BREAKING NEWS

Jorida Tabaku reveals the scenario within the party, this is how the PD should be run

Jorida Tabaku reveals the scenario within the party, this is how the PD should
x
BREAKING NEWS

A third force emerged in some municipalities, Tom Doshi broke the silence about the result of the PSD

A third force emerged in some municipalities, Tom Doshi broke the silence about
x
BREAKING NEWS

Did you vote for Kelliçi or Bejko in the May 14 elections? Jorida Tabaku answers

Did you vote for Kelliçi or Bejko in the May 14 elections? Jorida Tabaku
x
BREAKING NEWS

Got a positive result in the election, Tom Doshi responds "tooth for tooth" to Berisha: He is hurt by the fact that...

Got a positive result in the election, Tom Doshi responds "tooth for
x
BREAKING NEWS

Will he run for the head of the DP? This is how Jorida Tabaku answers

Will he run for the head of the DP? This is how Jorida Tabaku answers
x
BREAKING NEWS

Violence in the north of Kosovo, Prime Minister Rama reacts

Violence in the north of Kosovo, Prime Minister Rama reacts
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela warns: Remember, it's time for Albanianism

Spartak Ngjela warns: Remember, it's time for Albanianism
x
BREAKING NEWS

"He called the flag patchwork", Milaim Zeka accuses Kurti of the tensions in the North, here are the consequences it brings us in relation to the USA and the EU

"He called the flag patchwork", Milaim Zeka accuses Kurti of the
x

Lifestyle

"Venus brings luck in love and..."/ WEEKLY Horoscope March 27-April 2, 2023

"Venus brings luck in love and..."/ WEEKLY Horoscope March 27-April 2,

This week the planet Venus will shine in the sign of Taurus, ready to bring luck in love to all earth signs and not only...

ARIES: Lucky week!

Dear Dash, it's a really lucky moment for your sign from a professional point of view: the sky helps you find the right opportunities to highlight your talent. Of course, there will be a little more fatigue, due to the passage of Mars in Cancer... The luckiest days of the week will be those of Monday, Friday and Saturday, with a beautiful favorable moon. Nervous days, however, will be Tuesday and Wednesday.

TAURUS: Lots of love!

Dear Taurus, the Venus connection continues to give you great emotions: the planet of love shines in your sign and makes you more romantic and passionate than ever! Your couple will be protected by the stars. There will also be a good recovery in the work plan, but great pleasures will come only from the month of May, with the entry of Jupiter into the sign. Lucky days: Tuesday, Wednesday and Thursday.

GEMINI: With the moon in the sign!

Dear Gemini, your week is off to a great start, with a wonderful moon in conjunction that will bring you good luck. Nervous Moon, on the other hand, on Sunday, when something may not go as you expected... Mercury and Jupiter in a favorable position guarantee interesting meetings and new opportunities from a professional point of view. Dissonant Saturn, however, asks you to slow down and think carefully about each of your choices.

CRAB: great!

Dear Cancers, the planet Mars has finally entered your sign and you are starting to feel stronger and more energetic than ever! Unfortunately, the planets Jupiter and Mercury continue their unfavorable transit, but now you have all the strength you need to face any difficulty with a smile and the certainty that your revenge will come soon! Super-lucky days on Tuesday, Wednesday and Thursday, with the Moon in conjunction.

LEO: Heartache...

I dashur Luan, nuk është një kohë e lehtë për ndjenja: Afërdita në një pozicion të pafavorshëm thekson konfliktet në jetën tuaj në çift dhe sjell më shumë diskutime. Nëse ka një temë të rëndësishme për të diskutuar me partnerin, fokusojeni gjithçka të premten dhe të shtunën, kur një hënë e bukur në lidhje do të nxisë dialogun mes jush. Një lajm i mirë në rrugë, megjithatë, në frontin profesional, i favorizuar nga Jupiteri dhe Mërkuri.

