BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tells when the Albanian opposition will unite: PD today is at its weakest point in 32 years

Kreshnik Spahiu tells when the Albanian opposition will unite: PD today is at
x
BREAKING NEWS

The accident in Tirana, the police come out with the official reaction

The accident in Tirana, the police come out with the official reaction
x
BREAKING NEWS

Accident in Tirana, the bus full of passengers overturned

Accident in Tirana, the bus full of passengers overturned
x
BREAKING NEWS

May 14 elections/ Here are the DP candidates in 17 municipalities (NAMES)

May 14 elections/ Here are the DP candidates in 17 municipalities (NAMES)
x
BREAKING NEWS

May 14 elections/ Ngjela shows what would 'save' the DP from defeat and reacts harshly: Alibeaj is incompetent, they don't know how to work

May 14 elections/ Ngjela shows what would 'save' the DP from defeat
x
BREAKING NEWS

A car is engulfed in flames, black smoke covers the area

A car is engulfed in flames, black smoke covers the area
x
BREAKING NEWS

The agreement with Serbia/ Kurti meeting with Nikola in the Assembly, the discussion becomes clear

The agreement with Serbia/ Kurti meeting with Nikola in the Assembly, the
x
BREAKING NEWS

Serious/ A person is found dead, the first details emerge

Serious/ A person is found dead, the first details emerge
x

Lifestyle

Astrology Meri Shehu makes the horoscope prediction for the week: Libra will be divided, Gemini will be disappointed, you may have a flip of...

Astrology Meri Shehu makes the horoscope prediction for the week: Libra will be

In the weekly forecast every Monday on "Rudina" on TV Klan, astrologer Meri Shehu says that we will be affected by ambiguity in our relationships. The planetary scene mostly affects 4 of the signs: Gemini, Virgo, Sagittarius and Pisces. From March 17, an easing of the general situation is expected, which will give each sign a new boost.

Meri Shehu: It is a Neptunian week, what does that mean? The planet that will have a strong influence is Neptune, i.e. Poseidon. Poseidon features you know it has fantasy, but it's also a little hazy, vague. There will be a little ambiguity, fog in our relationships because it is a week influenced by Poseidon. The most powerful influences will have the signs of the movable cross, which are Pisces, Virgo, Gemini and Sagittarius because there will be a connection between Mars in Gemini and Neptune in Pisces and from this afternoon a powerful Neptune-Mars influence begins.


Aries – 3 stars

They should look calmly at these 3 stars because Mars in Gemini makes a square with Neptune in Pisces and their plans and projects can get out of control because it is foggy. Venus will be in their sign this week as well. On the 17th she goes to Taurus and gives them an economic favor.

Taurus – 4 stars

Although it's a Neptunian and foggy week and Taurus doesn't like fog too much, Venus enters their sign on the 17th and it gives them charm, peace, money, love and sweetens the Taurus sign. Let's not forget that the sign of Pisces, where Neptune is located, is social with Taurus, but we have some expenses at the beginning of the week.

Gemini – 1 star

Marsi në Binjak bën një katërkëndësh me Neputnin në Peshk. Kjo është java më… jo fatale në kuptimin e keq, por zhgënjyese në lidhje me karrierën, jetën personale dhe iniciativat që do marrin. Kujdes sepse aty ku mendoni se ishit në krye mund të kenë një rrokullisje dhe të zhyten në ujëra të paqarta, sidomos në lidhje me karrierën.

Gaforrja – 3 yje

Përveç një prapaskene në lidhje me shoqërinë dhe çështje ligjore që do shikojnë me kujdes ata që kanë probleme, të gjitha të tjerat i kanë mirë. Pas datës 17 Afërdita në Dem u sjell siguri, garanci në investime, në çështje ekonomike por kujdes prapaskenat në punë, shëndet e ligj.

Luani – 2 yje

Me Afërditën në Dem nuk do i kenë punët shumë mirë në çështjet me karrierën. Megjithëse do kenë shumë sharm e do bien në sy, por duhet të investojnë më shumë për ikonën e tyre dhe të merren me gjëra të bukura. Kujdes këto ditë se kanë prapaskena të çuditshme për sa i përket punës dhe ekonomisë.

Virgjëresha – 5 yje

Afërdita hyn në shenjën e Demit në datën 17 dhe fillojnë rikuperojnë gjithë humbjet që kanë pasur këtë  periudhë dhe stresin e akumuluar. Do kenë edhe pak stres këto ditët e para, sidomos në lidhje me punët  që kanë të bëjnë me shtetin dhe dokumentacionet.

Peshorja – 4 yje

Do marrin para dhe do shijojnë një natë ose fundjavë shumë romantike duke filluar nga data 17. Deri atëherë duhet të kenë kujdes sepse i pret një ndarje nga një marrëdhënie toksike por që është mirë të ndahen, megjithëse nuk janë kushtet e favorshme për të marrë vendime, por Peshoret do tëmarrin vendim ndarjeje.

Akrepi – 3 yje

Kanë ca debate, pak nerv në fillim të javës, kanë shpenzime dhe u duket sikur në dashuri po japin por nuk po marrin dhe do ndihen disi të zënë rob. Në fund të javës hapet një bashkëpunim të rëndësishëm dhe hapet një partneritet.

Shigjetari – 3 yje

Marsi përballë shenjëës së tyre në Binjak i ka futur në një konflikt antagonist në marrëdhënie pune ose në çift. Do kenë punë pas datës 17 dhe aty do ndihen mirë, të qetë, do ngrihet rroga ose do kenë një njohje të mirë erotike në punë ose një marrëdhënie të mirë në punë që do u japë shumë shanse të jenë të gëzuar.

Bricjapi – 4 yje

Një shenjë Toke e cila megjithëse fillimin e javës do ta ketë problematike në shtëpi, në familje, debate,  probleme, çështje ligjore, pasuri ose me të afërmit nuk do ndihen qetë dhe komodë, fundi  i javës, Afërdita në Dem do t’i japë shumë qetësi, dashuri, marrëdhënie të mira, fejesa, martesa dhe stabilizim në fushën ekonomike.

Ujori – 4 yje

The first week of spring has made everyone very starry-eyed. Aquarians will have a quick economic issue, with some unexpected expenses at the beginning of the week, but then they will become wealthy, buy a house, a property, start a cohabitation and change their partner for the better.

Pisces – 3 stars

Neptune in their sign is very beautiful but makes relationships even more hazy. Mars in Gemini somewhat opposes them, especially in matters of health, family and work, and they should be careful with the documentation with the state. After the 17th, with Venus in Taurus, they get hope, stability, feel good and can find a good fortune for those who haven't found it.