BREAKING NEWS

A do preken zyrtarë shqiptarë? Anthony Blinken paralajmëron zhvillime të bujshme, zbardhet njoftimi i rëndësishëm

A do preken zyrtarë shqiptarë? Anthony Blinken paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit:
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja çfarë bën për Sali Berishën njeriu i Tom Doshit (VIDEO)

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja
x
BREAKING NEWS

“Denar Biba në krye të Autoritetit të Konkurencës”/ Erion Braçe bën opozitarin dhe shpërthen hapur kundër kandidaturës: Kam rezerva për integritetin e zotërisë, kur të jem ballë për ballë...

“Denar Biba në krye të Autoritetit të
x
BREAKING NEWS

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin përfundimtarë. Zbardhet çfarë u vendos

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas deklaratën e fortë dhe parashikon se çfarë do të ndodhë në 11 Dhjetor: Mbreti del lakuriq!

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas
x
BREAKING NEWS

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin drastik të motit: Vendi jonë do goditet nga i ftohti polar. Ja ç'pritet të ndodhë nesër dhe sa do të shkojnë temperaturat

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin
x

Kultura

Hapet Galeria e Artit Tiranë, një shtëpi e re për artistët e kryeqytetit

Hapet Galeria e Artit Tiranë, një shtëpi e re për

Galeria e Artit Tiranë u hap mes një ceremonie festive, ku merrnin pjesë artistë dhe më gjerë. Fjalën e rastit e mbajti kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Në ceremoninë e inaugurimit të Galerisë së Artit Tiranë morën pjesë rreth 200 të ftuar të fushave të ndryshme. Dr. Abaz Hado “Mjeshtër i Madh” është piktor, grafist, studiues, menaxher arti dhe drejtor i Galerisë së Artit Tiranë, sipas të cilit kryeqyteti i Shqipërisë u bë si gjithë kryeqytetet dhe bashkitë e botës, që kanë institucionin e tyre të galerisë. GAT është galeria më e re e hapur në kryeqytetin tonë, që dhe për artistët u pohua si një ngjarje e rëndësishme. Galeria e Artit Tiranë, një dhuratë e mrekullueshme për Tiranën e komunitetin e saj nga Bashkia Tiranë, një dëshmi kulture dhe vullneti të mirë. GAT u hap mbrëmjen e së premtes, si hapësirë më ideale për artin pamor në Tiranë. Një hapësirë fantastike dhe me një staf të përkushtuar për aktivitetin e saj.

Hapet Galeria e Artit Tiranë, një shtëpi e re për

Hapet Galeria e Artit Tiranë, një shtëpi e re për

Hapet Galeria e Artit Tiranë, një shtëpi e re për

Hapet Galeria e Artit Tiranë, një shtëpi e re për

 

Hapet Galeria e Artit Tiranë, një shtëpi e re për

Hapet Galeria e Artit Tiranë, një shtëpi e re për