VIRGJERESHA: Afërdita kujdeset për ju!

E dashur Virgjëreshë, është një javë me fat për shenjën tuaj përsa i përket ndjenjave: planeti Venus në një pozicion të favorshëm sjell dashuri dhe pasion në jetën tuaj në çift dhe i ndihmon beqarët të bëjnë takime me shume fat. Në veçanti, e diela, kur do të keni hënën në lidhje me shenjën tuaj, do të jetë një ditë për t'u mbajtur mend. Dita e hënë nuk do jetë ndër më të mirat.

PESHORJA: Hëna kujdeset për ju!

E dashur Peshore, në këtë periudhë, për fat të keq, do të ndiheni veçanërisht të lodhur: Mërkuri dhe Saturni kundër dhe Marsi në një pozicion të pafavorshëm, e bëjnë çdo aspekt të jetës suaj (dhe veçanërisht jetën tuaj profesionale) mjaft të rëndë për t'u përballur dhe plot sfida, kur ju do t'ju duhet thjesht t'i jepni vetes pak relaksim… Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat, të hënën, të premten dhe të shtunën.

AKREPI: Me Afërditën kundër...

I dashur Akrep, dashuria ju sjell një kohë të vështirë : Afërdita, e cila kohët e fundit ka hyrë në kundërshtim me shenjën tuaj, sjell konflikte dhe diskutime në jetën tuaj në çift dhe, në disa raste, mund të shkaktojë një krizë të vërtetë. Ditët më të rrezikuara nga ky këndvështrim do të jenë ato të së premtes dhe të shtunës, kur edhe hëna do të jetë në një pozicion të pafavorshëm ... Ditët me fat, nga ana tjetër, do të jenë e marta, e mërkura dhe e diela.

SHIGJETARI: Takime interesante...

I dashur Shigjetar, java juaj fillon me një ditë nervoze(te keqe), me hënën në kundërshtim. Yjet, megjithatë, janë në anën tuaj: Jupiteri dhe Mërkuri në një pozicion të favorshëm ju japin një jetë të pasur shoqërore dhe një jetë profesionale plot njohje dhe kënaqësi. Ditët e së premtes dhe të shtunës do të jenë veçanërisht me fat , kur mund të keni disa takime interesante për të ardhmen tuaj.

BRICJAPI: Lodhje!

I dashur Bricjap, muaji Prill fillon me pak më shumë lodhje : planeti Mars – i cili kohët e fundit ka hyrë në kundërshtim me shenjën tuaj – ju bën të ndiheni pa energji. Mërkuri dhe Jupiteri në një pozicion të pafavorshëm, nga ana e tyre, sjellin më shumë pengesa dhe nervozizëm në punë. Nga ana tjetër, sfera e ndjenjave është me fat, me një Venus të bukur gati për të mbrojtur jetën tuaj bashkëshortore. Dita me fat: e diela.

UJORI: Probleme me zemrën...

I dashur Ujor, nëse nga pikëpamja profesionale këtë javë sigurisht që do të ketë kënaqësi ( Jupiteri dhe Mërkuri janë gati t'ju sjellin lajme të mira në pune/zyrë), nga pikëpamja sentimentale – megjithatë – mund të mos jeni aq me fat… planeti Venus, në fakt, po bën një tranzit të pafavorshëm drejt shenjës suaj, gjë që mund t'ju sjellë disa dyshime ose mendime të dyta. Ditë ta kaqija, me hënën e kundërt, do të jenë e premtja dhe e shtuna.

PESHQIT: Fat në sferën sentimentale...

Dear Pisces, the heavens promise great things to your sign this season! Saturn in the relationship - little by little - will help you build something important, even if the gratifications and results will not be immediate. Venus in a favorable position brings you luck in the sentimental sphere: if you are single, don't shut yourself up at home! Your soul mate may be just around the corner from the palace ... Lucky days: Tuesday, Wednesday and Thursday.