the fabrication of close-up wounds and the reward that was given to the guards, we are ready to take to SPAK ...

Idajet Beqiri: Here are all of Berisha's attempts to cover up the crime of
x

Lifestyle

Which of the signs will Jupiter influence in the sentimental life? Find out the star predictions for today February 11, 2024

Which of the signs will Jupiter influence in the sentimental life? Find out the

Aries

Although many will try to spoil their plans during this day, they will not succeed. Without much effort you will be able to maintain a warm climate. If you are in a relationship, you will deepen your relationship even more. Driven by the planets, you will be more willing to make concessions and tolerate. On the other hand, you singles will be able to start relationships based on intellectual and spiritual compatibility. A more beautiful period is expected to begin for you. At work, you will always be dynamic and determined to move forward. Financially, the situation will take the right direction and you are not expected to have serious problems for some time.

Taurus

During this day it will seem to you that everyone is against you and you will get bored. Reflect and you will understand that you are wrong. For you who are in a relationship, your partner's faults or small mistakes he may make will not matter at all. You love him so much that you will be understanding and quite tolerant. If you are still single, you will look for great love, but you will not find it even during this day. Be patient because nothing can be done with anger. At work you will have the support of Jupiter. The projects you started will go further thanks to your persistence. Finances will be generally balanced. You can also win a lottery that will significantly improve the situation.

Gemini

Today you will have the ability to be careful and you will not make any kind of mistake. You will have support from Jupiter, but sometimes also from the moon. If you have a relationship, your life will be very little influenced by the planets. Try not to be possessive and do not overdo it with criticism. The partner is really patient, but today he will be irritated even if you raise your voice a little too much. It will be a promising day for you singles. Use it as much as you can. At work, Pluto will lead to progress. Although you will often feel burdened, with a little effort you will reach where you thought. Finances will generally be good if you are patient and don't make big expenses.

The crab

If you have been thinking of taking steps in some area of ??life for a long time, take advantage of doing it today because it will be the most suitable moment. You will not be distracted at all. For you lovers, it will be a calm and problem-free day. You will be careful with your words and you will not keep any secrets from the one you have by your side. If you are single, you won't feel lonely at all even though you won't have a boyfriend. Friends will make you feel the best and you will realize that you are lucky to have them. It will be a very efficient day at work. You will also undertake very interesting new projects. As much prudence as possible is needed in the financial plan. Leave the big decisions for later.

Leo

Do i refuzoni ftesat e dyshimta gjatë kësaj dite dhe do mundoheni të bëni çdo gjë me maturi. Do arrini në kompromis për çdo gjë. Jupiteri do jetë planeti që do e influencojë më së shumti jetën tuaj në çift. Do kaloni momente të ngrohta dhe sensuale me atë që keni në krah. Nëse jeni beqarë dhe doni të krijoni sa më shpejt një lidhje, mos qëndroni të mbyllur e shtëpi, por dilni sa të mundni nëpër vende me shumë njerëz. Në punë ka ardhur koha të veproni. Falë mbështetjes së Marsit do keni të gjitha mundësitë për të arritur atje ku doni. Në plani financiar do keni fat. Përfitoni për të kryer investimet e menduara sepse më vonë nuk do mundeni dot

Virgjëresha

Do dini ta përmbani veten gjatë kësaj dite dhe nuk do ndërmerrni asnjë lloj rreziku. Sensuale dhe sharmante me shume se kurrë, ju të dashuruarit do e bëni partnerin të ndihet më së miri. Marrëdhënia juaj do përforcohet aq shumë sa do filloni të bëni plane për të ardhmen. Nëse jeni beqarë do keni një takim aq impresionues saqë do mendoni të krijojnë menjëherë një lidhje. Edhe pse do nxitoheni pak nuk do bëni gabime. Në planin profesional do keni disa pengesa që me pak mundim mund të kalohen. Nëse shefat ju bëjnë ndonjë propozim interesant, mos i humbisni mundësitë. Financat do jenë të qëndrueshme dhe nuk pritet të ketë asnjë problem.

Peshorja

Ditë e gjatë meditimi do jetë kjo e sotmja. Do jeni edhe më praktikë në çdo fushë kështu që gjërat do ju ecin më mirë. Për të dashuruarit dita do jetë goxha premtuese dhe dëshira për të qëndruar me partnerin do shtohet akoma më tepër. Do e dëgjojini me vëmendje tjetrin dhe do zgjidhni edhe ndonjë mosmarrëveshje të vogël që keni pasur. Ju beqarët do ndihmoheni nga planetët dhe do jeni tej mase romantikë. Jeta juaj do ndryshojë pas takimit me një person atëherë kur nuk e presin. Në punë do keni aftësinë dhe durimin për të përballuar çdo lloj sfide që do iu dalë para. Edhe me kolegët do e përmirësoni goxha marrëdhënien dhe kjo do jetë një gjë goxha e favorshme. Financat do bëni mirë t’i menaxhoni me më shumë kujdes se më parë sepse përndryshe gjërat do ju ndërlikohen.

Akrepi

Yjet do iu bëjnë më optimistë dhe më guximtarë. Do arrini t’i jepni rëndësi më shumë edhe jetës sociale. Për ju të dashuruarit do jetë ditë vendimtare kjo e sotmja. Pas një kohe të gjatë lidhjeje, ka ardhur momenti të vendosni çfarë do bëni në të ardhmen. Ju beqarët duhet t’ia lini gjërat kohës dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ka një moment të caktuar për gjithçka. Në punë do jeni ambiciozë dhe energjikë. Do dini mirë se si ta shpenzoni këtë energji në të mirën tuaj dhe gjërat sa vijnë e do përmirësohen. Saturni do jetë i pozicionuar keq në qiellin e financave. Mos bëni shpenzime të tejskajshme që të mos keni tronditje.

Shigjetari

Nothing will go well during this day and at times you may feel imprisoned by Mars. For you lovers, it will be a tense day full of constant debates. You will have a hard time making way because you will always think you are right. If you are single, you should listen to the advice of your friends and not take steps that you will soon regret. Your stubbornness will cause tension at work. Be a little more diplomatic because the negative consequences will be for you. Don't think that you can achieve anything with anger. Finances will begin to improve significantly. Continue to be prudent and spend carefully.

Capricorn

Throughout this day you will want to do what you feel and you will experience sensations never experienced before. You lovers will be very happy and experience indescribable emotions when you are near your partner. He will be willing to fulfill your wishes so that you feel as good as possible. If you are single, you should go out on dates, but don't decide quickly to create a relationship. At work, this day will be a bit delicate. Speak tactfully and don't do anything without thinking about the future. The finance sector will be privileged. No problems are expected in this area so you will feel at ease when spending.

Aquarius

With the dominance of Saturn in your sky today, you will let yourself go and listen only to your heart. You will realize that you made a mistake in not doing this before. If you are in a relationship and have recently sought peace as a couple during this day, you will want more emotions and passion. Talk to your partner about it and he will most likely grant your wish. You singles will only have flirtations and adventures. Great love will come after some time. At work, you will be able to achieve some of the objectives you have set for yourself. Manage your finances wisely and carefully if you want the situation to improve as soon as possible.

Pisces

During this day there is a possibility that the stellar climate will be favorable for everything. You will have very good ideas and practical solutions for everything. You lovers will pay more attention to your partner and be more kind to him. After a not very stable and beautiful time for you, the sun will finally rise again. You singles should be as judicious as possible with the dates you can make. Don't tell anyone without being sure. You have to be patient at work. You may have some delays, but in the end you will achieve success. In the financial plan, you should reduce expenses as soon as possible and make a reorganization.